Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Prodlužování vlasů. Vybertu si tu nejvhodnější metodu právě pro vás

Redakce

Redakce

17. 11. 2017

Prodlužování vlasů je technikou, při které dochází ke spojování pravých či umělých vlasů s vlastními vlasy. Záměrem je získání přirozeného a nenápadného splynutí, aby výsledný efekt působil bezprostředním dojmem.

Metody prodlužování vlasů

Prodlužování vlasů se provádí mnoha metodami. Mnohdy zároveň dodají vlasům na hustotě. Vše je postaveno na paralelním principu. Povětšinou se jedná o velmi obdobné způsoby, které se liší pouze v nepatrných detailech. Podstatný rozdíl, kterým se od sebe odlišují, spočívá ve spoji, kde se připevňuje pramen vlasů a mezi aplikací provedení:

Mechanické neboli za studena

Je jednodušší a především šetrnější alternativou. Vlasy jsou aplikovány k vlasové pokožce pomocí uchycení sponek nebo malými kroužky či oboustrannou lepící páskou.

Chemické aneb provedení za tepla

V rámci metody dochází k použití chemických látek za účelem získání pevných a prakticky nespatřitelných spojů. Všechny technické postupy v rámci prodlužování vlasů za tepla musí být prováděny pouze v adekvátních kadeřnických salónech a pouze kvalifikovanou osobou.

Prodlužování vlasů za tepla

Prodlužování vlasů Micro Ring neboli Easy Ring

Jedná se o velmi šetrné prodloužení a zároveň viditelné zhuštění vlasů. Aplikace je realizována za studena a bez jakéhokoli chemického zásahu. Metoda Micro Ring je prováděna v kadeřnických salónech vyškoleným odborníkem. Název je odvozen od kovových kroužků neboli micro rings o velikosti okolo tří milimetrů. K dostání jsou v odlišném barevném provedení tak, aby mohlo dojít ke sloučení s barvou lidských vlasů.

Prodlužování vlasů Micro ring

Každý kroužek disponuje silikonovou výplní a je opatřen protiskluzovou vrstvou zamezující potenciální poškození nejen vlasu či skluznost po nasazených pramenech. Prostřednictvím metody jsou použity prameny mající tenkou tyčinku na konci, která tak poskytuje snadné zapojení do kroužku. Micro kroužek se navlékne speciálním navlékátkem na vlastní pramínek vlasu a poté se do micro ringu nasune prodlužující pramen. Následně se kleštičkami prameny přitlačí k sobě.

Zhruba v tříměsíčním intervalu dochází k posunutí kroužků opět blíže k pokožce hlavy. Metoda Micro Ring je adekvátní zejména pro ženy mající pevnější vlasovou strukturu. Ve velmi jemných vlasech je reálnou eventualitou viditelnost spoje.

Máte jemné vlasy? Zvolte správný účes a naučte se, jak o ně správně pečovat

Hair Talk aneb kouzlo lepících pásků

Hair Talk Extensions, jak zní nezkrácený název metody prodlužování vlasů, je velmi šetrným způsobem, který zároveň je rychlou aplikací a chrání prameny před poškozením vlivem vnějšího prostředí. Uchycení pramenů je prakticky téměř neviditelné. Předností je, že se používají pouze přírodní vlasy nejvyšší kvality pochazející převážně z Evropy. Hair Talk je prodlužovací a zároveň i zhušťovací metodou.

Prioritou je, že vlasy nejsou ničeny či poškozeny. Maximální šetrná metoda spočívající v přikládání velmi tenkých pásků s neviditelným lepicím spojem. Tímto tak zároveň vlastní vlasy v plátech jsou chráněny před nepřízní škodlivých vlivů a mohou i dostatečně regenerovat. Výsledkem nejsou poté jen kvalitnější vlasy, ale nárůst i nových.

Vlasy pro prodloužení jsou k dispozici v několika odstínech, avšak lze je dobarvit dle konkrétního odstínu. Všechny spoje používané jsou antialergické a mají lékařské atesty. V rámci přeaplikování spojů k vlasovým kořínkům, které je adekvátní po dvou až čtyřech měsících, nejsou vlasy nijak porušeny či zkráceny.

 

Prodlužování vlasů ultrazvukem

Metoda, která je též nazývána a pro většinu známá jako keratin za studena. Je velmi šetrným způsobem v rámci prodlužování vlasů, neboť je prováděna za pomoci ultrazvukových vln. Aplikace je za pomoci speciálního přístroje. Vzhledem k tomu, že se jedná o metodu za studena, je tak eliminováno poškození pokožky případným i neúmyslným popálením. Prodloužení vlasů touto technikou zabere okolo dvou až tří hodin. Rovněž jednodušším způsobem je poté reaplikace, kdy není třeba konce odstřihnout a nově přepramínkovat, ale jen se přiloží k pramenu nová keratinová destička a za pomoci ultrazvuku připevní.

Prodlužování vlasů keratinem

Prodlužování vlasů keratinem

Prodlužování vlasů keratinem

Náleží mezi nejběžnější a nejpoužívanější metodu v rámci prodlužování vlasů. Pro aplikaci se používají tepelné kleště, které roztaví polymer neboli keratin přímo k vlastnímu vlasovému vláknu a na základě toho je vytvořen malý spoj o průměru zhruba jednoho centimetru.

Keratin na vlasy. Jak na keratinovou kůru a kde ji aplikovat

Každý pramen má keratinové zakončení, které v rámci aplikace je roztaveno a prostřednictvím výše zmíněných kleští za tepla přilepeno k vlastním vlasům. Vše je prováděno za teploty okolo sto padesáti až dvě stě stupni Celsia. Výsledkem jsou poté velmi malé, pevné a zcela nenápadné spoje. V současné době kromě kulatých spojů lze použít i ploché, které jsou tak ještě o to více méně viditelné i nápadné na dotyk.

Komplexní postup prodlužování vlasů keratinem je časově náročnější, neboť v rámci standardu je použito přibližně sto vlasových pramenů. Napojení jednotlivých pramenů se pohybuje v časovém intervalu okolo čtyř až pěti hodin. U této metody je třeba rovněž striktní dodržení ohledně posunutí spojů, tj. dvanáct týdnů. V případě že se vlasy nechají déle odrůst a není dodržena adekvátní doba pro reaplikaci, můžou se na odrostech u keratinových spojů utvořit menší vlasové uzlíky, které se komplikovaně poté vyčesávají a zároveň dochází ke zbytečnému ničení vlasů.

Prodlužování vlasů

Systém Clip in

Clip in je nejrychlejší metodou

Moderní způsob prodlužování vlasů. Díky této metodě můžete oslňovat dlouhými a bohatými vlasy během několika minut. Předností je reálná aplikace v pohodlí domova. Clip in lze využít nejen jako metodu v rámci prodlužování vlasů za účelem určité společenské události, ale lze clipy nosit po celý den. Clipy jsou připevněny za pomoci malých sponek ke kořínkům vlastních vlasů. Vlasové clipy in jsou převážně z pravých vlasů. K dispozici jsou však i ze syntetického materiálu.

Závěrem

V rámci prodloužení vlasů je třeba pamatovat na pravidelnou péči a údržbu, která se odvíjí rovněž od intenzity růstu vlastních vlasů. Zhruba po dvou až třech měsících je zapotřebí přidané vlasy tzv. sundat a posunout opět co nejblíže k vlasové pokožce hlavy. V rámci uchycení a celkového prodlužování by se mělo jednat o vlasy, které lze opakovaně použít v rámci aplikace bez rizika poškození vlastních vlasů. Stejně tak je vhodné vybrat kvalitní vlasy pro získání bezchybného výsledku.

Ohodnoťte tento článek:
4,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Prodlužování vlasů. Vybertu si tu nejvhodnější metodu právě pro vás