Menu
WomanOnly
Inspirativní ženy

Prudérní královna Viktorie milovala sex. Ze smrti muže se nikdy nevzpamatovala

Životy slavných, a obzvláště také panovníků, nebývají zrovna procházkami rajskou zahradou, naopak bývají plné dramat, tragédií či skandálů. Často se o nich veřejnost dozvídá to, co je velmi intimní nebo šokující a právo na soukromí takřka neexistuje. Zatímco se o viktoriánské době hovoří jako o přísně prudérních časech, sama královna Viktorie milovala sex a náležitě si ho užívala.

Manžela požádala o ruku sama

Viktorie byla dcerou prince Edwarda, vévody z Kentu, a princezny Viktorie Sasko-Kobursko-Saalfeldské. Už odmalička se jevila jako svéhlavé a vzteklé dítě, které se nerado přizpůsobovalo druhým. Když ji naštvala guvernantka, hodila po ní nůžkami. Necelý rok po narození Viktorie (1819–1901) zemřel její otec. Matka se stala Viktoriinou poručnicí a spekulovalo se o jejím vztahu s tajemníkem Johnem Conroyem, který údajně mohl být i Viktoriiným biologickým otcem. Viktorie však tohoto pána nesnášela.

Po smrti krále Viléma IV. v roce 1837 mladičká Viktorie nastoupila na trůn. Korunována byla 28. června 1838. Odřízla se od vlivu matky, kterou vykázala do jejích pokojů a začala dělat vlastní pořádky. Rádcem se jí stal ministerský předseda lord Melbourne. Viktorie byla mladá, hezká, dychtivá a inteligentní. O dva roky později se rozhodla, že si vezme svého bratrance Alberta, kterého bezostyšně požádala o ruku. Svatba se konala 10. února 1840 a v listopadu se už narodilo její první dítě.

Jaké jídlo nesmí jíst královská rodina? Víme, čeho se obávají

Sedm pokusů o atentát a spousta vášně v posteli

V době prvního těhotenství byl proveden první pokus o atentát na Viktorii, když jela v kočáře se svým mužem, který nahradil lorda Melbourna a převzal jeho funkce, přestože ho Viktorie od začátku držela v politice zkrátka a nedovolila mu ani nahlížet do státních listin. Další dva pokusy o atentát na Viktorii, či její polekání papírovými kuličkami a tabákem v pistoli v druhém případě, proběhly o dva roky později. Přestože byla Viktorie za dobu své vlády, která trvala třiašedesát let, poměrně oblíbená, pár pokusů o atentát skutečně zažila, jen na počátku její vlády jich bylo celkem sedm. Zajímavostí je, že se v roce 1876 stala též, vůbec první, císařovnou Indie.

Její manželství bylo v podstatě ukázkové. Do svého vyvoleného se hned zamilovala a jak svěřila svému deníku, náležitě si užila svou svatební noc. „Jeho přehnaná láska a vášeň mi pomohly pocítit nebeskou lásku a štěstí. Sevřel mě ve svém náručí a líbali jsme se vzájemně znova a znova. Byla to blažená a úžasná zkušenost. Nikdy, nikdy jsem takto večer ještě nestrávila,“ zapsala si. Její deník pak i nadále dokumentoval četné sexuální zážitky. Vztah Viktorie a Alberta byl vášnivý, plný hádek a vášnivého usmiřování v posteli.

Královna Viktorie brala drogy a prohlížela si pánské akty

Údajně také nosila speciálně rozstřižené kalhotky v rozkroku, aby byla vždy připravena pro svého muže a milovala erotické fotografie a pánské akty. Prý nepohrdala ani opiem, kokainem a marihuanou, které byly dříve považovány za léky. O Viktorii se navzdory době, v jaké žila, dnes hovoří jako o panovnici, která velmi milovala sex, ale jeho následky už ne. S plozením dětí a péčí o ně to už totiž bylo horší. Viktorie si na tento neblahý úděl stěžoval a o svá miminka nejevila příliš zájem. Vadilo jí, že je žena zcela podřízena muži a že následkem rozkoše bývá utrpení v podobě těhotenství a četných porodů. „Nebohá žena je tělesně i morálně manželovou otrokyní,“ tvrdila.

Rakouská císařovna Sissi si svůj život představovala trochu jinak. Jaká byla jako manželka a matka?

Viktorie milovala sex, ale své děti už tolik ne

O svém prvním těhotenství prohlásila: „Nechápu, jak si někdo může přát takovou věc, zvláště pak na počátku manželství.“ A nakonec si ještě stěžovala, že se jí narodila dcera Viktorie, nikoli dědic trůnu. Viktorie byla poměrně vášnivá a vznětlivá žena, často se chovala nevyzpytatelně a podléhala svým náladám, například smutku nebo vzteku. Své děti odmítala kojit, což tehdy bylo zvykem, ale její matka ji například kojila. Viktorie však měla radost z narození Eduarda, následníka trůnu, který přišel na svět rok po malé Viktorii v roce 1841, opět v listopadu. Celkem se královně narodilo devět dětí.

S manželem Viktorie ráda cestovala, například si v roce 1847 koupili sídlo Osborne na ostrově Wight a také na ostrově Balmoral ve Skotsku. Královna byla ale jinak vzorem všech ctností a prosazovala věrnou manželkou lásku po celý život. Byla velkou odpůrkyní rozvodů a ženy, které se znovu po smrti manžela provdaly, už nebyly u dvora vítány.

Nechala si vyrobit sádrový odlitek ruky manžela, prince Alberta

V roce 1861 však královnu Viktorii potkalo velké neštěstí, z něhož se nikdy nevzpamatovala. 14. prosince zemřel její milovaný manžel, princ Albert na tyfus. Po zbytek života už Viktorie nosila černé oblečení a držela smutek. Viktorie již napořád ztratila zájem o veřejné dění a všichni u dvora museli první rok po smrti Alberta nosit smutek. Pokoj Alberta nechala po zbytek života v původním stavu, vždy čistě povlečené lůžko, župan, čisté oblečení, horkou vodu i pohár, ze kterého princ naposledy pil a zůstal po čtyřicet následujících let u jeho postele. Smutnou kuriozitou byl i sádrový odlitek Albertovy ruky, kterou si královna nechala vytvořit.

Isadora Duncanová milovala ženy a tančila jako víla. V jejím tragickém životě však bylo až příliš podivných náhod

Po smrti manžela ji utěšoval oddaný sluha

Spekuluje se také o tom, že Viktorie později ve svém smutku nalézala šťastnou útěchu v náruči svého mladšího sluhy Johna Browna, který se stal jejím přítelem, důvěrníkem i milencem. Údajně sdílel její ložnici a trávili spolu veškerý čas ve svém soukromí, kdy se královna vzdala veřejného života. Informace o Johnu Brownovi byly utajeny a deníkové záznamy po smrti Viktorie zničeny, protože šlo o skandální záležitost a nikdo z královské rodiny si nepřál, aby se to veřejnost dozvěděla. Oddaný sluha Brown zemřel o osmnáct let dříve než královna a také po jeho smrti královna velmi truchlila. Uchovala si na památku jeho dopisy, kadeř vlasů, fotografii a snubní prsten jeho matky, který jí věnoval.

Královna zemřela 22. ledna 1901 ve věku 81 let a údajně byla také s památečními předměty na své dva milované muže i pohřbena, a to v bílých svatebních šatech, kdy konečně odložila smuteční černou barvu.

Zdroje: novinky.cz, reflex.cz, kafe.cz, Baird Julia (2016) Victoria the Queen: An Intimate Biography of a Woman

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Prudérní královna Viktorie milovala sex. Ze smrti muže se nikdy nevzpamatovala