×
WomanOnly

RECENZE: Brandnooz Box v červenci 2017 přinesl hořčici na gril i minerálku Spritz

Grilovačky a letní party potřebují nejen skvělé lidi, ale taky skvělé jídlo a pití. Hledáte inspiraci? Najdete ji možná v Brandnooz Boxu, krabici plné novinek – ať už jde o vyuzená rajčátka v oleji, anebo steakovou hořčici. Přečtěte si naši recenzi.

Léto je v plném proudu a s ním i pikniky, grilovačky a večerní posezení na terase. Kdo hledá nějakou inspiraci na pití nebo jídlo k tomu, možná ji najde v Brandnooz Boxu. Tato krabice s překvapením je v červenci plná letních novinek.

Najdete v ní třeba steakovou hořčici, která se během grilování rozhodně neztratí. Anebo minerálku s příchutí Spritz, která vás večer příjemně osvěží – a to je bez alkoholu.

Vše bylo jako vždy zabaleno do zelené krabice, vystlané syntetickou slámou. Skleněné výrobky pak byly v bublinkové folii, aby se nerozbily.

Rio Mare Grilovaná makrela (120 g, cena v obchodě 89,90,-)

Asi nejchutnějším výrobkem tohoto měsíce je novinka od Rio Mare. Jde o grilovanou makrelu, naloženou v olivovém oleji anebo rovnou v barbecue omáčce.

Já zkoušela druhou jmenovanou a byla jsem z ní nadšená. Nejde o žádnou rybí drť, v plechovce najdete skutečně velké kusy masa. Omáčka je velice dobrá, nijak agresivní nebo přesolená.

K rybě jsem si přidala bylinkovou bagetu, trochu salátu a hned jsem měla skvělou a zdravou večeři. Jediným minusem je poměrně vysoká cena, ale tak to u téhle značky bývá.

Mattoni Spritz (1,5 l, cena v obchodě 18,90,-)

Alkoholický nápoj Aperol Spritz si Češi nedávno oblíbili a od té doby je vždycky hitem léta. Hořký nápoj chutnající po pomerančích se teď pokusila napodobit firma Mattoni, která letos představila nealkoholickou verzi – ochucenou minerálku Spritz.

Což o to, pití to vlastně není špatné. Není tak hořké jako originální Aperol Spritz, což já oceňuju. Bohužel v něm ale nejsou moc cítit pomeranče – ostatně je nenajdete ani ve složení.

Sice nápoj chutí není moc sladký, ale když se podíváte na složení, má výrazně víc kalorií než třeba pomerančová matonka. Takže na celodenní popíjení to určitě není.

Jupí Koktejl sirup Mai-Tai (0,7 l, cena v obchodě 59,90,-)

Značka Jupí toto léto (prý) představila novinku – řadu sirupů připomínajících chutě známých alkoholických nápojů. Mezi nimi je i melounové mojito, které jsme záhadně ochutnávali už loni. A Mai Tai, který má chutnat jako stejnojmenný koktejl, co je velmi populární v USA.

Pro začátek: jako Mai Tai mi to tedy nechutná. Jde jednoduše o třešňový sirup, který má ale mizivou ovocnou složku (třešňová šťáva z koncentrátu tu tvoří 1 procento).

Nemůžu říct, že by mi sirup úplně nechutnal. Pije se rychle, je příjemně sladký. Ale nikdy bych si ho už nekoupila.

Efko BBQ Sušená rajčata krájená (175 g, cena v obchodě 42,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Sušená rajčata od značky efko ráda a často kupuju. Mívají vyváženou kyselou a slanou chuť a dají se snadno krájet.

Tahle novinka se už krájet nemusí, protože rajčata jsou ve skleničce rovnou připravená. Zároveň jde o barbecue verzi, která je trochu vyuzená. Tomu ale už tolik netleskám. Sice je chuť zajímavá a neobvyklá, ale zároveň se kvůli tomu z výrobku lehce vytratila samotná chuť rajčátek.

Boneco Steaková hořčice (260 g, cena v obchodě 28,90,-)

Kdo nemá rád ke steakům grilovací omáčky, možná ho zaujme tahle hořčice od značky Boneco. Obsahuje celá, nedrcená semínka hořčice a kousky červené papriky.

Ty v hořčici nijak nevadí, naopak ji dělají neotřelou. Výrobek je zároveň trochu nakyslý, ale mně osobně to vyhovuje. Hodí se ať už k masu, tak i klasicky k párkům nebo do marinády.

Racio BIO Kukuřičné chlebíčky (150 g, cena v obchodě 28,-)

Letos značka Racio přišla na trh s kukuřičnými pufovanými chlebíčky, které se mohou chlubit štítkem BIO. Vegani a bezlepkáři je jistě ocení.

Chlebíčky chutnají dobře, vydrží celkem dlouho křupavé a jsou tenké, takže se dobře rozkousávají. S plátkem sýra a rajčetem jsou výborné.

Havlík Tyčinky se sýrem a solí (90 g, cena v obchodě 12,90,-)

Tyčinky od Havlíka nejsou žádnou novinkou. Jejich řada je bohatá a vybere si asi každý – zkoušeli jsme už třeba kornspitzové, ale asi nejvíce kupované jsou právě tyto, se solí a sýrem.

Jde o super věc k televizi nebo pro návštěvy, když nechcete jíst mastné chipsy. Zároveň je však nutné podotknout, že sýr v těchhle tyčinkách asi moc neucítíte.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*