Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Brandnooz Box v září 2017 potěší hlavně děti, žvýkačkami i dinosaury

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

1. 10. 2017

Pravidelná krabice s jídlem a pitím Brandnooz Box je zase tu a tentokrát je zaměřená hlavně na děti. Uvnitř najdete exkluzivní sirup na horké nápoje nebo paštiku pro zlatíčka. Přečtěte si naši recenzi, jak jsme všechny produkty vyzkoušeli a zhodnotili.

Paštika pro nejmenší, růžové sladké žvýkačky nebo sušenky ve tvaru dinosaurů. Brandnooz Box se snad v září rozhodl, že bude hlavně pro děti.

Což o to, zářijový obsah téhle krabice s překvapením je moc fajn a produkty zaměřené na děti často chutnají taky dospělákům. Ale příště bych ocenila něco, co bude pro moji cílovou skupinu.

Jinak box obsahuje hned pět exkluzivních novinek, takže je co poznávat a testovat. Všechny výrobky byly jako vždy zabaleny do zelené krabice vystlané syntetickou slámou, aby se nic nerozbilo.

Jupí Sirup Hřejivý dotyk (0,7 l, cena v obchodě 59,90,-)

Večery už začínají být chladnější a tenhle nový sirup od Jupí vás spolehlivě zahřeje. Lze ho zalít jak studenou, tak horkou vodou. Anebo ho jen trochu stříknout do čaje na lehké ochucení.

Sirup chutná výborně, je v něm cítit pomeranč i skořice. Jen se ho musí použít méně, než jaké je doporučené dávkování – jinak vám bude připadat přeslazený. Lákavé jsou i další dvě varianty se zázvorem, medem a citronem anebo s broskví a čokoládou.

Magnesia Red Brusinka (1,5 l, cena v obchodě 18,90,-)

Další nápoj je brusinková Magnesia. Velkým plusem je, že jde o jemně perlivou vodu. Magnesia má jinak, alespoň na můj vkus, příliš mnoho bublinek.

Co se týče samotné chuti brusinek – je nevtíravá, příjemná. Ani minerálka není nějak přehnaně sladká. Ideálně ji ale pořádně vychlaďte.

Dr. Oetker Panna Cotta Čokoláda (70 g, cena v obchodě 23,50,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Loni touhle dobou jsme v Brandnooz Boxu zkoušeli tiramisu z pytlíku od té samé značky. Tentokrát je to panna cotta, ale můj závěr je stejný.

Dezert chutná dobře, ale hodí se jen pro ty, kdo na pořádnou panna cottu nemají čas. Tyhle tradiční italské dezerty se vždycky vyplatí si udělat sami doma, protože nezaberou moc času. Navíc i na tenhle moučník ze sáčku stejně potřebujete mléko a smetanu na šlehání.

Dr. Oetker Premium Puding Hruška a levandule (40 g, cena v obchodě 15,50,-)

Zato tohle je výborné! Pudink s tak neotřelou příchutí si asi nenajde moc fanoušků, ale mně přišel dokonalý.

Hned po otevření pytlíku ucítíte vůni levandule a po ochutnání je zase výraznější hruška. Nutno pak dodat, že se pudink vyráběl snadno a velice rychle ztuhnul.

Semix Lněné semínko mleté s kešu oříšky a dýní (150 g, cena v obchodě 27,90,-)

Sice se dalo čekat, že kombinace hrušky a levandule si mě získá, ale až tenhle výrobek byl pro mě největším překvapením boxu. Na první pohled se možná ptáte – co se s tím dá vůbec dělat? Přitom má mleté lněné semínko spoustu využití.

Například jsme ho zkusili přidat do bílého řeckého jogurtu spolu s medem. Anebo jsme upekli chléb, přičemž do mouky jsme přidali pár lžiček téhle superpotraviny. V obou případech se jídlo ozvláštnilo, a navíc bylo plné vitaminů a důležitých látek.

Výrobek obsahuje vápník, hořčík, fosfor, zinek a železo. K tomu má i vysoký obsah vlákniny a nenasycených mastných kyselin. A kdybyste ho nechtěli do ničeho přimíchávat – lze ho taky jíst samotný jen tak lžičkou.

Semix Proteinový koktejl banánový (30 g, cena v obchodě 14,50,-)

Od stejné české značky pak byl v krabici i banánový proteinový nápoj. Opět obsahoval hodně bílkovin, takže po smíchání s mlékem jsem dostala chutnou a výživnou snídani. A navíc v šikovném pytlíčku na jednu porci.

Jediné minus bylo, že prášek nešel v mléku dobře rozmíchat, takže musel přijít na řadu mixer. Za tu cenu se to ale snadno odpustí.

Mentos Pure Fresh Žvýkačky (2x 30 g, cena v obchodě 2x 24,90,-)

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Nové žvýkačky Mentos Pure Fresh mají křupavý obal a šťavnaté jádro. Vyrábí se buď sladší růžové, anebo mátové.

V boxu jsme našli dvě balení růžových, které mi úplně nechutnaly – jsou spíš pro děti. Je to ale novinka, kterou v Česku zatím jen tak nenajdete, což se cení. Výdrží jsou průměrné – po půl hodině chuť zcela vyprchá. Velkým plusem je ale malé, kapesní balení.

Hamé Májka Pro zlatíčka (4x 48g, cena v obchodě 39,90,-)

Další výrobek pro děti – známá paštika Májka se sníženým obsahem soli. V balení je hned po čtyřech kusech a uvnitř navíc najdete malý přívěsek na dětské Crocsy.

Nápad je to hezký. Pokud tedy kupujete svým dětem Májku – v takovém případě je určitě lepší sáhnout po téhle variantě. Osobně bych ale dětem tyto paštiky ani nedávala. Ve složení například není napsané, kolik vůbec obsahují masa. A podle pořadí je v paštice více vody než jater.

Z pohledu dospěláka pak paštika ničím nenadchne. Je i podle chuti poznat, že soli obsahuje méně, takže působí trochu nijaká. Já si raději připlatím a koupím v masně nějakou kvalitnější.

Lotus Dinosaurus Polomáčené (150 g, cena v obchodě 34,90,-)

A poslední výrobek je také pro děti, tentokrát ale zmizel rychle pod rukama dospělých. Polomáčené sušenky chutnají v podstatě stejně jako od konkurence, možná jsou jen o trochu méně sladké.

Mají ale dvě velké výhody. Zaprvé jsou v praktických malých pytlíčkách po dvou kusech, takže vás nic nenutí zhltnout celé balení. A zadruhé jsou sušenky ve tvaru dinosaurů. Což je prostě super.

K tomu všemu pak byl v Brandnooz Boxu časopis Junior, evidentně zaměřený na první stupeň základní školy. U nás bohužel letěl do koše. A tak pořád opakuju: v takovéhle krabici zaměřené na potraviny mají své místo magazíny o vaření nebo aspoň bydlení. Ale časopisy o historii a Spider-Manovi jsou trochu nonsens.

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Brandnooz Box v září 2017 potěší hlavně děti, žvýkačkami i dinosaury