Menu
WomanOnly
Make-upy a líčení

RECENZE: GreatBox na únor 2013 přinesl nejlepší nekosmetické překvapení

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

5. 3. 2013

Nejmladší krabičce krásy na českém trhu Greatbox se povedl zajímavý triumf – i když bychom k ní měli být ještě pořád shovívaví co se týče obsahu, přinesla tento měsíc nejlepší nekosmetické překvapení.

Beauty boxy jsou ale pořád přece jen o kosmetice, a tak se budeme nejprve věnovat jí. Greatbox je na českém trhu nejkratší dobu, a tak ještě nemá všechny své prvky vychytané. Například krabička má poměrně jednoduchý design, který sice neurazí, ale není příliš vhodný na uchovávání věcí po bytě – na to je však fanynky beauty boxů často využívají. Zato jsou v ní výrobky obaleny krepovým papírem, což efektně prodlužuje těšící moment, než přijde překvapení.

Menším minusem je fakt, že v krabičce chybí kartička s rozpisem jednotlivých výrobků. Kdo ale umí hledat, najde si seznam na oficiálních stránkách.

Greatbox si sice ještě utváří svoji image, ale už teď se dá všimnout, že cílí na starší zákaznice než jeho dva konkurenti. V balíčku například nenarazíte na typicky voňavé výrobky, které byste měli chuť okamžitě sníst. Zahrnuty jsou spíše značky a produkty, které se vyznačují účinkem, jejž slibují – nehledě na design tuby či vůni.

Lumene Řasenka Blueberry Volume (7 ml, plné balení, cena v obchodě 359,-)

Jako nejlepší výrobek v únorovém Greatboxu jsme vybrali tuto řasenku s plastovým kartáčkem od Lumene. V balíčku je v plném balení, což u její ceny potěší. Skvěle odděluje řasy, a jak slibuje obal, viditelně zvětšuje objem. Navíc nežmolkuje, čímž vytváří zvýrazněný, ovšem přirozený vzhled očí.Greatbox únor 2013

Výhodou je i její složení. Jelikož je Lumene značka pocházející z Finska, výrobek obsahuje 100% organický olej z arktických borůvek. Řasy by tak neměly být příliš zatěžovány a dočkají se i výživy, což bychom pro vás ale zaznamenali až po delším používání.

Bio Bione Cosmetics Balzám na ruce Bio Cannabis (75 ml, plné balení, cena v obchodě 69,-)

Jak už jsme trochu vytýkali Senzaboxu, zařadit do krabičky krém na ruce, když je skoro konec zimy a zákaznice si krémy dávno nakoupily, je trochu zbytečné. I v tomto případě jde ale o výrobek s výborným složením a efektem (v SB to byla značka Crabtree & Evelyn).

Balzám nese BIO certifikát a slibuje vedle hydratace i protizánětlivé a antibakteriální účinky. Kromě cannabisu narazíte ve složení i na granátové jablko, které krému dodává originální vůni. Z rukou ji po celý den ucítíte, aniž byste si dlaně strkali pod nos.

Účinky má krém přesně takové, jaké slibuje – kromě hydratace jsme zaznamenali hlavně vyhlazení popraskané kůže a pocit výživy. Kupodivu navíc není nijak drahý. Autorku recenze by to možná nejprve odrazovalo od koupě – může takto levnější krém přinést slibovaný efekt? Kupodivu ale stále populárnější cannabis funguje i za nízkou cenu.

Mallon Cosmetics Intenzivní zpevňovač na nehty (15 ml, plné balení, cena v obchodě 100,-)

Ti, kteří už mají dost všech možných mazadel a krémů, při rozbalení Greatboxu zřejmě zajásají. Oproti konkurenci totiž únorová krabička přináší hned dva kousky z dekorativní kosmetiky. Kromě zmíněné řasenky je to i zpevňující lak na nehty, který se dá použít jak jako krycí, tak i podkladový.

Greatbox únor 2013Po vyzkoušení se dá říct, že životnost laku prodlužuje přibližně dvojnásobně (a to neustále datluji do klávesnice, takže jsem extrémní případ) a částečně i urychluje zaschnutí barevného laku. Jediná jeho škoda je, že má lehce bílou barvu, a tak se musí dávat extrémní pozor při jeho nanášení. Jinak se totiž stane, že nehet se silnější vrstvou bude mít jiný odstín než nehet hned vedle něj (mírně ztmavuje).

Nouvelle Kondicionér Gentle & Volume (100 ml, plné balení, cena v obchodě 69,-)

Tady nám trochu uniká smysl výrobku. Bezoplachový krémový kondicionér, který je určen na zvětšení objemu vlasů? Bohužel krém nějakého efektu dosáhl, ale zároveň vlasy zatížil, a tak vlasy vypadaly stejně jako kdykoliv jindy.

Možná by od stejné firmy nebyl od věci výrobek na rozčesávání či na suché vlasy. Alespoň lesku a méně zacuchaných konečků totiž Gentle & Volume dosáhl. Navíc nepůsobí nijak mastně, jen bohužel přináší trochu jiné účinky, než jaké slibuje. Obsahuje vysoký podíl výtažků z lípy stříbrné.

Swisso Logical Multiregenerační krém (5 ml, vzorek, cena v obchodě 960,- za 30 ml)

Překvapivě všechny dosud vyjmenované produkty byly v boxu v plném balení, až teprve tento byl jen 5ml vzorek. Vzhledem k ceně je to ale zcela pochopitelné, což je i velký plus na zařazení do balíčku – člověk si jen tak bez vyzkoušení krém za téměř tisíc korun nekoupí.

Swisso Logical je značka, která svými produkty působí jako taková švýcarská Neutrogena. V boxu jsme měli možnost vyzkoušet krém ideální pro suchou pokožku, zvlášť v zimním období. Obsahuje bambucké máslo a jojobový olej a spíš než hydratuje, viditelně vyživuje a vyhlazuje různé ranky či oprýskanou kůži. Navíc je v pohodlné zmenšené tubičce a žádném pytlíčku.Greatbox únor 2013

Poslední výrobek je nekosmetický – jako valentýnské překvapení najdete v boxu rhodiovaný řetízek s přívěskem ve tvaru srdce. To vše od Swarovski Elements. Podobné dárečky jsou rozhodně krok správným směrem. Tento náhrdelník se dá totiž zcela bez problému nosit, ať už máte jakýkoliv věk.

Co se týče letáčků, naleznete pouze katalog Lumene a slevu na výrobky této značky. Vzhledem ke kvalitě řasenky se ale oboje hodí.

A co vy, vyzkoušeli jste nejmladší krabičku krásy na českém trhu? Podělte se o zkušenosti v diskusi pod článkem. Pokud jste ji ještě nezkusili, ta únorová je stále k dostání.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: GreatBox na únor 2013 přinesl nejlepší nekosmetické překvapení