Menu
WomanOnly
Apetit

RECENZE: Nová krabice s jídlem ŠmakujTo oslní olivami se zmrzlinou

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

29. 11. 2015

ŠmakujTo je krabice s překvapením ve formě nejrůznějšího jídla, na které jste pravděpodobně nenarazili – ať už jde o křupavé banánky nebo voňavou vinnou omáčku z jižní Moravy. Přečtěte si naši recenzi, kde jsme všechny výrobky vyzkoušeli a zhodnotili!

Nejrůznější krabice s překvapením si v České republice našly své zákazníky – ať už jde o beauty boxy s kosmetikou, pamlsky pro domácí mazlíčky anebo jednoduše s jídlem. To je případ i novinky na trhu s názvem ŠmakujTo, která se snaží vydat cestou možná dražších, ale o to neobvyklejších, chutnějších a zdravějších produktů.

V boxu ŠmakujTo najdete výrobky ze zahraničí i České republiky, jejich společným znakem je důraz na kvalitu od menších výrobců, vynechání konzervantů, barviv a sladidel a příběh za každým z produktů. Cena je včetně dopravy kdekoliv v republice 599 korun a v krabici najdete pět až sedm kousků.

Listopadový box je už čtvrtý a obsahuje skvěle vyváženou kombinaci výrobků. Tu slané chroupání, tu sladká tečka nebo výtečná omáčka na vaření. Vše bylo zabaleno do hnědého boxu z recyklovaného papíru a vyplněno syntetickou slámou, aby se nic nerozbilo. K boxu je navíc přibalený tenký časopis, kde je jednotlivé zboží představeno poutavě a s nádhernými fotkami a který by si skoro zasloužil vlastní recenzi.

Emily Fruit Crisps Křupavý banán (35 g, cena v obchodě 65,-)

Toto je prosím můj absolutní vítěz, na kterém je všechno správně. Ta chuť, složení, obal! Sušené banány obvykle moc nemusím, ale v případě křupavých koleček od Emily nemůžu než chválit. Banánky jdou lehce rozkousnout, po chvíli se ale tyhle sladké „krekry“ pomalu zvláční a začnou připomínat klasické banány. Však taky nejde o nic jiného – jen ovoce a kapka oleje.

Tajemství se skrývá ve výrobě, která má původ v Asii. Koupit se dají i pytlíky křupavých jablek nebo ananasu, a přitom cena vzhledem k výrobě a dovozu ze zahraničí vůbec není vysoká.

Ale teď k tomu, co vás asi zaujme jako první – nádherný žluto-zelený obal by mohl snad skrývat cokoliv a hned bych si to chtěla koupit. Když ho navíc otočíte, přečtete si tu vyznání lásky od Alexe, Emilyina životního i obchodního partnera, se kterým značku kdysi založila a jenž rozhodl, že ovocné chroupání pojmenuje po své nejdražší. Romantika jak z červené knihovny.

Joe’s Tea Company Organický čaj The Berry Best (30 g, cena v obchodě 165,-)

smakujto-4

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Další, co vás zaujme po rozbalení boxu, je tahle opět nádherná krabička s čajem. Tentokrát však nejde ani tak o design, ale o intenzivní ovocnou vůni, která okamžitě prosytí celý byt.

Do boxů byly náhodně zabaleny dvě příchutě – s červenými bobulemi a citronová. Já měla štěstí na první směs, kde kromě jahod, malin a borůvek najdete i ibišek, jablka a mátu. Skvělá, sladkokyselá kombinace bude chutnat i těm, kteří ovocné čaje často nepijí. Chuť ovoce je tu totiž opravdu cítit, není to žádné kyselé cosi, u kterého ani nevíte, kam ho přesně zařadit. Navíc je čaj organický.

Janova pec Čokoládové pečené müsli (400 g, cena v obchodě 109,-)

Z Británie se přesouváme do České republiky, konkrétně za Janem Králem do Sedlce u Prahy. Zde se vyrábí menší, nenápadné, o to ale bohaté a zdravé pečené müsli. Už vám vadí cereálie plné cukru, nacpané vločkami a s minimem ovoce a ořechů? Pak je Janova pec přesně ta značka pro vás.

A opět nejde o nic předraženého, pokud chcete do své snídaně investovat. Do boxu byla přibalena čokoládová varianta, ale koupit se dá i levnější, a to třeba s křížalami a skořicí za 79 korun.

Müsli možná na první pohled nevypadá nějak převratně, ale je narvané oříšky a zasytí bez problému na delší dobu. Doporučuju smíchat s bílým jogurtem, výsledek bude jen lehce nasládlý a plný energie.

New York Delhi Arašídy s medem a chilli VIPnuts Jumbo (60 g, cena v obchodě 65,-)

Abych ale nebyla pořád pozitivní a nevypadalo to už podezřele, tady je naopak moje největší zklamání – oříšky s medem a chilli. Ony za to asi samy o sobě nemohou, ale tahle chuťová kombinace mi absolutně nesedla. Dám si jeden – zvláštní, ale ujde to. Napodruhé jsem už zpomalila a třetí oříšek byl posledním.

Přesto myslím, že sladké pálivé oříšky většina zákazníků ocení. Pořád jde o kvalitní výrobek – velké jumbo arašídy v křupavé krustě v elegantním balení, které se prý prodávají ve Velké Británii v barech, kavárnách i pětihvězdičkových hotelech.

A proč ten název? Zakladatelka firmy Nina Slattery zkombinovala znalosti z rodinných větví z New Yorku a Dillí – a toto je výsledek.

Olive Branch Relish ze sladkých oliv, fíků a mandlí (230 g, cena v obchodě 149,-)

V Británii ještě chvíli zůstaneme. Tuhle věcičku od Olive Branch si oblíbíte, hned jak se podíváte na fotografii rozesmátého tatínka zakladatelky firmy. Maria Koinaki pochází z Řecka a do Británie si z rodinné olivové farmy nechávala už během studií posílat kvalitní oleje z Kréty.

smakujto-7

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Později se vrhla na byznys nejen s oleji, ale i samotnými olivami, ochucenými vinnými octy a pozor, relishem z oliv, fíků a nasekaných mandlí. Jde o tužší směs ve stylu nakládaných brusinek nebo třeba české cibulády. Relish je však zvláštně nasládlý a hodí se k lecčemu, nejen sýrům.

Zkuste si dát trošku na vanilkovou zmrzlinu a uvidíte, jak vám tahle jinak klasická příchuť přijde najednou jako nejluxusnější dezert. Nebo si dejte lžičku do řeckého jogurtu a už nebudete snídat nic jiného. A abych nezapomněla – samozřejmě ani s těmi sýry (ať už kozími nebo s camembertem) neuděláte chybu.

Naturvini Moravská vinná omáčka (190 g, cena v obchodě 99,-)

Poslední výrobek je opět z tuzemska, konkrétně jižní Moravy. V mikulovské oblasti vznikají vína Patrika Staška, vysoce kvalitní, s nijak přemrštěnými cenami. Do boxu však byla přibalena vinná omáčka, tedy něco, co bude vyžadovat trochu vaší aktivity.

Když ale obětujete čas na vaření, budete nadšeni. Použila jsem méně než polovinu skleničky na marinádu, do které jsem naložila nakrájenou panenku. Druhý den jsem osolené medailonky osmahla, bokem opekla farmářské brambory a tadá! Máme tu šťavnaté vepřové maso se sladkokyselou chutí, které nádherně voní po vínu. S tímhle před návštěvou zazáříte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Nová krabice s jídlem ŠmakujTo oslní olivami se zmrzlinou