Menu
WomanOnly
Recepty na pečení Snadné

Jak upéct marihuanové koláčky a jak si vyrobit konopné máslo?

Redakce

Redakce

Doba přípravy: 40 min

Chcete vyzkoušet účinky marihuany, ale jste zarputilá nekuřačka? Máme pro vás tip, jak si marihuanu vyzkoušet zcela jinou formou. Upečte si ji v koláčcích! Je však potřeba dávat pozor na několik věcí, které by se vám při neopatrném zacházení s marihuanou nemusely vyplatit.

Na výrobu marihuanových koláčků budete potřebovat nejen marihuanu, ale účinnější a lepší je použít i marihuanové máslo. Poradíme vám, jak si ho vyrobit!

Jak vyrobit konopné máslo?

Suroviny na výrobu konopného másla:

  • 15 g konopí (kvalita se může dost lišit, každá rostlina je jiná a každá její část jinak účinná, nejméně THC a CBD obsahují listy a květy, nejvíce vrcholky rostliny a pryskyřice)
  • 250 g másla

Postup výroby marihuanového másla:

Krok 1:

Základem je vyrobit si tzv. marihuanové máslo, protože účinné látky z konopí se musí spojit s tukem. Postup je následující. Napusťte středně velký hrnec vodou  (asi 1 litr). Položte do vody máslo (obyčejné, nesolené) a nechte vařit, dokud se máslo zcela nerozpustí a nevytvoří se na hladině žlutý povlak. Poté můžete teplotu varu zmírnit.

Pravidelní kuřáci marihuany mají výrazně častěji sex než ostatní lidé

Krok 2:

Rozdrťte marihuanu na drobné kousíčky. Tyto kousíčky nasypte do rozpuštěného másla v hrnci a nechte opět vařit několik hodit (alespoň 3 hodiny).

Krok 3:

Po dvou až třech hodinách je již marihuana správně rozvařená v másle a můžete tak hrnec sundat z plotny. Tuk sceďte přes plátno do jiné nádoby, ideálně do žáruvzdorné misky, kde vám máslo později v chladu krásně zatuhne. Dávejte pozor, abyste máslo nepřelili, snažte se veškerou směs tuku a vody slít a vymačkat z látky.

Krok 4 :

Směs dejte do ledničky a nechte chvíli vychladit, dokud máslo nevystoupí na povrch a neztuhne. Poté slijte přebytečnou vodu, ta tam nemá co dělat a máslo by kvůli ní mohlo začít plesnivět, a máslo si uložte do nějaké vhodné nádoby na máslo či do misky, kterou přikryjte.

Konopné máslo se také může uchovávat v mrazáku.

Kosmetika z konopí pomáhá na akné či ekzémy. Marihuanou se léčil i Ježíš

Jak upéct marihuanové koláčky nebo sušenky?

Konopné sušenky či koláčky můžete upéct dvojím způsobem. Buď do těsta přidáte rovnou sušené konopí – zvolte tu část rostliny, která obsahuje nejvíce THC a CBD, pokud je to žádoucí, a tím to skončí. Mnohem účinnější však je použít rovnou konopné máslo. Protože se účinné látky z konopí spojily s tukem, anebo jste třeba použili rovnou pryskyřici, síla těchto koláčků a sušenek bude daleko mocnější.

Konopné máslo nemůžete do koláčků dávat v plném množství a nahradit jím klasické máslo. Stačí opravdu trochu, dle zkušeností těch, kteří dobře ví, jaké účinky čekat. Je dobré vědět, že zatímco po vykouření marihuany nabíhají účinky rychle, když sníte konopné sušenky, které jsou silné, účinky se mohou dostavit až po nějaké době a také mohou dlouho trvat.

Účinky nabíhají tedy minimálně po půl hodině až dvou hodinách a mohou trvat až 8 hodin, nebo i déle! Účinná látka prochází celým trávicím traktem, u každého člověka dochází jinak rychle k trávení a vstřebávání látek, proto je zásadní začít opravdu velmi malým množstvím a být trpělivý, jinak by si člověk mohl ublížit.

Sušenky či koláčky lze upéct jakkoliv a podle jakéhokoliv receptu. Konopí či konopné máslo můžete přidat do kteréhokoliv pečiva, takže volba receptu závisí pouze na vás. Vyzkoušejte třeba tento jednoduchý recept.

Suroviny

19 porcí

Postup přípravy

  1. Ingredience smícháme – máslo utřeme s cukrem, medem a vajíčky, mouku smícháme s vinným kamenem
  2. Na závěr přidáme oříšky, kousky čokolády či další zvolené dobroty. 
  3. Tvarujeme malé sušenky a dáme je péct na pečící papír nebo vymazaný a moukou vysypaný plech.

 

Ohodnoťte tento recept:
3,5
Právě čtete

Jak upéct marihuanové koláčky a jak si vyrobit konopné máslo?