Menu
WomanOnly

Udělejte si lahodný džus pro zdravé zažívání

Zdravá strava by pro nás měla být samozřejmostí, a to nejen kvůli hezké postavě, ale hlavně kvůli správnému zažívání. To je velmi důležité pro náš organismus, proto bychom se měli starat, aby správně fungovalo. Připravte si džus složený ze samých „superpotravin“, který pomáhá regulovat zažívání.

Nápoj obsahuje fenykl, který nejen že má pozitivní vliv na trávení, ale pomáhá také při problémech s játry, ledvinami a potlačuje zadržování vody v těle. Okurka bojuje se záněty, pročišťuje organismus a snižuje překyselení žaludku.

Jablka obsahují spoustu vlákniny, což zlepšuje trávení, a také odplavují toxiny z těla. Přečtěte si, proč byste měli denně sníst jedno jablko:

9 důvodů, proč budete jíst jablka každý den

Řapíkatý celer podporuje peristaltiku střev, napomáhá funkci ledvin a detoxikuje tělo. Limetka stimuluje trávení a očišťuje játra a další orgány. Zázvor uklidňuje podrážděný žaludek a je skvělý na posílení imunity. Stejné zklidňující účinky má máta.

Poslední složka, aloe vera, má téměř zázračný vliv na celý organismus. Obsahuje cenné enzymy, minerály a amino kyseliny, které napomáhají trávení, bojují se záněty a pročišťují tělo.

Ingredience:

půlka fenyklu
1 okurka
1 jablko
2 kusy řapíkatého celeru
1 limetka
1 kousek zázvoru
1 hrstka čerstvé máty
50 ml dužiny aloe vera

Postup je velmi snadný – vše odšťavněte v odšťavňovači a nebo rozmixujte, pokud upřednostňujete smoothie s obsahem dužiny. Na závěr vmíchejte aloe vera, tedy jedinou ingredienci, která se neodšťavňuje. Při pravidelném pití tohoto nápoje nebudete trpět na zažívací potíže a budete plni energie.

Ohodnoťte tento recept:
0
Právě čtete

Udělejte si lahodný džus pro zdravé zažívání