Menu
WomanOnly
Hubnutí

6 ingrediencí na proteinové smoothie recepty, bez kterých se neobejdete

Už vás nebaví vyhledávat nové recepty na výživné smoothie? Máme pro vás šest ingrediencí, s jejichž pomocí si každý den hravě vymyslíte nový recept na chutné smoothie. Vždy přitom bude plné bílkovin, vitamínů a minerálů.

Tyto výživné nápoje se nazývají smoothie booster a obsahují extra zdravé suroviny, které obyčejné smoothie povýší na nutriční bombu. Hotové proteinové smoothie se postará o váš každodenní přísun kvalitních bílkovin.

1. Proteinový doplněk stravy

Základ takového smoothie tvoří proteinový doplněk stravy nejlépe v prášku. Formula 1 od Herbalife Nutrition kromě bílkovin obsahuje 25 vitamínů a minerálů a vlákninu. Díky pestrému výběru příchutí si vytvoříte spoustu chuťových variací. Nápoj Formula 1 zakoupíte v distributorské síti Herbalife Nutrition.

2. Mléčné výrobky

Nemusíte používat pouze živočišné mléko s různým obsahem tuků či jiné typy mléčných výrobků, jako je kefír či bílý jogurt. Vyzkoušejte také rostlinná mléka. Vedle sójové varianty se hodí mandlové, rýžové, ovesné či kokosové mléko.

3. Ovoce a zelenina

Do smoothie se hodí téměř všechny druhy ovoce a zeleniny. Zejména ty šťavnaté. Tvrdší druhy zeleniny krátce povařte. Změknou a snáze se mixují.

4. Zdravé tuky

Nejlepšími zdroji tuků, které se hodí do zdravých smoothie receptů, jsou různé druhy ořechů a semen, případně už hotová ořechová másla. Ze semen jsou populární lněná, sezamová, dýňová a také chia semínka.

5. Vláknina

O bezchybné trávení se postará vláknina. Tu do smoothie dostanete jednoduše – stačí přidat hrst ovesných vloček nebo 100% ovocný džus s dužinou.

6. Pověstná třešnička na dortu

Zajímavou vůni a chuť proteinovému smoothie dodají čerstvé bylinky, exotické koření, šťáva z aloe vera, čistá vanilka, nastrouhaný kokos nebo kůra z citronu či pomeranče. Navíc jej obohatí o další cenné živiny. Přejeme vám dobrou chuť!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

6 ingrediencí na proteinové smoothie recepty, bez kterých se neobejdete