Menu
WomanOnly
Krása

Jak bojovat s toxiny. Pomůže lymfodrenáž a jídelníček

Redakce

Redakce

9. 4. 2018

Více energie, lepší imunita, méně nemocí a celulitidy. To je jen malý výčet benefitů, které vám po zimě může přinést boj s toxiny.

Jak funguje mízní systém?

Na rozdíl od krevního oběhu je lymfatický systém jednosměrný. Lymfa se pohybuje do nejbližších uzlin, které si již poradí se všemi toxiny. Když je rozloží, oběh je transportuje do dalších orgánů, které je z organismu vyloučí.

Během zimy máme tendenci schovávat se doma, kvůli nedostatku pohybu. Organismus oslabuje a hromadí se v něm toxiny.  „Jedním z nejlepších způsobů očisty organismu po zimě je podpořit aktivitu lymfatického systému,“ tvrdí MUDr. Jana Votrubová z kliniky Esthetic Medical a dodává: „Lymfatický systém souvisí s obranyschopností a společně s vylučovací a trávicí soustavou zbavuje tělo škodlivin, které se do něj dostávají z vnějšího prostředí.“

Odbornice potvrzuje, že pravidelná ruční či přístrojová lymfodrenáž pomáhá proti celulitidě, ulevuje při zadržování vody, zlepšuje problémy s pletí a je vhodným doplňkem k hubnoucím procedurám, jejichž účinek urychluje. Navíc posiluje imunitu.

Jaký vliv má petržel na naše zdraví? Výborná při detoxikaci

Sáhněte po zelené – TOP 10 pro detox:

S příchodem jara odlehčete i jídelníček. Zaměřte se na všechno v odstínu probouzejících se rostlinek. „Zelená zelenina je nabitá živinami, především vápníkem, draslíkem, hořčíkem, železem a vitamíny A, C a K a antioxidanty bránící organismus před volnými radikály, jednou z hlavních příčin předčasného stárnutí,“ tvrdí Mgr. Sofie Vitoušová, poradkyně Cambridge Weight Plan z oddělení Dermatologie Lékařského domu Praha 7.

Připravte se na plavkovou sezónu

Pokud byste se vedle toxinů rádi zbavili i pár kil navíc, měli byste se podle Sofie Vitoušové svěřit chytré technice. „Na diagnostice složení těla se dozvíte, jaký máte v těle poměr vody, tukové a svalů a zjistíte také procento útrobního tuku,“ říká odbornice a upozorňuje, že útrobní tuk je rizikovým faktorem řady onemocnění včetně nemocí srdce, cukrovky a některých forem rakoviny. Určité typy diagnostických přístrojů pak přímo dokážou doporučit, jak co nejlépe obnovit harmonii svalů v těle vhodnými fyzickými aktivitami, a změří obsah minerálních látek v těle

8 nejlepších bylinek na podporu hubnutí. Známe je všechny!

Není sauna jako termosauna

To, že jsou pravidelné návštěvy sauny blahodárné pro vaše zdraví a podporují vyplavování toxinů, už asi víte. Že však existuje ještě efektivnější způsob, jak se toxinů zbavit, už ví málokdo. Jedním z nejinovativnějších způsobů, jak naše tělo na jaře očistit je v současnosti termosauna neboli katalytická termolipolýza.

Jak vypadá termosauna essudativo?

Představte si spacák pro kosmonauty – stříbřitý, lesklý vak, který díky generátoru tepla hřeje až k teplotě 50˚ Celsia.
Díky ní se efektivně zbavíte vody v podkoží, zlepšíte vzhled celulitidy a zeštíhlíte o pár centimetrů v pase, na stehnech, bocích i rukou. Účinek tepla navíc ještě podpoří speciální séra aplikovaná na pleť před zapnutím přístroje.

„Před ošetřením byste měli vypít asi 3 sklenice vody, aby bylo, co potit. Samotné ošetření spočívá v aplikaci tělového roztoku podporujícího odvodnění s jemnou krouživou masáží lymfatických uzlin. Po masáži se aplikují tělové hmoty podporující samotné odvodnění a redukci tukové tkáně. Celé tělo je přitom zabaleno do fólie, která navýší absorpci aktivních látek. Následuje půl hodiny v hřejivém spacáku,“ popisuje samotnou proceduru MUDr. Votrubová a závěrem dodává, že tělo je ve výsledku zbavené toxinů a nabité energií.

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak bojovat s toxiny. Pomůže lymfodrenáž a jídelníček