×
WomanOnly

8 nejlepších bylinek na podporu hubnutí. Známe je všechny

Bylinky na hubnutí

Trendem poslední doby je odklon od chemicky vyráběných léčiv k léčbě pomocí přírodních a živočišných produktů. Zejména bylinky a výrobky z nich jsou čím dál tím populárnější, zejména díky tomu, že nezatěžují organismus a jejich účinky mohou být stejně silné jako léky. Nahradit je sice nedokážou, ale přesto mohou sloužit jako velmi účinný doplněk ke klasické léčbě.

Takovým případem jsou bylinky podporující hubnutí. Asi všichni tušíme, že bez zdravé stravy a pohybu bychom byliny užívali zbytečně, ale pokud budeme brát hubnutí opravdu vážně, odvar z některých rostlin může hubnoucí proces velmi výrazně urychlit. Některé totiž obsahují hodnotné vitamíny a minerály, které  zrychlují metabolismus, podporují spalování tuků a brání jejich ukládání, snižují chuť k jídlu  a potřebu se přejídat. My jsme pro vás vybrali 8 nejznámějších, ne všechny se však dají natrhat na našich lukách.

Kopřiva

Kopřiva čistí organismus od škodlivin, podporuje trávení a činnost střev, má žlučopudné i močopudné účinky. Chlorofyl obsažený v listech působí povzbudivě na výměnu látek a na všechny tělesné pochody.

Bříza

Listy břízy obsahují tzv. saponiny a silici, které působí močopudně a antisepticky, přitom ale nedráždí ledviny. Urychlují také látkovou výměnu a mají mírně projímavý efekt.

Kontryhel

Přebytečné vody v těle se zbavíme pomocí kontryhelu. Je považován za gynekologickou bylinu, ale velmi dobře také pročistí organismus, příznivě působí na trávicí soustavu.

Ostropestřec

Ostropestřec mariánský čistí játra a odstraňuje nejen následky nesprávného životního stylu, ale také únavu a malátnost, což je dobrý základ pro hubnoucí proces.

Černý bez

Květy a plody této rostliny mají močopudné a laxativní účinky, takže se ho nebojte při hubnutí konzumovat.

Fenykl

Pro odtučňovací kúru se užívá nejen plod, ale také čerstvá nať. Fenykl obsahuje silici, bílkoviny, sacharidy, pektin a další látky podporující látkovou výměnu a trávení.

Psyllium

Další dvě bylinky už na našem území nerostou, ale i přesto jsou pro nás snadno dostupné. Semena psyllia, neboli jitrocele indického, v trávicím traktu nabobtnávají, takže zahánějí pocit hladu. Vláknina v něm obsažená navíc pročisťuje střeva a srovnává metabolismus.

Guarana

Guarana je  jihoamerická rostlina, která podporuje hubnutí díky obsahu kofeinu, který se uvolňuje pomaleji než kofein z kávy. Guarana zpomaluje proces stárnutí, omezuje pocit hladu a podporuje nejen hubnutí, ale také odolnost vůči fyzické a psychické únavě, zlepšuje krevní oběh, snižuje hladinu cholesterolu a  pomáhá regenerovat organismus po namáhavém výkonu.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*