Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Se seznamovacími aplikacemi můžete přijít i o práci. Jak se tomu vyhnout?

Veronika Tichá

Veronika Tichá

26. 2. 2015

Žijeme v době, kdy nám život řídí aplikace v „chytrých“ mobilech. Jednou z nich jsou velmi oblíbené seznamovací aplikace, díky kterým sice máte šanci najít životního partnera, ale můžete také mnoho ztratit ve svém profesním životě.

Podobných aplikací existuje hned několik. Buď si můžete nainstalovat program na bázi klasické seznamky nebo sofistikovanější aplikace, díky kterým můžete oslovit člověka v nedalekém okolí, se kterým jste v životě nemluvili. Trendem poslední doby bývají také aplikace zaměřené přímo na sjednání schůzky za účelem sexu. Proč se ale přece jen raději seznamovat „face to face“?

Nejnovější studie uvádí, že přes 60 % populárních seznamovacích aplikací je nedostatečně zabezpečených a proto lehce napadnutelných hackery. Seznamky na mobilních telefonech jsou typické tím, že si vyžádají přístup k fotoaparátům, úložišti dat, geolokaci i dalším informacím. Právě to v kombinaci s nedostatečným zabezpečením těchto aplikací může znamenat vysoké riziko útoku hackerů.

Seznamovací a jiné aplikace jsou poslední dobou stále častěji stahovány do firemních mobilních zařízení. Pak hrozí riziko, že se mohou hackeři prostřednictvím služebního telefonu snadno dostat k firemním souborům a informacím, mohou zjistit, kde se zaměstnanec nachází, jaké má návyky, v případě cíleného útoku je možné i odposlouchávat nebo sledovat dění ve firmě.

V řadě případů získávají i přístup k číslu platební karty. Případný útočník může navíc zasáhnout i do profilu uživatele na seznamovací službě a jeho prostřednictvím se tak pokusit o útok na vaše osobní údaje. Před deseti lety by to ještě vypadalo jako kapitola z vědeckofantastického románu, ale v dnešní době je to tvrdá realita.

Firemní mobilní zařízení jsou proto vždy rizikem a velmi často je toto riziko podceňováno. Firmy by měly na používání mobilních zařízení pamatovat nejenom nastavením přísných pravidel jejich využívání a dohledem nad jejich dodržováním, ale také aktivně využívat možnosti sledování podezřelé komunikace a chránit zařízení před únikem a zcizováním dat.

Pokud nechcete zapříčinit, že prostřednictvím vašeho služebního telefonu může firma, která vás zaměstnává, přijít o důležité informace, instalujte si podobné aplikace jen do svých soukromých zařízení. I v tomto případě byste ale měli zvážit, jestli vám riziko nabourání se k vašim soukromým údajům za jejich používání stojí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Se seznamovacími aplikacemi můžete přijít i o práci. Jak se tomu vyhnout?