Menu
WomanOnly
Snář

Sen o bývalém partnerovi. Co to znamená?

Znáte to, sebevíc byste chtěla uzavřít minulost, spálit všechny mosty a zapomenout na svého bývalého. Ale ono to nejde tak snadno. Jakmile se vám podaří vytěsnit ho z hlavy, přebít převozníkem či se znovu zamilovat, myslíte si, že máte vyhráno. Jenomže on se vám objeví bývalý partner ve snu. Vetře se tam jako třídenní zimnice či dotěrný hmyz. Mít svého expartnera ve snech nechce mít asi nikdo. Pak jenom chodíte a dumáte nad tím, co znamená sen o bývalém partnerovi a chcete tomu rozumět.

Sen může odrážet hezké vzpomínky i nenaplněnou touhu

Existují dva případy: buď si přejete, aby se k vám bývalý partner vrátil a trpíte rozchodem, anebo si to nepřejete a chcete na tuto noční můru co nejdříve zapomenout. Ženám se sny o bývalém partnerovi zdají poměrně často, a to z mnoha důvodů. Sen může odrážet hezké vzpomínky v době osamělosti, ale i kompenzovat nenaplněné touhy. I když jste na vědomé úrovni s rozchodem smířená, anebo s partnerem již nejste delší dobu, přesto se mohou takové sny objevit. Možná je to i podvědomě v období, kdy jste byli spolu šťastni, anebo byste třeba zrovna oslavili další společné výročí. Aniž byste si to uvědomovala, sen může vyvolat nějaký denní zážitek, který vám partnera připomene.

Závislost na vztazích. Proč nedokážeme být sami a někoho potřebujeme?

Ženám se ale často zdá o bývalém partnerovi proto, že po něm touží, hodně na něj myslí a přály by si, aby se vrátil. Tyto sny jsou takzvaně kompenzační a nahrazují neutěšenou realitu. Pokud toho člověka již nemůžete vídat a nejste smířená s rozchodem, přejete si, aby se vrátil, chybí vám a toužíte po něm, pak se tyto sny mohou samozřejmě objevit. Může jít i o projev osamělosti, když není žádný nový partner dlouho na obzoru, proto sníte o tom pěkném, co jste naposledy zažila.

Výklad snu o bývalém příteli může být pokaždé jiný

Žena, které se sen o bývalém partnerovi zdá, se pak zaraduje, že tento krásný sen, jak ji opět drží v náručí, znamená, že se partner jistě vrátí. Nemusí to ale tak být, je to pouhý sen, v němž si člověk dopřává právě to, co již v realitě mít nemůže.

Někdy ale sen o bývalém příteli může skutečně znamenat, že se dvojice znovu setká a je tu šance na obnovení vztahu. Pak jde o svým způsobem prorocký sen, který ukazuje budoucí události, anebo sen, který jen zkrátka má upozornit na to, že by bylo dobré se bývalému partnerovi ozvat. To už ostatně váš mozek vyhodnotí z pocitů, které máte ihned po probuzení.

Role převozníka ve vztahu aneb proč přitahujete lidi, kteří jsou brzy po rozchodu?

Někdy se dva rozejdou jen díky hloupé hádce a nemohou na sebe zapomenout. Sen pak ukazuje, že to dvojice nemá vzdávat a má zahodit ego, jinak o sebe navzájem definitivně přijdou. Svou roli hraje i sebenaplňující proroctví: pakliže chcete partnera zpět, uděláte všechno pro to, aby se tak stalo a byli jste zase spolu.

Noční můry o bývalém příteli mohou mít očistný charakter

Negativní sen o bývalém partnerovi naopak odrazuje od toho, abychom zbožně toužili po někom, kdo si nás vůbec nezaslouží. Často odráží hrůzy, které žena ve vztahu prožila a pachuť, jakou to v ní zanechalo. Nepříjemné sny a noční můry se často objevují po traumatech domácího násilí nebo komplikovaném rozchodu či rozvodu, kde bylo hodně hádek, konfliktů a citového zranění.

Nejčastější sny. O čem se lidem nejvíce zdá?

Tyto sny mají očistný charakter a mnohdy vycházejí i ze strachu, že by se minulost mohla opakovat. Pomáhají ženám se vyrovnávat s negativními pocity a odporem, jaký k bývalému partnerovi mají. Je třeba vyléčit duši a odblokovat všechny negativní emoce a potlačené nepříjemné vzpomínky, což opakované sny, se kterými je možno vědomě pracovat, krásně umí.

Když přijde nový partner, objeví se sny o bývalém

Ženám se také může zdávat o bývalém partnerovi tehdy, když potkají někoho nového. Je to někdy takové rozloučení s expartnerem a sen ukáže, jestli je minulost opravdu vyřešená, anebo ne. Pokud potkáte nevhodného partnera, který vás může znovu uvrhnout do toxického vztahu, anebo pokud máte z nového vztahu strach, mohou se dostavit nepříjemné sny o bývalém partnerovi, z nichž pak máte po probuzení vyloženě husí kůži.

Jak poznat toxický vztah a vyřešit jej jednou provždy

Příčiny toho, že se vám zdají sny o bývalém partnerovi, mohou být tedy opravdu různé a výklad snů je pak velmi individuální. Je rozdíl, pokud je sen krásný, anebo je to noční můra. Také je rozdíl, jestli se sen zdá jednou v určité životní situaci, anebo se zdává opakovaně a dotyčnou ženu vyloženě sužuje. Pak je potřeba tento problém nutně řešit, a to nejlépe s psychoterapeutem. Různí pochybní vykladači snů vám nemohou dát pravdivé informace, pokud neznají vás ani váš životní příběh. Každý člověk by měl umět nejlépe rozklíčit své sny sám a snažit se porozumět tomu, co mu chtějí sdělit.

Zdroje: Tajemství snů a jak ho rozluštit, Taťána Kročková

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Sen o bývalém partnerovi. Co to znamená?