Menu
WomanOnly
Snář

Nejčastější sny. O čem se lidem nejvíce zdá?

Zajímáte se o sny a rádi byste věděli, co vaše nejčastější sny znamenají? Spoustě lidem se opakovaně v průběhu života zdají sny s velmi podobnou tématikou. Každé opakující se téma vás má rozhodně na něco ve vašem životě upozornit. Jaké nejčastější sny se tedy u lidí objevují? Snad každému z nás se někdy zdálo o kalné vodě, o svatbě, o vypadlých zubech, o výkalech nebo o řízení auta či o jízdě ve výtahu. Tyto obvyklé symboly všichni dobře známe ze svých snů. Co tedy znamenají?

Nejčastější sny v nás spíše vyvolávají paniku

Mezi nejčastější sny, které se lidem zdávají, patří spíše ty, které jsou nezapomenutelné kvůli emocím a strachům, jež vzbuzují. Svou roli ale také hrají snáře a to, co si z nich pamatujeme. Například v případě snu o vypadaných zubech nebo o nevěstě ve svatebních šatech se podle starých snářů vždy tradovalo, že přinášejí do rodiny smrt. Tyhle jednoznačné závěry však rozhodně nemůžeme brát vážně. Právě proto, že obecné povědomí o těchto snech často vyvolává strach, jsou tyto sny snadněji zapamatovatelné a vyskytují se u mnoha lidí. Je to zkrátka něco, čeho se lidé bojí a čemu věnují pozornost.

Podle moderního výkladu snů se však v žádném případě nemusíme obávat nejhoršího. I když se jedná o stejnou snovou symboliku, pro každého snícího může mít zcela jiný význam. To znamená, že například každý sen o svatbě může být jiný a přinášet odlišné poselství. Pojďme se podívat na základní významy nejčastějších snů, se kterými se někdy setkáváme i opakovaně.

Výklad snů: Ve snu je mi partner nevěrný

Sen o vypadaných zubech nevěstí nic dobrého

Vypadané zuby ve snu patří opravdu mezi nejčastější sny. Určitě se vám někdy zdálo o tom, že vám vypadl zub, anebo jste přišli hned o několik zubů najednou. Tento sen bývá většinou spojený s negativními pocity už v průběhu snění. Snící člověk může pociťovat bolest, pocit ztráty, úlek nad tím, co se stalo. Zuby mohou být někým násilně vytrhány, mohou krvácet, anebo třeba vypadávají samovolně a i ve snu je cítíme v ústech a máme obavu, že bychom je mohli spolknout. Někdy se zuby ve snu také úplně rozdrolí. Jak asi tušíte, když se vám zdá sen o vypadaných zubech, nevěstí to nic dobrého.

Zuby jsou symbol životní síly, agresivity a obrany, protože bez nich bychom nemohli kousat, tedy přijímat potravu, a být vůbec naživu. Nemohli bychom třeba také někoho pokousat v sebeobraně, což je pudová záležitost náležející hlavně ke zvířatům. Bezzubé jsou pouze malé děti nebo staří lidé, a právě děti a senioři patří mezi bezbranné skupiny. Je nám tedy jasné, co ztráta zubu ve snu znamená. Nemusí jít zrovna o předzvěst úmrtí, ale většinou se jedná o nemoc, oslabení životní síly, o nadcházející problémy a starosti. Tyto sny se zdají většinou předem, než se dané potíže objeví. Patří tedy mezi varující sny.

Sen o kalné vodě často znamená nemoc

Kromě vypadaných zubů bývá častým snem, který prorokuje nemoc, také sen o kalné vodě. Sny o kalné vodě mohou mít různý scénář a stejně jako sny o vypadaných zubech nebývají spojeny zrovna s nejpříjemnější pocity. Někdo se v kalné vodě topí, plave v ní, mohou v ní také plavat různé předměty nebo leklé ryby, což je ještě horší level snů předpovídajících nemoc, destrukci a zkázu. Protože se tyto sny tradují už od našich předků, stejně jako třeba sny o pavoucích a hadech, naše nevědomí tuto symboliku dobře zná a u spousty lidí se prokázalo, že právě sen o kalné vodě jim předpověděl nemoc, byť by to byla obyčejná rýma a nachlazení. Nemusí jít tedy vždy o něco vážného a fatálního. Sen ukazuje na jakékoli oslabení životní síly a varuje před nepříjemnostmi.

Duchové ve snech – proč se nám ve snech zdá o zemřelých?

Když se zdá o svatbě, neznamená to pohřeb

Zatímco staré snáře často posílají nevěsty ve snu do rakví, sny o svatbě se týkají převážně vztahové tématiky a třeba i samotné touhy dotyčné ženy po sňatku. Pokud se vám zdálo o svatbě a jste už vdaná, možná vaše manželství není zrovna takové, jaké jste si přála, aby bylo, a prochází nějakou krizí. Zřejmě proto si ve snu prožíváte svou svatbu znovu, aby se věci změnily k lepšímu. Neprovdané dívky sní o svatbě z pochopitelných důvodů – třeba se skutečně chtějí vdát a čekají, až se jejich vyvolený vyjádří, anebo se žádosti o ruku obávají a nejsou si vztahem jisty. O tom všem ale vypovídá povaha celého snu o svatbě.

Některé sny o svatbě jsou kompenzační, krásné, jsou v nich šťastné okamžiky. Jiné jsou plné stresu, anebo to mohou být dokonce hotové noční můry. Svatba vždy odráží partnerský vztah snícího, ať už muže nebo ženy. Někdy může být sen o svatbě i předpovědí, že se někdo z rodiny bude brát. Je to opravdu různé, záleží na tom, s jakou symbolikou pracujeme a jak na ni naše podvědomí reaguje. Některé ženy nejsou spokojeny se svatebními šaty a stále si vybírají nové a nové, anebo se vdávají v obyčejných šatech, které se jim vůbec nelíbí. Tady bychom za slovo šaty mohli třeba dosadit manžela a hned budeme mít jasno, co asi takový sen znamená.

Sny o nevěře a o narození dítěte

Sny o nevěře bývají také velmi časté a obvykle vypovídají o našem strachu ze ztráty partnera nebo o vztahové krizi. Mnohým ženám se v průběhu jejich života také zdávají sny o těhotenství a o porodu, které mohou představovat touhu po dítěti i vzpomínky na předchozí těhotenství. Protože právě vztahy a láska se těší největšímu našemu zájmu a často bývají smyslem našeho života, sny o partnerských problémech, svatbách, rozchodech i krásných chvílích narození dítěte patří určitě mezi nejčastější sny, stejně jako erotické sny.

Zdálo se mi, že jsem řídila auto, i když nemám řidičák

Jízda v dopravním prostředku ve snech odpovídá způsobu našeho života. Jedete autem rychle mimo vyznačené cesty a nedodržujete pravidla? Anebo jste třeba opatrným řidičem autobusu a zodpovídáte za celý autobus lidí, což vás třeba možná také tíží? Někdo jezdí ve snech na kole, na motorce, pluje na lodi či létá letadlem. Často se objevují sny, ve kterých někam jedeme autem. Je třeba se zaměřit na naše pocity a na to, zda jsme si za volantem jistí. Ve snech řídí také lidé, kteří ve skutečnosti nemají vůbec řidičák. Jste řidič, anebo spolujezdec? Zamyslete se nad tím, ve kterých situacích ve svém životě přebíráte otěže a kdy se raději necháváte vést nebo vézt.

Noční můry z koronaviru. Proč nás trápí děsivé sny a jak se jich přestat bát?

Sny o výtahu bývají děsivé

Časté sny jsou také o tom, že jste uvízli ve výtahu, marně hledáte číslo správného patra, ve kterém máte vystoupit, jezdíte nahoru a dolů, rychle či pomalu a nemůžete vystoupit. Tyto sny mohou být až na úrovni nočních můr a vypovídají o naší úzkosti. Pokud se vám často zdají takové sny, zřejmě jste ve vašem skutečném životě pod tlakem a ve stresu. Snažíte se dělat vše správně, anebo před tím vším uniknout? Možná se to tak úplně nedaří. Připadáte si, že nemáte nad svým životem kontrolu a je s vámi cloumáno sem a tam? Uvízli jste v nějaké situaci, ze které neznáte východisko? Zamyslete se nad tím…

Výklad snů: Svatba ve snu

Sen o pádu z výšky

Některým lidem se při usínání zdá o pádu z výšky a dochází k tomu, že sebou prudce trhnou a na krátkou chvíli se ještě probudí, než znovu usnou. Tento jev je poměrně častý a bývá spojován se svalovými záškuby a přechodem z vědomého stavu do spánku. Jedná se o přirozený fyziologický proces způsobený nerovnováhou mezi mozkovou aktivitou a napětím ve svalech, tedy jednoduše nastává v době, kdy není sladěná spolupráce řídícího centra a těla. Záškuby před usnutím se často objevují, pokud jsme se ještě před spaním plně neuvolnili a usínáme při svalovém napětí a ve stresu. Trhnutí při usínání se objevuje často i tehdy, když máme za sebou perný den a jsme hodně unavení. Naše tělo již nutně potřebuje odpočinek, ale my jsme ještě v módu plné aktivity a výkonnosti či starostmi nad tím, co všechno bychom měli následující den stihnout.

Trhnutí před spaním bývá už doprovázeno sny, a to takovými, které tento jev umocňují. Může se nám tedy zdát, že padáme z výšky, z chodníku, padáme ze schodů a podobně. Kromě tohoto jevu se nám ale může ve snu zdát o skutečném pádu z výšky, a to už v nějakém snovém příběhu, který má svou symboliku. Sen o pádu z výšky nám může symbolicky ukazovat naše pády a neúspěchy všedního dne, anebo nás také varovat před skutečnými pády a úrazy v reálném životě.

Předtucha ve snu. Hodit ji za hlavu, nebo žít ve strachu, že se něco stane?

Sen o výkalech – přináší vždy peníze?

Sny o tom, že marně hledáme záchod, a močíme či kálíme, se zdávají spoustě lidem. Jednak i ve snech reagujeme na naše fyzické potřeby, což znamená, že se nám třeba i ve spánku chce na záchod a máme plný močový měchýř. Jednak se ale tím, například v případě výkalů, symbolicky zbavujeme něčeho nepotřebného. Je to jakýsi proces očisty. Zkuste se zaměřit na to, co ve vašem životě představuje výkaly a čeho byste se potřebovali zbavit.

Říká se, že sen o výkalech přináší peníze. I to může být pravda. Pokud tuto symboliku znáte, nebo se vám už takový sen zdál a skutečně jste pak získali peníze, vaše podvědomí bude na tuto symboliku reagovat. Často se spojuje velké množství výkalů ve snu s opravdovým očekávaným přílivem financí. Tak si tedy přejte, aby tomu tak bylo!

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nejčastější sny. O čem se lidem nejvíce zdá?