Menu
WomanOnly
Snář

Výklad snů: Svatba ve snu

Dámy, zdálo se vám někdy o vlastní svatbě? Braly jste si někoho, koho jste si vůbec vzít nechtěly, nic nebylo dle vašich představ nebo jste si dlouho vybíraly šaty? Podle snáře je svatba špatné znamení. Ale řídit se snářem ve 21. století není zrovna dobrý nápad. Takový sen totiž může mít spoustu jiných významů.

Svatba ve snu podle snáře znamená, že může přijít dokonce i úmrtí v rodině. Ale nemalujme čerta na zeď, proč se hned uchylovat ke krajním možnostem výkladu? Ráda bych vás uklidnila – v 99 % procentech případů svatba se svatba ve snu týká reálného partnerského života ženy, které se tento sen zdá. Ve zbývajícím 1 % může jít o cokoli jiného, ale vždy ve vztahu k reálnému životu snící osoby. Na snáře zapomeňte, zbytečně nás straší!

Sny o svatbě se týkají manželství

Sny o svatbě se v převážné většině týkají manželství nebo partnerství. Vždyť svatba je jistý příslib a závazek, slavnostní vstup do manželského svazku. Ať už je žena vdaná či ne, v obou případech se jí může o svatbě zdát. Buď o ní sní a jedná se o kompenzační sen, který jen představuje její přání provdat se za lásku svého života, anebo se jedná o možnou rekapitulaci vzpomínek, traumat a symboliku současných partnerských či manželských problémů. Vždy záleží na podrobném ději snu a pocitech, které snící prožívá.

Proč se muži nechtějí ženit? Víme, jak ho dostat před oltář

Zkoušení šatů ve snu symbolizuje výběr pravého partnera

Pokud si žena ve snu stále převléká šaty a nemůže si vybrat ty pravé, zřejmě si není jistá svým vztahem a řeší v sobě volbu partnera. Ve svém svatebním snu se také můžeme ocitnout pod tlakem a vdávat se z donucení, anebo nám naopak ženich ani nedorazí a stojíme tam samy jako solný sloup. Pojďme se podívat na konkrétní příklady snu:

Zdálo se mi, že za mnou přišel můj přítel a řekl mi, že nachystal svatbu, ať si něco obléknu. Všichni na nás už čekali. Byla jsem velmi nervózní a neměla co na sebe, nic mi neslušelo a nebyla jsem schopna se do něčeho rychle obléct. Ve snu jsem se neviděla jako nevěsta a vlastně ani nevím, zda k tomu sňatku došlo. Ve skutečnosti s tímto přítelem nejsme svoji.

(Martina, 24 let)

Plánujete svatbu? Máme pár tipů, na které nezapomenout!

Tento sen vypovídá o vnitřní nejistotě Martiny v souvislosti s jejím současným partnerským vztahem. Možná by si ve skrytu duše svatbu přála, ale potřebuje si dobře promyslet, zda se skutečně chce provdat za svého přítele a je si jistá tímto vztahem. Ve snu je vidět, jak je všechno uspěchané a svatba se odehrává pouze na popud přítele. Martina si nedokáže vybrat šaty, které by jí seděly a cítila by se v nich spokojená. Znamená to tedy, že by s nějakými vážnějšími závazky rozhodně ještě měla počkat – není na to připravená.

Zdálo se mi, že mě nutili ke svatbě

Měla jsem svatbu se svým bratrancem a všichni mě do ní v podstatě nutili. Moje sestra mi koupila světle zelené šaty, které se mi vůbec nelíbily. Přála jsem si bílé a brečela jsem, že se musím vdávat za někoho, koho vůbec nemiluji a ještě ke všemu je to můj bratranec. Šla jsem k oltáři celá uplakaná a nemohla jsem přestat, vnímala jsem jen svoje emoce. Ženichovi to bylo jedno a nebránil se ničemu. Pak jsem se probudila…

(Tereza, 33 let)

Na tomto snu je vidět, jak člověka ovlivňuje jeho nejbližší okolí – rodina a společnost. Mohou být na něj vyvíjeny určité tlaky, třeba proč do toho ještě ve třiceti nepraštil a proč nemá děti. Museli bychom se zeptat Terezy, jestli je ve svém současném partnerském vztahu spokojená, anebo se trápí. Spousta slz ve snu znamená, že asi všechno ve skutečnosti není tak ideální, jak to navenek vypadá. Člověk může své skutečné pocity do určité míry potlačovat – pak dochází k jejich ventilaci ve snech. Zelené šaty symbolizují nesprávný výběr partnera. Možná navenek všechno funguje skvěle, pár má společné závazky a obě rodiny spolu dobře vychází, ale nevěsta spokojená rozhodně není. Může jít třeba jen o dočasnou partnerskou krizi, která má určitě řešení.

Rozdíl mezi láskou a zamilovaností. 7 znamení, že jste konečně našla toho pravého

Svatba v cizině

Kupovala jsem si svatební šaty v Číně a měla se vdávat za svého strýce nebo bratrance. Řešila jsem, zda to není nevhodné kvůli rodinné příbuznosti, snažila jsem se od Číny přiklonit k Japonsku, že tam to bude lepší. Byli tam kolem blízcí lidé, ale vše se odehrávalo někde na východě, v cizím městě…

(Veronika, 36 let)

V tomto snu se odráží zklamání z lásky a snaha od toho všeho utéct nebo tak nějak přeběhnout na druhý břeh. Tato rozvedená žena v sobě momentálně řešila rozsáhlé vztahové problémy, zklamání z minulosti i velké rozhodování. Na jedné straně bylo to, co očekávala rodina, a co by bylo lepší z praktických důvodů i kvůli dětem, na straně druhé skutečné touhy a potřeby Veroniky.

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Výklad snů: Svatba ve snu