Menu
WomanOnly
Snář

Ve snu mi vypadaly zuby. Dle snáře špatné znamení!

Neexistuje snad jediný člověk, kterému by se občas nezdálo o vypadaných zubech. Tento sen dokáže nejednoho z nás pořádně vyděsit – ve snářích se totiž píše, že ztráta zubu nosí smrt. Jak je to doopravdy, máme se bát?

Ve starých snářích najdeme spoustu katastrofických scénářů naší budoucnosti. Konkrétně o zubech se nepsalo nikdy lichotivě – problémy točících se kolem nich měly vždy negativní význam. Ostatně není se čemu divit, nikomu nepřináší radost a štěstí mít problémy se zuby ani ve skutečnosti, když se jedná o tolik bolestivou záležitost. Proto onemocnění zubů nepřejeme ani svému nejhoršímu nepříteli.

Ztráta zubů nevěstí nic dobrého

Pravdou zůstává, že ztráta zubů ve snech nevěstí žádné příznivé události, právě naopak. Není třeba žít ve strachu z nejhoršího, člověk by měl přece jen uvažovat trochu racionálně a uvědomit si, co všechno naopak může ve svém životě změnit k lepšímu. Problémy se zuby ve snech často poukazují na skutečné problémy v reálném životě, které si člověk třeba ani neuvědomuje. Může jít také o varování před zdravotními problémy, úbytek životní síly, stres a důsledek nakupení dlouho neřešených problémů v různých oblastech našeho života.

[bg_collapse view=“button-red“ color=“#fcfcfc“ icon=“eye“ expand_text=“Zobraz celý článek“ collapse_text=“Skryj článek“ ]

Každý člověk dostává zprávy ze svého podvědomí prostřednictvím snového světa jiným způsobem. Jakákoli symbolika ve snech může být významná, důležité poselství však přináší pouze snícímu. Výklady jednotlivých snů se tedy mohou značně lišit, přestože se snícím zdálo v podstatě o tom samém. Někdo sedí na zubařském křesle a s hrůzou sleduje, jak mu zubař postupně vytahuje konkrétní počet zubů, jiný si zuby trhá sám.

Dalšímu člověku se může zdát, že se mu zuby pouze viklají, ale nevypadnou, anebo třeba stojí v koupelně před zrcadlem a plive je z pusy, dokonce i s krví. Ve snech se nám naplno projeví i pocity s těmito nepříjemnými událostmi spojené, většinou je to strach. Někdy si také po probuzení zapamatujeme přesný počet zubů, které nám vypadly.

Výklad snů: Ve snu je mi partner nevěrný

Zuby představují vitalitu

Symbolika zubů se dá velice snadno odvodit. Stačí se zamyslet nad tím, proč má vlastně člověk zuby. Jednoduše proto, aby s nimi kousal a přijímal potravu. Kousáním se také může bránit, napadnout nepřítele, nechat naplno projevit své pudy nebo i sexuální vášeň. Pevné a zdravé zuby znamenají sílu. Můžeme rozkousnout kdejaký oříšek, problém, tvrdou potravu, která nás živí a udržuje při životě.

Ztráta nebo oslabení zubů tedy vypovídá o celkovém oslabení naší vitality a podlomení fyzického i psychického zdraví. Pokud se zuby ve snu pouze viklají, dají se ještě zachránit. Pokud nám vypadne konkrétní zub sám – zřejmě se budeme muset v životě smířit s nějakou ztrátou nebo se zbavíme něčeho nepříjemného, pokud byl zub nemocný. To nás může i vést k tomu, že máme tendenci trhat si zuby sami – buď si něčím ubližujeme, nebo máme potřebu se něčeho obtěžujícího zbavit. Ovšem bez určité újmy to zřejmě nepůjde.

Nejzávažnější je, když nás někdo o zuby připraví násilím nebo je jejich ztráta ve snech spojena s krvácením. Tady lze sen vyložit i tak, že nám hrozí bolestná ztráta a problémy, které mohou být závažnějšího charakteru, ale bude jen na nás, zda se jim dokážeme postavit nebo se svou situací smířit. Mnohdy může jít pouze o varování, aby člověk přehodnotil svůj dosavadní způsob života. Pokud se jedná o důležitý sen, který má člověka na něco upozornit, často se zdává opakovaně a rozhodně bychom mu měli věnovat pozornost.

Jak nežít ve strachu

Jestli vás vyděsil sen o vypadaných zubech, a možná ještě více jeho samotný výklad, zůstaňte v klidu a buďte nad věcí. Možná je dobré zkontrolovat si své bankovní konto, navštívit lékaře, urovnat vztahy doma a být v mnoha ohledech opatrnější na sebe i své blízké. Zklidnit se, pečovat o své fyzické i duševní zdraví, projevit lásku a péči vůči svým nejbližším. Můžete změnit svůj přístup k životu, odejít ze stresující práce, pokud jste to chtěli už dávno udělat, rozejít se s partnerem, který vám třeba ubližuje.

Nejčastější sny. O čem se lidem nejvíce zdá?

Možnosti tu vždycky jsou. Zkuste si nepříjemný sen podrobně zapsat a poznačte si i datum, kdy se vám zdál. Nakonec vždy budete moci zpětně vyhodnotit, na základě příchozích životních událostí či jistého vnitřního porozumění, co vlastně pro vás tento sen znamenal. Důležitým poznatkem může už být i to, že není třeba žít ve strachu.

[/bg_collapse]

Ohodnoťte tento článek:
4

Právě čtete

Ve snu mi vypadaly zuby. Dle snáře špatné znamení!