Menu
WomanOnly
Snář

Sny o mrtvých. Chtějí se s námi spojit, anebo jde o obsahy naší mysli?

Sny o mrtvých patří mezi nejčastější sny. Leckoho mohou vyděsit, ale většinou prožíváme silné emoce a jsme rádi, že jsme se s milovaným člověkem opět setkali. Když odejde někdo blízký, je to vždy velmi bolestné a může trvat různě dlouhou dobu, než se s jeho odchodem smíříme. Není tedy divu, že se nám naši zesnulí objevují ve snech. Je to jednoduše proto, že nám chybí. Není to však jediný důvod, proto je důležité našim snům porozumět a umět si je správně vyložit.

Rozloučení s umírajícím či nedávno zesnulým

Není ničím neobvyklým, když se umírající člověk přijde s námi do snu rozloučit. Stejně tak nedávno zesnulí, na které hodně myslíme a jsme z této velké ztráty smutní, se nám často objevují ve snech. Pokud uplynul pouze krátký čas od jejich odchodu, je zcela v pořádku, když se nám zdají i opakované sny s různými scénáři se silnými emocemi. Tyto sny nám pomáhají vyrovnat se s bolestí z odchodu našich milovaných blízkých a mohou se objevovat ještě dlouhá léta po jejich smrti.

Sny o pavoucích, hadech a jiných zvířatech. Proč se jich tak bojíme?

Výročí, dušičky a významné dny

Dalším důvodem, proč se mohou objevovat naši zesnulí ve snech, když už třeba uplyne nějaký čas od jejich odchodu, bývají dny výročí jejich narození či úmrtí. Právě tato výročí a významné dny, které máme zafixované a obalené mnoha vzpomínkami, nám mohou s jistou setrvačností přivolávat mrtvé do snů. Patří sem i svátek Dušičky, kdy na své blízké, kteří tu již s námi nejsou, ve zvýšené míře myslíme.

Pomoc shůry v těžkých situacích a životních rozhodnutích

Mrtví ve snech se mohou objevit i zčistajasna, kdy bychom to vůbec nečekali. Důvodem může být naprosto cokoliv. Od banality až po závažné záležitosti a těžké životní situace, v nichž se sami podvědomě obracíme s žádostí o pomoc k těm, na kterých nám záleželo nebo na jejichž rady jsme vždy dali. Tyto sny mohou chodit spontánně a aniž bychom si to na vědomé úrovni dokázali připustit. Teprve na základě těchto snů si můžeme uvědomit, co vlastně v realitě prožíváme a s čím bychom potřebovali pomoci, ať už jde o útěchu, podporu nebo cennou radu.

Varování před nebezpečím a osudovými chybami

Naši zesnulí nás ve snech mohou i varovat před osudovými chybami a budoucím nebezpečím, špatným rozhodnutím, nemocí či nehodou. Děje se to skrze ně, tedy prostřednictvím nich. Nedá se prokázat, zda sen o zesnulém příbuzném s věšteckým obsahem způsobil jeho existující duch, který za námi přišel do snu, anebo zda jde o práci našeho podvědomí.

Nevyřešené rodinné záležitosti

Dalším důvodem, proč se nám mohou objevovat mrtví ve snech, jsou nevyřešené vztahy a rodinné záležitosti. Pokud jste si nestačili něco vyříkat nebo cítíte vinu a něco vás tíží, klidně spát nejspíše nebudete. Váš zesnulý blízký či příbuzný se bude objevovat ve snech a žádat o pozornost. Sen pak může nabízet různý děj, ale určitě nám pomáhá k tomu, abychom si to vyřešili sami v sobě a měli konečně klid. Tím je myšleno i to, aby měl klid náš zesnulý.

Tyto sny se objevují často v případě náhlé a nečekané smrti, kdy si třeba i můžeme pořád dokola přehrávat, co jsme mohli udělat jinak a proč jsme tomu nezabránili, případně litovat toho, co jsme řekli či udělali, anebo naopak neřekli či neudělali. Všechno chce čas a tyto sny nám opět pomáhají se se vším srovnat.

Jak se naučit ovládat své sny

Komunikace se zemřelými v astrálních snech

Mezi velmi významné patří lucidní sny a astrální cestování probíhající v REM spánkové fázi, kdy je možný přímý kontakt se zemřelými a komunikace s nimi. Tato komunikace probíhá telepaticky, celý sen se odehrává přenosem myšlenek. Tyto sny vzbuzují nejsilnější prožitky a nejhlubší emoce. V těchto snech si nemusíme uvědomovat, že dotyčný je po smrti, ale můžeme mít radostný pocit shledání s někým, koho jsme dlouho neviděli.

Duchové ve snech

V lucidních a astrálních snech se můžeme setkávat i s různými bytostmi a vyloženě duchy nám cizích lidí, kteří třeba žádají o pomoc nebo se pokoušejí navázat kontakt a něco potřebují. To se však nepoštěstí každému a nemusíte se obávat, většinou se to nestává lidem, kteří by si s tím nevěděli rady, anebo tehdy, pokud by k tomu nebyl nějaký důvod. Pokud se nepohybujete v negativních energiích nebo nejste pod vlivem různých návykových látek, vaše snové prožitky ve vztahu k onomu světu by měly být veskrze pozitivní.

Autorka je odborníkem na výklad snů, www.osnech.cz

Ohodnoťte tento článek:
3,3
Právě čtete

Sny o mrtvých. Chtějí se s námi spojit, anebo jde o obsahy naší mysli?