Menu
WomanOnly
Domácnost

Už naše babičky věděly, jak se zbavit mravenců bez chemie!

Adéla Beranová

Adéla Beranová

6. 8. 2017

Mravenci jsou v domácnosti velmi nevítaní návštěvníci. Přilákat je není nijak složité, naopak zbavit se jich může být tvrdý oříšek. Máme pro vás několik tipů, jak mravenčení v bytě předejít a jak se mravenců případně zbavit. Klidně i bez chemie!

Prevence proti mravencům pomůže nejlépe

Základní rada zní: Hlídejte si utěsnění oken a nelákejte mravence dovnitř. V létě, kdy se snažíme co nejvíce větrat, je první doporučení k ničemu. Zaměřte se proto na to druhé.

Permanentní úklid všeho, co by mohlo mravence lákat je krokem číslo jedna. Druhá fáze přikazuje skladovat správně všechna lákadla. Cukr, mouku, med a podobné pochutiny uchovávejte v uzavřených dozách. Papírové pytlíky mravenci prokoušou! Také sladké šťávy a pití nechávejte v uzavřených PET lahvích.

Mravenci si pochutnají i na drobečcích pečiva či rozsypaném cukru na kuchyňské lince!

Babské rady jak se zbavit mravenců

  • Na okně pěstujte mátu, eukalyptus, bazalku či levanduli. Pod oknem pak zasaďte cibuli, česnek nebo řebříček. Aroma mravence odpuzuje.
  • Na místo, kde se mravenci hromadí dejte osolený celer, do cestiček jim nachystejte na kus papíru kvasnice s cukrem nebo aromatické látky jako jalovcový list, kerblík, skořici, majoránku a hřebíček.
  • Udělejte si roztok ze sírového květu, citronu, květu máty a majoránky a pravidelně jím potírejte díry a škvíry, kudy mravenci vnikají do domácnosti. Stejně poslouží i roztok sody, cukru a vody.
  • Do cesty můžete mravencům dát také třeba kávovou sedlinu, hřebíček, zubní pastu nebo prášek do pečiva.

Mravenci v domě. Jak se zbavit nevítaných návštěvníků?

Chemie až naposled

Když ani osvědčené domácí rady nepomohou, zkuste speciální chemické přípravky. V nabídce jsou gely, prášky, spreje nebo i jiné nástrahy. Pokud ale máte doma malé děti nebo domácí mazlíčky, buďte opatrní, abyste neublížili jim!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Už naše babičky věděly, jak se zbavit mravenců bez chemie!