Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Vaginální napářka pomáhá při ženských potížích. Znají ji ženy už od starověku

Taťána Kročková

Taťána Kročková

13. 11. 2019

V dnešní době opět přichází do módy léčebná metoda vaginálního napařování, která se praktikovala už ve starověku. Ženy si tak vykuřují své vagíny bylinami nad speciálními židličkami, pomocí kterých se výpary dostanou na patřičná místa. Je však třeba dávat pozor na popálení a napářku neprovádět v době těhotenství.

Jak provést vaginální napářku

Vaginální napářka se dnes těší značné oblibě. Některé celebrity i lékařky na ni nedají dopustit, jiní odborníci varují, že jde o nesmysl, který by ženám mohl ublížit. V historii byla ale velmi oblíbenou a účinnou metodou, jak uzdravit ženské lůno. Praktikovala se v mnoha zemích, rovněž u přírodních národů a indiánů. Dr. Rosita Arvigo ji například pozorovala u mayských žen.

K tomu, abyste si mohla vykuřování pochvy provést, potřebujete velký, minimálně třílitrový, hrnec s uvařenými nebo spařenými bylinkami dle návodu, případně i s nějakým esenciálním olejíčkem a vhodnou židličku s otvorem. Na tu se posadíte tak, aby vám pára stoupala otvorem do intimních míst a krásně vás prohřívala a léčila. Pochopitelně je nutné zabezpečit vše tak, aby nedošlo k popálení.

Dobré je také mít dlouhou sukni ze silného materiálu, anebo mít přes sebe přehozenou deku, aby vám pára neunikala ven a dostala se tak na příslušná místa. Praktické sedátko s otvorem si lze i vyrobit, ale objevují se též hotové, které vytvořily vynalézavé ženy.

Kvasinková infekce v těle. Jak se jí konečně zbavit!

Pro koho není vaginální napářka vhodná

Napářka se nedoporučuje brzy po porodu z důvodu vzniklých poranění a jizev, kterým spíše prospívá studená sprcha. Dále při menstruaci a u osob trpících poruchami krevního oběhu a srdce. Samozřejmostí také je neprovádět napařování v době těhotenství kvůli silnému prohřátí a prokrvení pánve a možnosti vyvolání předčasného porodu.

Pokud naopak již své miminko přenášíte a chcete mu přirozeně pomoci na svět, je možné vyzkoušet šetrnou bylinnou napářku a prohřát si tak porodní cesty, které se díky teplu i použitým bylinkám mohou začít otevírat.

Bylinky vhodné k vykuřování vagíny

Bylinkové směsi určené pro různá období v životě ženy nebo pro konkrétní gynekologické potíže, si můžete vlastnoručně namíchat, anebo sehnat již připravené. Výběr ženských bylinek však můžete nechat na těch, kteří jim opravdu rozumí. Může to být klidně dula, porodní asistentka, zdravotní sestra, dětská lékařka nebo bylinkářka.

Mezi typické bylinky vhodné k této proceduře patří například kontryhel obecný, měsíček lékařský, hluchavka bílá, ale také kokoška pastuší tobolka, šalvěj lékařská, levandule a podobně. Samozřejmě lze zvolit i jiné, silnější byliny, například k vyvolání porodu, ale jejich použití si každá žena bere na vlastní zodpovědnost.

Kontryhel jako všemocná ženská bylinka. Pomáhá s akné, plodností i menstruací

Jaké účinky má vaginální napářka?

Napářka prohřívá dělohu, uzdravuje ženské orgány, posiluje ženskou energii a vnitřní oheň ženy. Srovnává menstruaci a je vhodná i při neplodnosti, endometrióze, silnějších projevech PMS nebo při různých ženských zánětech. Může také vyvolat porod nebo pomoci při revmatických potížích a bolestech páteře. Celkově uvolňuje svaly a uklidňuje, proto je dobré po napářce raději odpočívat.

Každá žena by si měla pro sebe udělat čas a věnovat se této příjemné relaxaci za doprovodu oblíbené hudby a třeba i vůně esenciálního olejíčku. Pokud jste se rozhodla, že byste chtěla napářku svých intimních míst vyzkoušet, věnujte se tomuto procesu v klidu, o samotě, s dostatkem času, co nejbezpečněji a s dobrým záměrem. Přece jen je to ryze intimní záležitost a není potřeba, aby vás u toho překvapily děti, anebo manžel se zcela nepatřičným komentářem.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Vaginální napářka pomáhá při ženských potížích. Znají ji ženy už od starověku