Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Video: Nejslavnější pes, Lassie, se vrátí do kin

Redakce

Redakce

23. 4. 2020

Ve chvíli, kdy se do českých kin vrátí život, vrátí se na plátna i nejznámější pes filmové historie Lassie. Uvedení nejnovějšího zpracování příběhu o psí věrnosti, snímek Lassie se vrací, je v plánu na letošní léto.

„Jakékoliv plány jsou v tuto chvíli nejisté. Věříme ale, že se tuhá opatření budou uvolňovat, do Česka se začne vracet život a kina se otevřou divákům. Doufáme, že Lassie budeme díky tomu moci uvést už v červenci,“ říká ředitel kinodistribuce Bontonfilmu Ondřej Kulhánek.

Lassie, nejslavnější pes filmové historie, se vrací na plátna kin. A spolu s ní se vrací i úžasný příběh o nerozlučném přátelství chlapce a jeho dlouhosrsté kolie.

Povídka „Lassie se vrací“ spisovatele Erica Knighta vyšla v roce 1940 a hned získala obrovskou popularitu. Stejně jako první filmové zpracování z roku 1943, v němž jednu z dětských rolí i později slavná Elisabeth Taylor. Nesmrtelný příběh a postava Lassie se ve filmech, seriálech nebo komiksech v různých obměnách pravidelně vrací a v aktuálním zpracování původního příběhu předvede zase nové kousky.

Dvanáctiletý chlapec a jeho věrná psí kámoška Lassie jsou proti své vůli rozděleni a Lassie je převezena až na druhý konec země. Z nového domova ale uteče a vydává se na neuvěřitelně odvážnou, strastiplnou a někdy i zábavnou cestu zpátky.

Nejnovější zpracování vychází z původní povídky Erica Knighta, která stála na úplném počátku dlouhé historie Lassie.

Co dokáže vycítit pes a jak pozná těhotenství, smutek nebo rakovinu?

Dvanáctiletý chlapec Flo a jeho dlouhosrstá kolie Lassie jsou známá dvojka po celém okolí. Nerozluční a neoddělitelní kamarádi se nebojí žádné společné lumpárny a užívají si idylického života na venkově. Pak ale Floriánův táta přijde o práci a rodina se musí přestěhovat do malého bytu, kam mají psi přísný zákaz. Všichni jsou zdrcení, ale život umí být i takový. Verdikt je neúprosný, Lassie musí z domu pryč. Ujme se jí sympatický hrabě a vezme ji na své panství k severnímu moři na druhém konci země jako dárek pro svou vnučku. Na první pohled by Lassie nemělo nic chybět. Její věrnost ale nemá hranic, a jakmile se naskytne příležitost, uteče. Rozběhne se zpátky domů, tam, kde je Florián a jeho rodina. Vyráží na neuvěřitelné psí dobrodružství, na ohromnou cestu přes celou zemi, na cestu plnou překážek, hodných lidí, i lidi se zlými úmysly. Přestože je stovky kilometrů daleko, Lassie žene touha a nic ji nemůže zastavit. Pro všechny má jasný vzkaz: Vracím se domů.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Video: Nejslavnější pes, Lassie, se vrátí do kin