Menu
WomanOnly
Apetit

Víte, čím můžete nahradit jednotlivé potraviny? Už vám nic nebude chybět

Právě jste uprostřed příprav nědělní večeře a a zjistila jste, že vám chybí některá z důležitých ingrediencí. Bohužel všechny obchody jsou už zavřené a vy začínáte propadat panice. Není k tomu ale vůbec žádný důvod, i ty nejzákladnější potraviny se totiž dají nahradit jinými, které doma také běžně najdete. Buďte tedy kreativní a nahraďte chybějící ingredience nějakými jinými. 

 

I té nejlepší hospodyňce se občas stane, že jí chybí nějaká základní ingredience. Často to také zjišťujeme až v průběhu vaření, kdy už bývá pozdě na změnu plánů. Nevěšte ale hlavu, nic není ztraceno. Inspirujte se našimi tipy, jak nahradit i ty nejzákladnější ingredience, aniž by někdo něco poznal.

Strouhanka

Pokud vám právě došla strouhanka a nemáte doma dokonce ani žádný tvrdý rohlík, ze kterého byste si ji mohla vytvořit, nevěšte hlavu. Stejně dobře vám poslouží nadrcené cereální snídaňové lupínky, ve kterých maso obalíte. Pokud navíc přidáte med, uvidíte, že se vaši blízcí budou mlsně olizovat ještě druhý den.

Kysaná smetana

Pokud jste se zmýlila a místo zakysané smetany jste koupila běžnou smetanu, nic si z toho nedělejte. Můžete ji nahradit pudinkem, který uděláte ze smetany. Výsledek sice nebude očekávaná kysaná smetana, ale na většinu moučníků se směs z hustého pudinku hodí stejně dobře. Nebojte se experimentovat, v kuchyni se meze nekladou.

Hnědý cukr

Hnědý cukr buď můžete jednoduše nahradit pouze klasickým bílým cukrem, nebo můžete z obyčejného bílého cukru udělat luxusnější verzi. Stačí když 1 polívkovou lžíci melasy smícháte s dostatkem surového bílého cukru. Uvidíte, že vás výsledek ohromí, ani ti největší gurmáni nepoznají, že jste doma zrovna dnes neměla hnědý cukr.

obed-vecere-hostina

Olej

Olej můžete nahradit buď máslem nebo jiným ztuženým tukem, to pro vás asi nebude příliš velké překvapení. Můžete ale také použít sádlo, které je mnohem zdravější než samotný olej. Na rozdíl od oleje nebo másla se totiž tak snadno nepřepálí a vaše jídlo tak bude nejen chutnější, ale také zdravější.

Šlehačka

Jestliže jste zjistila, že v lednici nemáte šlehačku, o které jste se domnívala, že tam je, nevěště hlavu. Šlehačku můžete snadno nahradit i jogurtem, který je navíc mnohem zdravější, neobsahuje totiž tolik tuku. Neváhejte tedy a zaexperimentujte si s jogurtem, uvidíte, že výsledku nebudete litovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Víte, čím můžete nahradit jednotlivé potraviny? Už vám nic nebude chybět