Menu
WomanOnly
Rodina

Zakladatelka psího hospice pomohla už stovkám psů. Nabízí i lásku

Zakladatelka psího hospicu Eliška Vafková dříve snila o tom, že se stane veterinářkou. To se jí sice nesplnilo, ale zvířatům přesto pomáhá na plný úvazek.

Útulky už nestačí

Láska k psům Elišce dodala odvahu rozjet projekt Dejte nám šanci. „Přemýšlela jsem nad tím, jak fungují klasické útulky v Česku – permanentně bojují s nedostačující kapacitou a často nezvládají péči o staré a nemocné psy, pro které jsou podmínky běžného útulku rovněž nevyhovující,“ vysvětluje Eliška Vafková. Proto si k sobě vzala postupně několik psů, o které se začala starat a dávat jim potřebnou lásku. Někteří pejsci, zejména ti staří, moc času a pozornosti nepotřebují, jiní naopak vyžadují permanentní a náročnou péči ve formě rehabilitací a častých návštěv veterináře.

Maminko, kup mi zvířátko!

Domov pro nechtěné i nemocné pejsky

V hospicu naleznou přechodné či trvalé útočiště staří, týraní, nemocní, handicapovaní, opuštění či vyhození psi z množíren. Prioritou je 24hodinová péče o psí tělo i duši. A jak to v hospicu vypadá? Psi nežijí v kotcích, ale přímo v domě paní Elišky. Užívají si procházky lesem, výlety do okolí, mazlení, hry i kvalitní stravu. Hospic pro ně zároveň hledá ten nejlepší domov, ve kterém by se pejsci měli dobře a našli opravdovou lásku a péči. Paní Eliška už tímto způsobem pomohla více než třem stovkám psů.

Další náplň hospicu

  • besedy ve školách, školkách a dětských domovech
  • návštěvy domovů pro seniory
  • vysvětlování problematiky množíren na veřejných akcích
  • popularizace adopcí starých a handicapovaných psů
  • spolupráce s útulky a ochranářskými organizacemi po celé zemi

Nejlínější psí plemena. Jakého psa si vybrat, pokud nejste milovníci dlouhých procházek

Cesty jsou různé

Psi se do hospicu dostávají několika způsoby. Některé chlupáče přivezou členové speciálních spolků, jiné policie, další se sem dostanou díky spolupráci se zvířecími útulky. Poslední dobou přibývá i pejsků z pochybných množíren, kde jsou psi držení v nevyhovujících podmínkách a často i týraní. Občas se do ho hospicu dostanou také pejsci od původních majitelů, kteří se už o svého parťáka nedokážou sami starat.

Hledání nového domova

Paní Eliška se snaží najít většině psů nový domov. Jak ale sama říká, není to vůbec jednoduché. „Je těžké narazit na skutečně správné lidi, propagace je také hodně náročná. Každému zvířeti se proto snažíme vytvořit důstojnou prezentaci, která ukáže krásu schovanou za šedivým čumákem nebo slepýma očima.“ O adopce je naštěstí velký zájem, a tak se spousta pejsků dostane do dobrých rukou.

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Zakladatelka psího hospice pomohla už stovkám psů. Nabízí i lásku