×
WomanOnly

Žena otěhotněla navzdory nitroděložnímu tělísku. Největší překvapení jí čekalo po porodu

Nitroděložní tělísko, antikoncepce hormonální i nehormonální

Lucy z Alabamy se na svém Facebooku pochlubila zajímavým úlovkem po porodu. Takovou věc by nikdo nečekal. Miminko hlídalo „poklad”.

Nitroděložní tělísko Mirena by podle výrobce mělo poskytovat 99% ochranu před početím. Lucy už měla dvě děti a neměla zájem o další přírůstek do rodiny. Rozhodla se právě proto pro nitroděložní tělísko. Na jedné gynekologické kontrole ale dostala zajímavou zprávu, a to takovou, že je v 18 týdnu těhotenství. S tím rozhodně nepočítala. Nitroděložní tělísko doktoři ale nenašli a mysleli si, že ho ztratila, aniž by o tom věděla.

Pravda se ukázala, když v dubnu minulého roku Lucy porodila císařským řezem zdravého Dextera. Mirena se našla za placentou. Fotografie miminka s nitroděložním tělískem v ručičce se zatím stala senzací a virálem, který má přes 72 tisíc sdílení.

Rozjela se tím další diskuse bezpečnosti této antikoncepce. Odborníci se dušují, že toto je výjimka a Mirena poskytuje ochranu před početím z 99 %. U Lucy zkrátka z nějakého důvodu selhala.

Další z velkých otázek se potýká s tím, jak moc můžeme vše kontrolovat? Máme na to právo? Každopádně Lucy je z nádherného Tylera nadšená.20 Komentáře Žena otěhotněla navzdory nitroděložnímu tělísku. Největší překvapení jí čekalo po porodu

 1. A mohli byste prosím vysvětlit vašemu korektorovi, že je z té čecháčkovské češtiny zblblý a aby si zopakoval základy spisovné češtiny? Nepíše se „překvapení jí čekalo“, ale „překvapení ji čekalo“.Je už únavné stále vysvětlovat, že jde o dva různé pády.

 2. Kecy,kecy kecy….no comment
  Všechny vaše komentáře jsou vhodné ke smazání!!!

 3. Hloupost. Stačí se jen trošku začíst do emryologie, jak vziká plod a jeho obaly. Pak by všem bylo jasné, že se tělísko nemůže dostat do amniové dutiny, ve které „plave“ embryo a plod. Takže žádné tělísko přilepené na čelíčku nebo v ručičce narozeného dítěte.

 4. To první chtělo před léty udělat staršímu – otci tohoto. Tak zbývá to druhé.

 5. I nám se toto přihodilo, bohužel jsme zvolili variantu přerušení.
  Měli jsme dvě dcery a MILÁNEK byl na cestě.Dodnes toho lituji. je mi 62let.

 6. mé známé se v 80tých letech narodil syn a tělísko měl přilepené na čele. Bála se,aby mu nezůstal otlak celý život, ale po pár hodinách vše zmizelo.

 7. Prý když se žena hýbe 😀 Když už se neumíte informovat sám, trošku vám pomůžu – Tělísko není od toho, aby zabránilo průniku spermií, ale je tu k tomu, aby zabránilo oplozenému vajíčku se usadit v děložní stěně. Navíc jsou dva typy, z nichž jeden obsahuje hormony jako v jsou v pilulkách, které se postupně uvolňují.
  Jinak děloha má samočistící mechanismy, kterými se různých hnusů uvnitř sama zbavuje. Protože ale přeci jenom nejsou dokonalé, mají tělíska životnost maximálně 5 let, po kterých se musí vyndat.
  Podvázání je, na rozdíl od tělíska, definitivní, proto se větší množství žen rozhodne raději pro tělísko, pro případ, že by si to přeci jen rozmyslely. Že byla paní ochotná svůj názor přehodnotit, je nakonec dokázáno tím, že se toto „nechtěné“ dítě narodilo.

 8. Pane Crho, za a/ jste vulgární a za b/ si nebude žena po druhém dítěti nechávat udělat podvaz, protože nikdy neví, co se stane a jestli nebude chtít další dítě.Antikoncepční tělísko je proto vhodnější.

 9. To je ale pičovina. Když se žena hýbe tak nevěřím že se tam nějakej kus plastu nepohne a nepropustí dovnitř nic. Taky je to určitě úžasně bez zdravotního rizika, žádný záněty ani hnus se na tom plastu určitě nedrží, že? Podle mě holka co si tohle nechá do sebe vložit musí být prase. Když nechtěla děcka tak se měla nechat raději podvázat.

 10. Ani Dexter ani Tyler jediné co se narodilo je vychytralý virál šikovné fotografky, která to umí pěkně naaranžovat nebo to umí s photoshopem….

 11. Pravdepodobne Tylera i Dextera, jsou to dvojcata a Lucy a odbornici z nich maji radost!!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*