Menu
WomanOnly
Rodina

13 tipů, co darovat ke Dni matek

Lucie Cermanová

Lucie Cermanová

8. 5. 2018

Den matek se slaví každou druhou květnovou neděli. Letos tedy 13. Čím potěšit maminku, je ale pokaždé pořádnou výzvou. Připravili jsme pro vás 13 tipů.

1. Zdravý spánek

Jedním ze skvělých dárků může být lepší spánek. To je totiž právě to, čeho mají maminky málo, ať už jim je kolik chce let. Hodí se cokoliv, co prodlouží tyto slastné okamžiky plné odpočinku. Může to být krásný květinový polštářek plný levandulových květů nebo třeba také zdravotní polštář, který prospěje krční páteři a uleví od bolestí.

2. Fotokniha se vzpomínkami

Krásným dárkem může být také fotokniha s několika fotografiemi připomínajícími krásné společné zážitky. Při jejím prohlížení se oči maminky rozzáří a to je právě to, o co nám jde. Udělat radost.

3. Sada esenciálních olejů

Milovnice vůní určitě potěší sada esenciálních olejů, které může kombinovat podle momentální nálady. Vůně zpříjemní den a vytvoří příjemnou atmosféru během několika málo okamžiků.

Aromaterapie: Vůně, která léčí tělo i duši. Vyzkoušejte!

4. Vlastnoručně vyzdobené hrníčky

Vtipné hrníčky jsou tradiční dárky, ale když vytvoříte vlastní, bude to unikát. Stačí čirá sklenička nebo bílý hrnek a příslušné barvy. Kreativitě už se meze nekladou. Od vtipných osobních nápisů, přes shluky veselých barev, až po kombinaci obojího.

5. Veselá keramika

Potěšit může jakákoliv keramika, která zpříjemní den. S rozkvetlou loukou nebo obrázky zpívajících ptáčků. Protože, jak se ráno naladíte, takový bude den. A chceme, aby maminky měly každý den skutečně kouzelný.

6. Ručník na vlasy

Dalším nápadem může být i ručník na vlasy, který dobře pohlcuje tekutiny a urychlí sušení. Velmi absorpční ručník se hodí na momenty, kdy člověk pospíchá a nemá čas na zbytečné činnosti a každá minuta se počítá.

7. Poukaz na cvičení nebo masáž

Maminky, které rády cvičí, určitě potěší poukaz nebo abonentka na hodiny jógy, pilates. Poukaz na masáže jim dopřeje příjemnou relaxaci, kterou by si třeba samy nezvolily.

8. Masky na pleť

Možná má vaše maminka tak málo času, že si na masku na obličej ani nevzpomene. Tím, že jí darujete několik kusů těchto produktů pro různé účely, bude je mít na očích a třeba po nich čas od času sáhne.

9. Předplatné netradičních potravin

Pokud ráda maminka zkouší nové věci, ale málokdy si je dopřeje, můžete jí to usnadnit. Dá se předplatit zásilka produktů, které nejsou tak obvyklé a jejich ochutnávání je vždy zážitkem.

10. Kartičky s milými vzkazy

Vytvořte malé kartičky, které si maminka bude moci rozmístit po bytě. Vždy, když je najde jí budou zlepšovat náladu a připomínat, jak je svět skvělé místo. Může se také jednat o zajímavé citáty nebo o výroky z oblíbených filmů a ukázky z knih.

Nejlepší citáty o lásce. Jak ji vidí významné osobnosti

11. Udělejte si holčičí den

Pozvěte maminku na piknik, který připravíte, včetně vlastních jídel. Můžete zajít i do oblíbené kavárny, exkluzivní restaurace. Ale také můžete objednat kosmetickou péči nebo třeba péči o nohy.

12. Darujte čokoládový kurz

Miluje vaše maminka čokoládu? Pak jí můžete darovat poukázku na kurz přípravy čokolády. Udělá si takovou čokoládu, která jí bude nejvíce chutnat a navíc se dozví zajímavé informace o oblíbené dobrotě. Další variantou jsou také ochutnávky čokolády.

13. Darujte jí volný den

Maminky často nevědí, co dřív. Můžete se stát na jeden den její pravou rukou. Připravíte snídani, uklidíte byt, uvaříte oběd. V době, kdy bude mít volno může relaxovat podle vlastních představ. V lehátku na terase s knihou v ruce nebo třeba na už zmíněných masážích, ale také u kadeřníka.

Jaký z dárků potěšil vaši maminku nejvíce? Podělte s vašimi tipy v diskuzi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

13 tipů, co darovat ke Dni matek