Menu
WomanOnly
Domácnost

15 tipů pro ženy, jak se starat o teplo domova

Lucie Cermanová

Lucie Cermanová

9. 5. 2018

Sice to vypadá, jako by ženy měly stejná práva jako muži, v realitě většina věcí zůstává při starém. Starat se o teplo domova je většinou na ženách. Je tolik důležité. A dámy, přiznejme si: vytváříme ho rády.

Když se zeptáte mužů, co pro ně znamená teplo domova, většina odpovědí míří na dostatek prostoru, pohody a dostatečný servis.

Teplo domova v 15 tipech

1. Uklizená domácnost ano nebo ne?

Domov nemusí nutně být jako ze škatulky, ale měl by vypadat tak, aby se v něm každý cítil dobře.

2. Vůně jídla

Bylo dokázáno, že pocit pohody vytváří vůně jídla. Takže je na místě zajistit, aby se čas od času nesla bytem příjemná vůně pečiva, koláčů a podobně. Pomoci v tom mohou i esenciální oleje jako je skořice, vanilka. Jejich dávkování ale také není vhodné přehánět, aby nezpůsobovaly bolest hlavy.

3. Oheň

Pohodu vyvolává také oheň v krbu nebo světlo svíček.

4. Mužské zóny

Muži mají rádi svá nedotknutelná místa, která by měla sloužit jako zakázaná zóna. Je jedno, jak to v nich vypadá.

5. Spokojená sama se sebou

To, že žena pečuje o sebe, znamená spokojenou ženu. Spokojená žena rovná se (většinou) spokojený domov. Ve všem tom spěchu by na sebe ženy neměly zapomínat a věnovat čas sobě a svým koníčkům.

Jak být spokojená sama se sebou? Musíte se to naučit!

6. Společné stolování

Nejen vůně jídla, ale i jídlo samotné přispívá k pohodě doma. Ať už vaří muž nebo žena, případně, když vaří spolu, na domácí stravování většinou nedáme dopustit. Řada domácností si vychutnává společné stolování. Hezky v klidu, pohodě, kdy si mohou popovídat a strávit příjemně čas.

7. Společné sledování filmů

Když milujete filmy, potěší nejen návštěva kina, ale i posezení u televize. Můžete si hovět, jak chcete, přitom popíjet třeba víno nebo pivo a něco uzobávat.

8. Mějte hezké vzpomínky stále na očích

Máte rádi společné zážitky? Můžete se bavit jejich plánováním, ale také fotografiemi či suvenýry z těch předchozích můžete vyzdobit kus bytu. Připomínka míst, kde jste se cítili dobře, vždy vyvolává příjemné pocity.

9. Úsměv na tváři

Vytvořte si pohodu, když právě nemáte na nic náladu. Můžete si zkusit vzpomenout na nejlepší vzpomínku z dnešního dne. Pokud by vám žádná nevyvolala úsměv na tváři, nejspíš to udělá některá ze dnů předchozích.

10. Nezapomínejte na fotografie

Skvělé jsou nejen fotografie na stěnách, ale různá fotoalba a scrapbooky. Ty můžete třeba doplnit i o písemné připomínky toho, jak vám bylo skvěle a co úžasného jste prožili. I když to pro cizího může znamenat úplně obyčejnou věc.

11. Naučte se zpříjemnit činnosti, které vás nebaví

Nemáte rádi určité činnosti? Můžete je delegovat na jiného člena rodiny nebo si je zpříjemnit pro sebe. Když nemáte myčku, i takové mytí nádobí se dá užít. Třeba když si pustíte svou oblíbenou hudbu.

12. Hezký den začíná už při probuzení

Krásný den můžete začít s tím, že se probudíte a doceníte, jak šťastný život vlastně vedete. Jak říká dalajláma: „Každý den přemýšlejte při probuzení: dnes jsem šťastný, že jsem naživu, mám drahocenný lidský život, já ho neztrácím.”

Jak se mít ráda? Získejte větší sebevědomí během několika dní!

13. Dělejte si navzájem drobné radosti

Udělejte pro druhé jen tak pro nic za nic drobnou příjemnou věc. Upečte oblíbený koláč, připravte milý vzkaz. Cokoliv, co vaše blízké potěší. S úsměvem zvládne člověk prožít den mnohem lépe.

14. Plánujte společné akce pro celou rodinu

Naplánujte akci, ze které bude mít rodina radost. Ať už je to společné posezení u grilování nebo třeba výlet do přírody, za památkami.

15. Nevítejte se s nepříjemnou událostí na jazyku

Krásně je tam, kde nepoletují stížnosti, problémy a potíže. Když budete druhé příliš zatěžovat svými problémy, nejspíš to úplně neocení. Naslouchat druhým se vyplatí, když budou mít zájem se podělit. Pokud potřebujete projednat s druhým nějakou nepříjemnou záležitost, určitě by to nemělo být po příchodu domů z práce. Každý si potřebuje vydechnout a nabrat síly.
Děti zase nemají rády otázky typu: „Jak bylo ve škole?” Mnohem více potěší: „To jsem ráda, že tě vidím.”

Nejdůležitější je dostatek smíchu a relaxace. Obojí nám velmi prospívá v tomhle stresujícím životě. Každý by měl mít prostor pro sebe a na nadechnutí se.

Máte tajné tipy na péči o teplo domova? Podělte se v diskuzi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
4,1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

15 tipů pro ženy, jak se starat o teplo domova