Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Jak být spokojená sama se sebou? Musíte se to naučit!

Jana Albrechtová

Jana Albrechtová

24. 4. 2018

Být spokojená. Každá máme spoustu přání a být spokojená je jedním z nich. Stát se doktorkou, novinářkou, krasojezdkyní, cestovatelkou, mít tři děti, hodného, svalnatého a hezkého manžela, dům s obrovskou zahradou, kde budete pěstovat ovoce a zeleninu, mít bazén a možná saunu. Takto si myslíte, že budete šťastná. Ale jak to tak v životě bývá, nikdy není nic podle toho, jak si nalajnujeme. To ovšem neznamená, že máme být v životě nešťastni. Naučit se mít rád sám sebe by měl každý člověk.

Najednou je všechno jinak

Doktorkou jste se nestala, protože se vám vlastně dělá špatně z krve. Novinářkou také nejste, protože jste si uvědomila, že vás hektický život nebaví. Cestování vám přijde fajn jen občas, nikoli však neustále. Tři děti nakonec nemáte, protože máte pocit, že dvě jsou pro vás maximum. A váš muž? Váš muž možná už ani není, protože jste se rozvedli.

Jste dobrá v posteli? Odhalte, jaká jste milenka s naším sex testem

Proč nejste spokojená?

Možná nemáte to, co jste původně chtěla. Nemáte všechny ty věci, jedině díky nimž jste si tehdy myslela, že budete šťastná. Nakonec se tak nevyvedly a stejně jste u některých zjistila, že je vlastně ani nechcete, například manželství s tím notorickým lhářem. Nakonec všechno dopadlo tak, abyste byla v rámci možností co možná nejšťastnější. Jak to ale, že teď šťastnou být necítíte?

Štěstí je v nás samotných

Odpověď je jednoduchá. Můžete si za to sama. Každý člověk může být šťastný s tím, co má.  A každý člověk bude strašně nešťastný, bude-li se srovnávat s ostatními. Takoví lidé jsou velmi smutní lidé. Žijí nedokonalý život, protože mají pocit, že je vždy někdo lepší než oni sami. Pořád musí někoho dohánět a nikdy nebudou opravdu šťastni, pokud tedy ovšem nebudou mít dostatek peněz na to, aby si mohli koupit cokoli co chtějí. A pak? Až budou mít tolik peněz, že nebudou vědět, co s nimi, zjistí, že šťastní stejně nejsou.

Jak být šťastná? Zaměřte se na sebe a na své silné stránky

Jak být šťastná sama se sebou?

Štěstí spočívá v každém z nás. A jediné, co musíme udělat, je toto štěstí v sobě najít. Jak na to?

Nikdy se s nikým nesrovnávejte

Pokud nejste šťastná, nemáte sebe sama skutečně ráda. Naučte se to. Nikdy se proto nesrovnávejte s někým jiným. Každý člověk je totiž jiný. Vy víte o svých vadách, ale nevíte zhola nic o vadách toho druhého člověka, se kterým se srovnáváte. Možná máte tuk na břiše, ale vaše ruční výrobky jsou dokonalé.

Nemějte ze všeho strach

Kdybyste měla dostatek odvahy a sebedůvěry, mohla byste si otevřít internetový obchod a vaše rukodělné výrobky by šly na dračku. A pak? Pak byste byla spokojená se svou prací a přirozeně také sama se sebou.

Všechno jednoho dne zevšední

Možná ta žena, se kterou se srovnáváte, vypadá božsky, ale neumí navléct ani jehlu s navlékátkem. Taková žena je jako červené Ferrari. Pro muže může být sice chloubou, ale jednoho dne se stejně každé auto nebo žena nakonec okouká. Nezevšední pouze okolí, ale i tomu majiteli, respektive partnerovi.

Všechno něco stojí

Možná ho za čas nebude už bavit, že auto tolik žere, nebo že jeho výstavní partnerka potřebuje pro své štěstí tolik peněz. Možná si ten muž uvědomí, že ta žena nemiluje jej, ale jeho peníze a kdyby se cokoli jednoho dne stalo a on přišel o peníze, tyto chvíle bídy s ním rozhodně sdílet nebude.

Jak vést děti k sebedůvěře? Podporou zdravého sebevědomí jim dáte dar do života!

Každý člověk může být nešťastný

Muž pak zjistí, že aby se dostal z bodu A do bodu B, nepotřebuje Ferrari, ale stačí mu bezpečný kombík. Aby měl partnerku pro život, nepotřebuje modelku, ale prostě spřízněnou duši. Ve své podstatě může být nešťastný každý člověk. Chudý i bohatý.

Buďte šťastná sama se sebou

Nikdy nechtějte být tak hezká, jako je vaše kamarádka. Nikdy nechtějte tak hezky malovat, jako vaše známá. Chtějte být sama sebou. Pokud budete napodobovat někoho jiného, uvíznete vždy ve fázi trapného pokusu. Vaše obrazy nebudou nikdy takové jako obrazy vaší známé, protože prostě malování nemáte v srdci.

Objevte své silné stránky

Místo toho se zaměřte na sebe. Na činnosti, ve kterých vy vynikáte. Rozvíjejte je, pracujte na nich. Pak si budete sama sebe vážit, získáte sebedůvěru a konečně se začnete mít ráda. Nechtějte to, co mají ostatní, protože je to dělá šťastné. Chtějte to, co udělá šťastnou vás.

Co když nemáte žádné silné stránky?

Buďte hrdá na své silné stránky. Že žádné nemáte? Ale jděte, každý je má. Každý člověk tak může být nakonec šťastný. Tak schválně. Vezměte si kus papíru a napište na něj všechny své silné stránky, všechno, co na sobě máte ráda. A seďte u tohoto seznamu tak dlouho, dokud nezaplníte celou stránku. Přemýšlejte do hloubky. Nepište jen, že umíte docela dobře vařit, ale napište, že domácí paštika je prostě úžasná, o čemž vás ostatně přesvědčilo mnoho návštěv, které se až za ušima olizovaly.

Možná vás napadne, jak se posunout o level dál

Co kdybyste tak začala vyrábět domácí paštiky? Lidé by vám možná urvali ruce. Možná tento seznam nebude nakonec jen kusem papíru, ale deníčkem o vás, kam si budete všechno zapisovat, mít ho u sebe. Deníček, který vás naučí být šťastná, být sama sebou.

5 inspirativních výroků hereček. Zvyšte si díky nim sebevědomí

Špatné dny neexistují. Blbost!

Každý člověk, který je úspěšný a vypadá, že je v životě šťastný, má i své špatné dny. Tyto dny jsou úplně normální a neměla byste je brát jako prohru. Cítíte se deprimovaně? Nic vám nejde? Nic vás nebaví? Ale to je přeci normální úplně u každého, muže i ženy. Po každé jízdě z kopce přeci přijde těžký výšlap do kopce, nebo ne?

Nás ženy ovlivňuje menstruační cyklus

Zvláště u nás žen je to trošku komplikovanější, ale logické. Hodně věcí se totiž odvíjí od menstruačního cyklu. Je fajn tyto fáze znát, jelikož jednak pochopíte sama sebe, pochopíte, že nemá cenu být sama na sebe naštvaná, když se vám něco nedaří a když budete vědět, které období vám bude hrát do karet, můžete z nich vytěžit opravdu hodně.

V předovulační fázi máme plno energie

Věděly jste například, že v předovulační fázi máme my ženy plno energie? Že máme dostatek síly a energie ujet na kole třeba 100 kilometrů jako nic?

V ovulační fázi se cítíme sexy

Ve fázi ovulační zase se zase cítíme přitažlivé a příroda nám dává najevo, že bychom se měly rozmnožovat, proto také v této fázi pociťujeme zvýšenou chuť na sex.

V premenstruační fázi jsme kreativní

premenstruační fázi nás zase napadá plno báječných nápadů, které také mnohdy dokážeme zrealizovat. Jde nám skvěle malovat, článek napíšete s nebývalou lehkostí a rychlostí, tak to prostě bývá ve fázi před menstruací.

V menstruační fázi rekordy netrháme, a tak to má přesně být

A menstruační fáze? To právě bývá často fáze silné letargie. I fáze deprese, kdy jste sama na sebe naštvaná, protože vám nic nejde, všechno kazíte a nechápete, jak se vám mohlo tak před týdnem tak dobře dařit. Toto období je prostě normální a jelikož vám nic nejde, tělo vám říká, že máte zpomalit, odpočívat a nabírat síly na další fázi. Pokud se budete přepínat a nebudete mít dostatek odpočinku, nevytěžíte z následujících fází tolik, kolik byste byly normálně schopny.

Jak být sebevědomá? Nejdůležitější změny k pokroku

Jak být šťastná bez partnera?

Celý život máme po boku někoho. Ať už je to kamarádka v dětství nebo partner v dospělosti. S jinými lidmi je nám dobře, proto je vyhledáváme a chceme s nimi sdílet svůj čas, potažmo život. Najít si muže, který vás udělá šťastnou, je snem každé z nás. Jenomže v tom je právě ta chyba. Čekáme od někoho, že nás udělá šťastné. Když se nad tím zamyslíte, pochopíte, že tak to přeci nemůže nikdy dlouhodobě fungovat. V prvé řadě musíte být šťastná vy a spokojená sama se sebou, ne přičiněním někoho jiného, ale pouze díky sama sobě. Partner může toto štěstí pouze umocnit, nemůžete po něm chtít, aby zařídil, že nad vaším životem bude donekonečna slunečno. To nejde. Možná to půjde ze začátku, ale nikdo nebude po celý život za sebou chtít táhnout hromádku neštěstí, kterou musí rozveselovat. Musíte štěstí i dávat, ne jej jen přijímat.

Jak být spokojený?

Takže jak být šťastný v životě? Jako skutečně, ne si jen pořád dokola smutně říkat „chci být šťastná“, ale ve skutečnosti pro to nic neudělat. Najděte svůj potenciál a rozvíjejte ho, uvidíte, že vás to bude bavit, stačí jen tu vaši výjimečnou schopnost objevit. Snažte se obklopovat pouze lidmi, kteří vám energii dávají a nikoli pouze berou. Když budete smýšlet a chovat se pozitivně, budete k sobě dobré lidi přitahovat, dobré lidi s dobrou energií. Neztrácejte čas s člověkem, který vás ubíjí, s člověkem, který ve vás to štěstí zabíjí. Je jedno, jestli jde o kamarádku nebo manžela. Život máte jen jeden, nepromarněte ho.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak být spokojená sama se sebou? Musíte se to naučit!