×
WomanOnly

2 důvody, proč je holení intimních míst nebepečné.Vyvarujte se šíření infekce

Holení intimních partií

Přestože se poslední měsíce dostává opět do módy přirozenost, různé úpravy intimních míst u žen i mužů mají v módním světě stále své místo. I když nejde o život, tak kdykoliv pracujete s žiletkou, vždy vám hrozí nebezpečí, byť jen malé. Při holení intimních partií se ale můžete dopouštět i dalších chyb, kterým by bylo lepší se vyvarovat. Proč není úprava těchto míst vždy bezpečná? Důvodem je rychlejší šíření infekce a nepříjemné kožní problémy.

Živná půda pro bakterie a jinou zvířenu

Úplná depilace nebo ponechání úzkého proužku často vede k podráždění pokožky, která je na intimních partiích obzvláště citlivá. Ochlupení představuje  přirozenou ochranu před vnějšími vlivy včetně podráždění z oblečení. Tření o spodní prádlo může způsobit neviditelné oděrky, a kůže je náchylnější k různým infekcím. Nehledě na to, že bakterie se po holé kůži šíří podstatně rychleji.

Vyholené genitálie tedy způsobují mnohem vyšší riziko přenosu virových infekcí, které se přenášejí sexem, počínaje genitálními bradavicemi a konče kapavkou, chlamydiemi nebo nákazou HPV virem, který způsobuje rakovinu děložního čípku. Před těmito hrozbami vás bohužel neochrání ani používání kondomu.

Čistou žiletkou proti svědění

Častá depilace může kromě toho způsobovat poranění vlasových folikulů, což vede k  vyrážkám, drobným pupínkům, svědění, kožním infekcím nebo dokonce cystám. A to nemluvíme o tom, že se můžete velmi nepříjemně pořezat.

Pravdou ale je, že neholení má také mnoho nevýhod jako špatná hygiena nebo větší riziko přenosu muněk a podobné havěti. Takže úprava intimních partií je samostatnou volbou každé ženy, a je tedy na vás zvážení všech rizik u obou způsobů.

Pokud patříte k těm, které se bez depilace neobejdou, je nutné dodržovat určitá pravidla, abyste snížily riziko zanesení infekce. Nejdůležitější je brát si pokaždé novou žiletku, holit se pod teplou vodou s použitím pěny na holení a po samotné úpravě vždy použít přípravek po holení. Takže holte podle libosti, ale nezapomínejte ošetřovat!Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*