Menu
WomanOnly
Sex

5 cviků k lepšímu sexu. Klíč je ve vašem dýchání

Už jste někdy uvažovali o józe nebo se vás pokoušeli přesvědčit přátelé? Pokud snad tímto cvičením stále opovrhujete, možná se to právě teď změní. Jóga totiž může výrazně zlepšit váš sexuální život.

Jelikož se při józe používá jistá dýchací technika, pomůže to i vašemu sexu. Vlastně se díky tomu uvolňují látky v mozku jako při sexu, a to znamená, že můžete odcházet z lekcí jógy se zvýšenou sexuální touhou. Navíc během cvičení správné držení těla zvyšuje krevní tlak v pánevním dnu, což vyvolává chtíč. Srdeční tempo při józe může navíc může způsobit vzrušení.

Výhodou je, že nemusíte chodit na pravidelné lekce. Základem jógy je totiž pět cviků, které můžete cvičit kdekoli a kdykoli.

1. Cvik v sedě

Pozice v sedě pracuje s pánví, kterou při tomto cviku zvedáte. Zapojujete vlastně stejné svalstvo jako u Kegelových cviků, které zvyšují kontrolu nad pohlavními orgány.

Jak na to:

Posaďte se na židli a nohy dejte k sobě, aby se špičky dotýkaly. Ruce nechte podél těla. Propněte se v kostrči a zvedejte pánev, dokud se neprotáhnete v páteři.

Kegelovy cviky posilují vaginu. Žena svými poševními svaly udržela 14 kg!

2. Cvik v dřepu

Hluboký dřep udržuje pánevní klouby zdravé, protože tím procvičíte nejen vnitřní svalstvo stehen, ale i pánevní dno s břichem. Cvik má i tu výhodu, že stimulujete pohlavní žlázy a slezinu.

Jak na to:

Postavte se a rozkročte mírně nohy, aby špičky směřovaly směrem od těla. Dlaně dejte k sobě a přiložte je hrudi. Celým tělem klesejte, než budete těsně nad zemí. Bicepsy položte těsně za kolena a nohy mějte roztažené. U toho vypněte hrudník.

3. Pozice kobra

Pozice kobry tvoří strečink reprodukčních orgánů a zvětšuje jejich krevní oběh.

Jak na to:

Lehněte si na břicho, nohy dejte k sobě. Ruce dejte podél těla pro lepší stabilitu. Pánev přitiskněte k podložce a zapojte zádové svalstvo ke zvednutí hrudníku nad podložku do výšky asi 15 cm, abyste předešli nepříjemnému křupání v krční páteři. Poté se snažte zvednout co nejvýše obě paže. Cvik provádějte pomalu.

Jak zpevnit pánevní dno. 15 minut cvičení zlepší vaše sexuální prožitky

4. Široké rozkročení

Cvik v širokém rozkročení podporuje libido. Uvolňuje se totiž napětí v tříslech a zvyšuje se tak hladina toku krve do pánevní oblasti.

Jak na to:

Obě nohy roztáhněte do úhlu 45 stupňů a pokrčte je. Zhluboka se nadechněte. Při výdechu se pomalu ohněte do předklonu a dotkněte se rukama špiček. Snažte se držet páteř v této pozici a snažte se hluboce dýchat do pánve.

5 tipů pro ženy, jak být lepší v sexu

5. Dýchací technika

Rychlé dýchání svírá mozkovou kůru, která kontroluje myšlení a umožňuje mozku a končetinám aktivovat i uvolnit sexuální hormony.

Jak na to:

Zhluboka se nadechněte a vydechujte pomalu nosem, dokud nenapočítáte do padesáti. Tento cvik několikrát opakujte v sedě nebo v pozici lotosového sedu.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 cviků k lepšímu sexu. Klíč je ve vašem dýchání