Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

5 pohádek s trpaslíky v hlavní roli. Nechte se jimi rozveselit

Jana Davidová

Jana Davidová

19. 10. 2018

Děti milují všechny možné pohádkové bytosti a trpaslíci jsou rozhodně jedněmi z nich. Vybrali jsme proto pro vás filmy, kde se tato roztomilá a mnohdy i komická stvoření vyskytují, a pobaví tak vaše ratolesti.

Shrek: Zvonec a konec

Shrek už dokázal všechno možné, a teď se usadil a žije pokojný život se svou rodinou. Ale jak se zdá, tak mu tento klidný režim příliš nevyhovuje, protože se mu začne stýskat po časech, kdy děsil všechny kolem. Proto uzavře dohodu se zlým trpaslíkem Rampolníkem, který ho má na den vrátit do té doby, kdy se Shreka všichni báli. Jenže Shrek se ocitne někde, kde jsou zlobrové silně pronásledováni…

Po premiéře filmu Eddie Murphy prohlásil, že chtěl v padesáti pověsit herectví na hřebík a užívat si života. „Teď mám padesátku na krku a pořád hraju, navíc osla“, smál se Murphy.

FOTO: Shrek: Zvonec a konec

Zdroj: Bontonfilm

Filmové pohádky v roce 2017: Vybrali jsme 6 tipů, kterými nadchnete své děti

Ať žijí duchové!

Muzikálový příběh pojednává o neústupných dětech, které se spojí proti dospělým, aby zabránily přestavbě starého hradu na  zemědělský objekt. Zpočátku se jim to příliš nedaří, ale nakonec si najdou velmi mocné pomocníky – rytíře Viléma z Brtníku, jeho dceru Leontýnku a několik malých roztomilých trpaslíků. Spojí tak své síly a pokusí se hrad opravit a zachránit ho před zničením.

Pohádkový hrad, na kterém sídlil rytíř Brtník z Brtníku, se jmenuje Krakovec a najdeme ho nedaleko Rakovníka.

At-ziji-duchove

Gnomeo a Julie

Jedná se o nejslavnější romantický příběh světa v animovaném provedení. Ale protože je vytvořeno pro mladší publikum, hlavní role Rome a Julie zastoupili trpaslíci Gnomeo a Julie, kteří žijí ve Veronské ulici a pocházejí ze dvou znepřátelených trpasličích rodů, kde každý obývá jinou zahradu. Ovšem bude děj přesně nalajnovaný podle původní tragédie?

Úprava originálního jména hlavního mužského protagonisty vychází ze slova gnóm, což je méně často používané označení pro trpaslíka.

FOTO: Gnomeo a Julie

Zdroj: H.C.E.

Nejlepší filmy pro děti v roce 2017 pobaví i dospělé. Z těchto 10 snímků si vybere každý

Karlík a továrna na čokoládu

Cukrářské výrobky Willyho Wonky byl nejvyhlášenější mezi všemi. Všichni chtěli vědět, jak je vyrábí a jak to v jeho továrně chodí, protože se do ní už léta nikdo nedostal. Jednoho dne však k sobě Willy Wonka pozve pět náhodně vybraných dětí, které budou mít možnost nahlédnout, jak to uvnitř chodí. Ocitnou se uprostřed sladkého fantastického světa, kde se o vše starají malí Umpalumpové.

Film vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy, která poprvé vyšla v roce 1964 a celkově byla přeložena do 32 jazyků.

FOTO: Karlik a tovarna na cokoladu

Zdroj: Magic Box

Sněhurka a sedm trpaslíků

Kouzelné zrcadlo, řekni, kdo je na světě nejkrásnější? Na tuhle otázku se ptala zlá královna každý den. Dokud ji zrcadlo ujišťovalo, že nad ni krásnější není, byla spokojená. Jenže jednou zrcadlo neodpovědělo zrovna podle jejích představ – řeklo, že nejkrásnější je její nevlastní dcera Sněhurka. Proto ji nechá zabít, ale Sněhurce se naštěstí schová v lese, kde se jí ujme sedm trpaslíků…

Jedná se vůbec první celovečerní film společnosti Disney a pracovalo na něm 2000 kreslířů.

FOTO: Snehurka a sedm trpasliku

Zdroj: Magic Box

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 pohádek s trpaslíky v hlavní roli. Nechte se jimi rozveselit