Menu
WomanOnly
Sex

6 důvodů, proč provozovat sex s kondomem

Veronika Tichá

Veronika Tichá

17. 2. 2015

Vysvětlovat někomu, proč je vhodné chránit se při sexu kondomem, se jeví jako naprosto zbytečné, přesto na něj obrovské procento Čechů zapomíná. Důvodů, proč kondomy pravidelně používat, je hned několik:

1. Chrání před pohlavně přenosnými chorobami

Jako jediná antikoncepce chrání před pohlavními chorobami. Pokud patříte k těm, kteří po pár skleničkách ztrácí zábrany i spodní prádlo kdykoliv se kolem vás mihne osoba opačného pohlaví, měli byste si raději nastavit upozornění do telefonu, že je vhodná chvíle použít kondom. Všichni o tomto riziku vědí, ale neřeší. Velká chyba! Pokud vám to uklouzne a skončí to požehnaným stavem, žádná tragédie se nekoná, s dítětem je veselo, zato s virem HIV už moc ne.

2. Chrání před otěhotněním

Nežádoucí otěhotnění je další vedlejší efekt sexu bez ochrany. Samozřejmě není jediným druhem antikoncepce, ale naprosto bezpečným a nezávadným co se týče nežádoucích látek v antikoncepci obsažených. Pro někoho také jediným, protože hormony v pilulkách nejsou zrovna košer. A přerušovanou soulož si z vašeho seznamu preventivních opatření proti otěhotnění co nejrychleji vyškrtněte.

3. Zabraňuje zánětu močového měchýře

Bez kondomu si můžete zadělat na zánět močových cest a různé gynekologické mykózy, které nejsou příliš zábavné na rozdíl od milostného aktu. Třetí důvod, proč na kondom nezapomínat v případě, že partnera nemáte ještě zas tak moc otestovaného.

4. Oddaluje vyvrcholení

Oddalovat a chránit. Proč zejména muži kondomy nenávidí, je stále velká záhada, obzvláště užíváte-li si díky němu delší a intenzivnější sex.

5. Může být součástí milostných hrátek

Zkoušet nové tvary, barvy, příchutě a povrchy je zábavné, sexy a rozhodně ne nudné, obtěžující a zdržující. Zejména jeho nasazování není důvodem pro přerušení milostných hrátek, ba naopak. Nasazuje-li ho žena, předehra může dokonce na stupnici vzrušení převálcovat samotný akt.

6. Chrání v případě zvýšených protilátek proti spermatu

Hodně žen trpí jakousi alergií na sperma a vůbec o tom neví. V takových případech je sex s kondomem vlastně nutností. Jestli to bude zanedbáváno, může podle lékařů hrozit dokonce neplodnost, protože tělo zahájí obranný proces proti spermiím nebo zárodku budoucího dítěte. Takže do své krabičky poslední záchrany přidejte také kondom, protože bez něj se v době, kdy sex vládne všemu, jen těžko obejdete. Vždy se najde příležitost, jak ho využít, třeba si ho navléknout na hlavu. I takové případy známe.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

6 důvodů, proč provozovat sex s kondomem