Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

7 špatných návyků, které mají špatný vliv na rozvoj naší osobnosti

Veronika Tichá

Veronika Tichá

10. 4. 2015

Při běžných činnostech a každodenní mezilidské komunikaci opakujeme stále stejné chyby, za které později zaplatíme více, než jen pár stovek z naší peněženky. Kterých zlozvyků v našem chování se nedokážeme vyvarovat?

1. Kupujeme si malé oblečení

Už jste si někdy koupily o číslo menší džíny, které ani nepřetáhnete přes stehna s tím, že do nich zhubnete? Přiznejte se, kolik z vás je nikdy nemělo na sobě? Poučte se z předchozích nezdarů a utrácejte pouze za oblečení, které obléknete v danou chvíli.

2. Příliš často se vážíme

Pokud každý den stojíme na váze, může být pro nás demotivující, že se zobrazovaný údaj nepohybuje směrem dolů tak rychle, jak bychom si představovaly. Navíc naše váha se může lišit v závislosti na denní době nebo množství vody, které je schopno naše tělo zadržovat. Přestaňte se soustředit na čísla, měřítkem by mělo být to, jak se cítíte.

3. Stále se snažíme vypadat lépe nebo jako někdo jiný

Jen sebevědomí lidé, kteří znají svou cenu, dokáží přijmout svůj vzhled takový, jaký je. Zkuste se oprostit od vnější stránky a soustřeďte se na tu vnitřní, protožo te jo to jediné, na čem záleží!

4. Skrýváme svou přirozenost

Pod nánosy make-upu, za push-up podprsenkami a stahovacími kalhotkami se často skrývá někdo, koho ani vy sami neznáte. Přirozené versus umělé – co myslíte, že vítězí na plné čáře?

5. Neumíme přijímat komplimenty

Umět přijmout kompliment znamená, že dokážete přijmout sebe a svou vlastní hodnotu a zároveň prokazujete úctu lidem, který vám je skládá. Zkuste se hezky usmát a poděkovat, uděláte tak radost sobě i druhým.

6. Vyčítáme si, co jsme snědli

Člověk nemůže být živ jen z ptačího zobu a ranní rosy. Pokud si občas dopřejete kousek čokolády nebo dortu, užívejte si ho. Výčitky svědomí způsobí, že se vám tuky a cukry uloží na těch nesprávných místech.

7. Příliš se zabýváme tím, co si o nás myslí druzí

Nejdůležitější je, co si o sobě myslíte vy sami, vytapetujte si touto větou byt!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

7 špatných návyků, které mají špatný vliv na rozvoj naší osobnosti