Menu
WomanOnly
Zdravá výživa a stravování

8 tipů, jak se trvale zbavit chuti na sladké

Veronika Tichá

Veronika Tichá

2. 4. 2015

Také si po každém obědě nedokážete odepřít sladký dezert a při sledování televize systematicky likvidujete vaše zásoby sladkostí? Víme, jak s tímto nezdravým zlozvykem bojovat! S našimi radami už vás nikdy nebude honit mlsná.

1. Zabavte se jinou činností

Zkuste chuť na sladké vytlačit z hlavy jinou činností, ideálně cvičením, prací nebo úklidem. Během fyzické aktivity se vyplavují endorfiny, které navozují podobný pocit jako po konzumaci sladkého jídla.

2. Pijte hodně vody

Celý den dodržujte pitný režim a zejména po každém jídle vypijte sklenici čisté vody, která vám zaplní žaludek.

3. Nahraďte jednoduché cukry zdravějšími alternativami

Pokud budete mít pocit, že to bez sladkého nezvládnete už ani minutu, zkuste následující potraviny, které jsou z výživového hlediska mnohem vhodnější a vaši touhu po cukru ukojí také:

sušené nebo čerstvé ovoce
kostička hořké čokolády
žvýkačka bez cukru
lžička medu
ořechy

4. Konzumujte potraviny s obsahem hořčíku

Jestliže máte neodolatelnou chuť na čokoládu, je možné, že vašemu organismu schází hořčík. Sáhněte po zelenině, ovoci nebo ořechách. Doporučuje se také obyčejné mléko.

5. Berte přírodní doplňky stravy

Je dokázáno, že mořská řasa s názvem Spirulina snižuje chuť na sladké, zvyšuje imunitu, detoxikuje tělo a obsahuje velké množství minerálních látek. Můžete užívat také chrom v tabletách, který reguluje hladinu krevního cukru a omezuje tak chuť k jídlu.

6. Můžete občas zhřešit

Malý kousek čokolády, bonbón z bonboniéry nebo půlka čokoládové tyčinky nikdy nikoho nezabily. Když musíte, tak musíte, někdy lepší čtvereček čokolády než vyrabovaná celá spíž.

7. Snídejte

Naučte se pravidelně snídat, a to nejdéle půl hodiny po probuzení. Nastartujete tím organismus a oddálíte pocit hladu a chuť na sladké.

8. Jezte pravidelně malé porce

Prevencí proti mlsání je stálý pocit sytosti. Dodržujte notoricky známá pravidla zdravé výživy a nemusíte se obávat, že vás přepadne mlsná v okamžiku, kdy to nejméně čekáte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

8 tipů, jak se trvale zbavit chuti na sladké