×
WomanOnly

10 rad, jak se rychle zbavit oparu

Jak se zbavit oparu
Zdroj: Shutterstock.com

Kdo ho jednou měl, pravděpodobně se mu k jeho zjevné nelibosti stále vrací. Řeč je o oparu, který dokáže svého nositele pěkně potrápit. Nejen že nevypadá příliš vábně, ale také dost nepříjemně svědí. Máme pro vás 9 tipů, díky kterým podstatně urychlíte jeho hojení.

1. Vitamin B

Studie prokazují, že oparem trpí právě ti, kdo mají nedostatek vitaminů skupiny B. Najdeme je v banánech, brusinkách, mořských řasách, kvasnicích nebo rybách.

2. Mléko

Plnotučné mléko obsahuje tuk zvaný monocaprin, který má protivirové účinky. Když budete opar natírat smetanou, může zmizet už do druhého dne.

3. Za studena lisované oleje

Kukuřičný, řepkový, slunečnicový, sezamový, palmový, rýžový nebo olivový olej, které běžně používáte v kuchyni, aplikujte přímo na opar. Díky vysokému obsahu vitaminu E vás nebude trápit příliš dlouho.

4. Jablečný ocet

Patří k nejstarším domácím medicínám proti oparům. Nepoužívejte ho ale, pokud je puchýř otevřený a mokvá, mohlo by vás to pořádně štípat a puchýř by mokval vesele dál.

5. Citrón

Jestliže cítíte typické brnění, svědění a zarudnutí na rtu, přiložte na postižené místo plátek citronu, opar by se vůbec neměl objevit.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

6. Česnek

Česnek zabíjí viry i bakterie, takže je vhodný i na opary. Nejlepší je čerstvý, uvařte si česnečku a opar velmi rychle zase zmizí.

7. Kypřicí prášek

Smíchejte kypřící prášek s vodou a vzniklou směs naneste na opar. Urychlí se tak vysušování a dovnitř se nedostane žádná nečistota.

8. Zubní pasta

Podobný efekt má i klasická zubní pasta s fluorem.

9. Alkohol

Alkohol vysušuje a díky tomu urychluje hojení oparu. Ideální je potírat postižené místo například slivovicí nebo kosmetickým přípravkem s obsahem alkoholu.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

10. Propolis

Propolis má velmi silné antibakteriální účinky a přispívá k rychlému hojení ran. Natírejte opar klidně několikrát denně a brzy se s ním můžete rozloučit.1 Komentář 10 rad, jak se rychle zbavit oparu

  1. Zdravím,
    určitě nedoporučuji zubní pastu, mně osobně nejvíce zabírá Zovirax
    Taky je dobré si zjistit, jaký máte druh oparu a podle toho vést léčbu

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*