Menu
WomanOnly
Vše o sexu

Alergie na sperma. Které další alergie nám ještě mohou znepříjemnit sex?

I sex nám dokážou pořádně znepříjemnit různé alergie. Zdá se to být neuvěřitelné, ale je to skutečně tak. Co nám tak může v posteli vadit, že při milování trpíme? A co se s tím dá vlastně dělat? Kromě časté alergie na latex totiž také existuje alergie na sperma. Ale to ještě není všechno, alergií spojených s milováním je totiž bohužel celá řada!

Alergie na latex. Zapomeňte na kondomy a sexuální hračky!

Alergie na latex je velká nepříjemnost. Může se projevovat svěděním, pálením, zarudnutím pokožky, která přijde do styku s latexem. Někdy se objeví otok nebo kopřivka, vzácněji astma, dušnost až anafylaktický šok. Alergií na latex jsou často ohrožení zdravotníci, protože se latex vyskytuje ve zdravotnictví, ať už třeba v podobě ochranných pomůcek a rukavic, tak například dalšího zdravotnického materiálu, například hadiček, cévek a podobně.

Latex je přírodní látka, která se získává z kaučukovníku, ale vyrábí se také synteticky. Je to v podstatě guma, se kterou se můžete setkat kdekoliv. Konkrétně v posteli v podobě kondomů nebo třeba erotických hraček. V souvislosti s různými sexuálními úchylkami latex hraje solidní roli například v případě latexových oblečků a dalších fetišistických pomůcek, leč takový nadšenec s alergií na latex má v tomto zkrátka smůlu.

Proč nejíst sperma, když jíme vejce, tvrdí autor kuchařek o vaření ze spermatu

Jak se projevuje alergie na kondomy?

Alergii na latexové kondomy možná nepoznáte hned. Pravděpodobně dojde k podráždění, svědění a pálení sliznice, na které se může druhotně vytvořit zánět, například kvasinkový nebo bakteriální. Pokud trpíte po používání kondomů častým záněty pochvy, svěděním, pálením a diskomfortem, je na místě zkusit používat náhradu latexových kondomů.

Totéž se může stát při používání erotických pomůcek, například gumového vibrátoru a podobně, kdy může po použití dojít až k otoku vagíny, vzácně k anafylaktickému šoku.

Jak nahradit latex v posteli?

Pokud máte alergii na latex, je třeba volit jiné alternativy. Dnes již není ničím neobvyklým existence materiálů, které kaučuk či latex nahrazují. V prvé řadě jsou to silikonové kondomy. Jsou sice dražší, zato v mnoha ohledech při používání příjemnější. Stejně také mnohé erotické pomůcky nejsou jen gumové, volit můžete například skleněné dildo a podobně. Hodně se používá i kůže a další materiály. Čím více je materiál přírodní a nejedná se o syntetický kaučuk či jiné umělé materiály, tím jsou pro náš organismus přirozenější, příjemnější a zdravější.

V každodennosti mimo postel je pak třeba také dbát na to, abychom při alergii na latex nepřišli do styku s gumovými předměty, volíme třeba silikonové rukavice na práci či jinou ochranu rukou a další.

Které potraviny jíst při alergii na latex?

Zajímavostí je, že tak jako existují zkřížené alergie v případě alergií na pyl a potravinových alergií, například při alergii na pyl břízy se současně objevuje alergie na jablka a ořechy, tak je tomu i v případě alergie na latex. Pokud trpíte některými potravinovými alergiemi, dejte si pro jistotu pozor na latex. A stejně je tomu i naopak. Jestliže vám vadí latex, vyhněte se některým potravinám, po kterých by se vám mohla spustit alergická reakce.

Avokádo v kuchyni. Proč jej zařadit do jídelníčku a tipy na snadné a rychlé recepty

U alergie na latex se souvislosti s potravinovou alergií říká latexo-ovocný syndrom. Jde o to, že některé ovoce obsahuje podobné bílkoviny jako latex, které vyvolávají u lidí alergii. Proto byste se měli vyhnout níže zmíněným druhům exotického ovoce.

Jsou to:

 • avokádo
 • banány
 • ananas
 • papája
 • fíky
 • kiwi
 • maracuja
 • mango

ale i:

 • lilek
 • rajčata
 • brambory
 • meloun
 • jedlé kaštany
 • pšenice

Alergie na sperma znemožňuje otěhotnění! Jak se projevuje?

Kromě alergie na latex také existuje další nepříjemná alergie, která vám může rovněž zkazit chuť na sex a znepříjemnit intimní prožitky. O to horší je situace, pokud toužíte po miminku! Touto alergií je alergie na sperma, která skutečně existuje. Také sperma totiž obsahuje různé bílkoviny, na něž nejčastěji reagujeme alergicky. U žen se alergie na sperma projevuje tím, že po ejakulaci partnera žena pociťuje nepříjemné svědění, pálení, které může mít i silnou intenzitu. Může dojít až k otoku vagíny.

Nepříjemné svědění se objevuje i při kontaktu pokožky stehen nebo břicha s ejakulátem. Může se objevit i trnutí, mravenčení a otok dané oblasti, která přišla do styku se spermatem, například i trnutí rtů, mravenčení v ústech nebo otok patra a krku. V těchto místech to může být opravdu nebezpečné, protože se žena může začít dusit. Není ničím neobvyklým ani celková alergická reakce až anafylaktický šok ohrožující život, proto polykání spermatu raději opravdu nezkoušejte! Sperma může být i silný alergen.

Na základě prováděných výzkumů bylo zjištěno, že zase tak neobvyklá alergie na sperma není. Pokud máte některé z výše uvedených příznaků, raději se přímému kontaktu se spermatem vyhýbejte a chraňte se například kondomem, pokud máte alergii na latex, tak silikonovým kondomem. V případě touhy po otěhotnění je to opravdu vážný problém! Zde je na místě individuálně se poradit s odborníky, nejčastěji s alergologem a gynekologem.

Vzácně se může alergie na sperma objevit i u mužů, kteří po ejakulaci mohou cítit podráždění či svědění pokožky v místě kontaktu s ejakulátem.

Jak vybrat lubrikační gel a proč není jedno, co si “tam” namažete

Další alergie v posteli a na co dávat pozor?

Aby toho nebylo málo, existují i další alergie v posteli. Tou z nejhorších je alergie na sperma, dále následuje alergie na latex. Alergicky ale můžete reagovat i na různé chemické spermicidní přípravky, parfémy, lubrikační gely a podobně. Zkuste tedy volit přírodní alternativy dle individuální snášenlivosti a nenechte si tak znechutit krásné chvíle, které můžete prožívat ve dvou.

Ohodnoťte tento článek:
5

Úplňky

Právě čtete

Alergie na sperma. Které další alergie nám ještě mohou znepříjemnit sex?