Menu
WomanOnly
Krása

Bylinky a oleje proti celulitidě. Detoxikujte a podpořte prokrvení kůže

Trápí vás celulitida? Kterou ženu by netrápila! Objevuje se nejen jako následek prudkého nárůstu váhy a hormonálních změn v produktivním období života ženy, ale příčin vzniku je daleko více. A pozor – mohou ji mít také muži. Které přírodní prostředky a bylinky na ni zabírají?

Co je celulitida?

Říká se jí pomerančová kůže. Jsou pro ni typické neestetické dolíčky a hrbolky na kůži, nejčastěji v oblasti stehen a hýždí. Souvisí s nadváhou, kouřením, hormonálními výkyvy, hormonální antikoncepcí, sedavým zaměstnáním, dědičností, nedostatečným pitným režimem a nesprávnou životosprávou nebo také s dlouhým stáním.

I když se očekává, že jí častěji budou trpět starší ženy s nadváhou, vyskytuje se také překvapivě i u mladých a štíhlých žen.

Prevence a odstranění celulitidy

Jak zatočit s celulitidou? Jednoduché to není. Důležité je především jejímu vzniku předcházet. Pokud se to nepovede, přicházejí na řadu různé druhy terapií v kosmetických salonech. Můžete vyzkoušet lymfatické masáže, ultrazvukové liposukce, radiofrekvenční ošetření nebo karboxyterapii.

Prevence spočívá především v dodržování správné životosprávy. Je třeba hodně pít, ideálně čistou vodu, vystříhat se kouření, užívání návykových látek a alkoholu, jíst zdravě a preferovat čerstvou zeleninu před sladkostmi, dobře spát a mít dostatek pohybu na čerstvém vzduchu. Dlouhé sezení nebo stání neprospívá a jenom podporuje vznik pomerančové kůže. Masáže vonnými oleji jsou naopak fajn. Sex je taky skvělý – nejlepší prevence a lék na mnohé neduhy.

Dobré je pokožku promazávat vhodnými krémy a občas si dopřát i saunování nebo otužování!

Bylinky a přírodní oleje na celulitidu

Konečně se dostáváme k bylinkám. Kromě výše zmíněných preventivních rad, které můžete s větším úsilím vyzkoušet když už si prvních náznaků pomerančové kůže všimnete, je třeba se obrátit pro pomoc i k přírodě. Masáž napařené pokožky kartáčem střídavě se studenou vodou je velmi vhodná předtím, než se třeba namažete bylinkovými oleji, které vám kůži krásně vyživí a zklidní.

Proti celulitidě se doporučuje například mrkvový nebo avelánový olej, které můžete také využít na opalování a ke zregenerování pokožky celého těla. Mrkvový olej se lisuje ze semínek mrkve a je bohatý na betakaroten. Avelánový olej je kvalitní kosmetický olej, který se lisuje z divoce rostoucích plodů v Chile. Je bohatý na vitamín E a dokonale zvláčňuje pokožku.

K promazávání nebo masáži pomerančové kůže můžete využít i jakékoli jiné oleje, například olivový, ideálně s přídavkem esenciálních olejů, které vám kůži krásně prokrví. Příkladem může být olej z černého pepře, skořicový olej, jalovcový olej, anebo třeba i olej z levandule, pomeranče a neroli, které bývají častou přísadou do masážních směsí proti celulitidě.

Detoxikace a pití bylinných čajů na odvodnění

Pomáhá také pití bylinných odvarů nebo užívání tinktur. Z bylinek na celkovou detoxikaci a odvodnění můžete využít například přesličku rolní, pýr plazivý nebo kopřivu dvoudomou, ideální je čaj z mladých kopřiv sbíraných na jaře. Z tinktur pomáhá jírovec maďal, tužebník jilmový nebo ořešák černý. Užívání tinktur je vždy dobré podpořit i pitím čaje, saunováním a masážemi přírodními oleji.

Ohodnoťte tento článek:
4,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Bylinky a oleje proti celulitidě. Detoxikujte a podpořte prokrvení kůže