Menu
WomanOnly
Krása

Co na povislá ňadra? 7 věcí, kterým se vyhněte a nemusíte problém řešit

Adéla Lišková

Adéla Lišková

27. 1. 2020

Odvěkým nepřítelem ženských prsou je gravitace. I když nakonec stejně zvítězí, dodržováním některých pravidel lze tento okamžik značně oddálit. Co na povislá ňadra?

1. Radikální diety

Jeden týden jenom mrkev, druhý zase jenom banány a třetí spořádáte, na co přijdete. Drastické diety, při kterých nejdřív rychle zhubnete, a následně se dostaví onen nechvalně známý jojo efekt, se na vašich prsou nepodepisují zrovna pozitivně. Opětované natahování a stahování kůže nemůže končit jinak než ztrátou pružnosti kůže a zavěšenými prsy. O to horší je to kvůli tomu, že spousta žen nejprve hubne právě v prsou.

2. Kouření

Kouřením si zaděláváte nejen na rakovinu plic, ale také na povislá prsa už v mládí. Kouření totiž zhoršuje funkci krevního oběhu a redukuje tvorbu kolagenu, čímž dochází k poklesu elasticity naší kůže.

3. Nesprávná podprsenka

Tuto radu jste již nejspíš několikrát slyšela – a to proto, že je opravdu důležitá. Nezáleží na tom, o jaký typ se jedná, podprsenka by vám především měla sedět. Pokud je příliš velká, prsa si dělají, co chtějí a vnitřní tkáně ochabují. V opačném případě jsou zase příliš stáhnuté, což nepůsobí (a ani nevypadá) dobře. Správná velikost přitom není jedinou podmínkou, podprsenka by vám měla sedět i tvarově. Před nákupem tak vždy pečlivě zkoušejte.

Jak správně vybrat podprsenku. Zvyšte své nároky!

4. Nadměrné opalování

Sluneční paprsky na nás mají v omezené míře pozitivní vliv, příliš časté chytání bronzu však naší pokožce škodí. A u prsou to platí dvojnásob – jejich kůže je citlivá a velmi rychle se opálí, v horším případě pak spálí. A tomu byste se měla snažit zabránit – ať už opalovacím krémem, či kusem oblečení. V opačném případě se na vašich prsou začnou tvořit vrásky a budou povislá mnohem dříve.

5. Cvičení bez sportovní podprsenky

Pokud běháte anebo cvičíte aerobik bez speciální podprsenky na sport, která by vašemu hrudníku poskytla potřebnou oporu, zaděláváte si tím na „věšáky“. Při pohybech kdy prsa skáčou nahoru a dolů nebo ze strany na stranu dochází k rozpadu kolagenu, a tím pádem ztrátě pružnosti kůže na prsou. Tuto radu by si měly vzít k srdci především majitelky velkých ňader, u kterých problém vzniká ještě ve větší míře.

Jak si správně vybrat sportovní podprsenku. Kromě velikosti záleží i na typu sportu

6. Hrbení

Nesprávný postoj těla vašim prsům sice neškodí (to ovšem neplatí o páteři), ale pokud se hrbíte, vypadají povislejší, než ve skutečnosti jsou. Kromě sebevědomějšího zjevu tak máte další důvod proč se narovnat!

7. Zanedbávání péče

Mnoho žen si maže všelijakými hydratačními a zpevňujícími krémy stehna, zadek, břicho, ale prsa tak nějak ignoruje. Přitom není pravda, že by nepotřebovaly péči. Na ně bychom doporučili zejména přípravky s výtažkem z aloe vera, který napomáhá k přirozenému zpevnění pokožky.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Co na povislá ňadra? 7 věcí, kterým se vyhněte a nemusíte problém řešit