Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Cucflek – pro puberťáky vizuální stopa lásky, pro dospělé nehoda hodná zamaskování

Pokud se na cucflek budeme dívat z lékařského hlediska, jedná se o malý hematom, přesněji řečeno ekchymózu. Pokud se na něj budeme dívat ze společenského hlediska, jedná se o malou nepříjemnost, kterou však lze zamaskovat. A to hned několika triky!

Cucflek sem, cucflek tam

Cucflek vzniká hned několika způsoby a záleží na více faktorech. Záleží, jak je kůže náchylná na tlak a míru citlivosti. Někomu, kdo trpí chudokrevností, se cucflek pravděpodobně vytvoří při tvrdším políbení, jinému se zase vytvoří až silným sáním kůže. A pak už se chová u všech stejně, jako obyčejná modřina. U lidí se pak liší rychlost regenerace kůže, které však také můžete napomoci různými technikami.

První zásadou je začít s léčbou co nejdříve, abyste zmírnili příznaky. Pokud už je to delší doba, doporučujeme látky na urychlení hojení a jako poslední pomoc se jeví maskování make-upem. Pojďme se na to podrobněji podívat.

Sexuální smajlíci jsou v oblibě. Které emotikony naznačují sexuální návrh?

Zklidnění čerstvého cucfleku

Důležité je začít jednat co nejdříve. Když si modřinu zchladíte hned po vytvoření, částečně předejdete rozlití krve do větší plochy kůže. Kovovou lžíci vložíme do mrazáku a necháme ji tam minimálně deset minut, aby stihla zchládnout. Mezi tím si můžete na postižené místo přikládat kostku ledu. Lžíci mějte na modřině přiloženou minimálně tři minuty. Můžete do mrazničky vložit více lžiček a jakmile se jedna teplotou kůže ohřeje, přiložte další, abyste efekt chladu co nejvíce podpořili. Takto postupujte několikrát denně. Chladem totiž minimalizujete průtok krve jemnými cévkami a cucflek by neměl být tak výrazný a velký.

Potraviny, které léči kůži

Některé druhy potravin obsahují prospěšné látky, které napomáhají povrchovým defektům na kůži. Například banánová slupka obsahuje hned několik prospěšných enzymů, které urychlují hojení. Rozkrojte banán (důležité je, aby byl zralý) na polovinu, oloupejte jednu z nich a přiložte si vnitřní stranu slupky na cucflek a nechte ji tam, dokud slupka nezhnědne. Druhou polovinu slupky z banánu využijte po několika hodinách.

Pokud zrovna nemáte po ruce banány, zkuste léčit ananasem. Obsahuje totiž enzym bromelain, který zmírňuje otoky. Nechte působit několik minut a opakujte několikrát za den.

Efektivní na cucflek bude také aloe vera a to v jakékoliv podobě. Univerzálně totiž léči otoky a záněty. Opět je dobré využít aloe několikrát denně.

Erotogenní zóny u muže. Ukažte, že umíte změnit rutinu v pravý požitek

Drží se vás cucflek i týden a déle? Jezte vitamíny

Pokud se skvrna drží i týden, s největší pravděpodobností máte v těle málo železa a vitaminu K. Stojí za to si je doplňovat buď ve stravě, popřípadě ve formě potravinových doplňků. Obě látky jsou důležité pro správnou krvetvorbu a tedy i hojení kožních podlitin a hematomů. Železo je nejvíce obsažené v červeném masu, játrech, obilovinách, luštěninách, železo obsahují také meruňky a švestky či sušené houby. Vitamin K je zásadní při vstřebávání krevních sraženin v těle. Zařaďte do svého jídelníčku při cucfleku na krku více listové zeleniny jako je zelí, kapusta či špenát. Flek na kůži by pak měl během pár dnů zmizet.

Kosmetická záchrana

Nejrychlejší, ale také asi nejnáročnější je zakrýt cucflek make-upem. Ne každý s ním umí pracovat a u mužů to bude také více zřetelné, pokud na sobě budou mít make-up a běžně se nelíčí. Usoudíte-li, že make-up je na cucflek to pravé, jděte na to skrz barevnou paletu… pokud máte cucflek ještě čerstvý, bude červený. V barevné paletě je proti červené komplementární barvou zelená, naneste tedy na kůži zelené oční stíny a až potom skvrnu zamaskujte make-upem. Může to znít podivně, ne-li tak trochu šíleně, ale velmi to pomůže.

Základem u maskování modřiny je vycházet z dosavadních tónů cucfleku. Pokud již bude starší, bude mít mnohem více barev, od modré po fialovou. Zde se více hodí červená či oranžová korektura. Máte i tuto fázi za sebou a cucflek je žlutý? Pak sáhněte po purpurovém odstínu. Důležité je jen vyvarovat se třpytkám, které by na sebe více upozorňovaly.

Víme, jak zamaskovat kruhy pod očima a být svěží

Polibek lásky vyústil v malou mrtvici

Zahraničními médii obletěla informace o raritní příhodě ženy, která ochrnula na jednu ruku a záhy se zjistilo, že je to kvůli cucfleku. Čtyřiačtyřicetiletá maurská Novozélanďanka šla na pohotovost poté, co zjistila, že při sledování televize nemůže hýbat levou paží. Lékaři dospěli k závěru, že měla mrtvici – byli však zmateni z čeho, neboť nenacházeli žádný pádný důvod. Nakonec našli inkriminované kouknutí na krku, které bylo umístěné poblíž hlavní tepny a následně objevili v tepně sraženinu. Ta se podle lékařů vytvořila silným sáním. Kvůli kožnímu šoku se uvnitř cévy vytvořila sraženina a ta putovala do srdce, kde způsobila ženě malou mrtvici.

Kuriozita je o to specifičtější, že takovýto případ nebyl dosud v historii popsán. Žena se naštěstí do týdne uzdravila, neboť sraženina byla odstraněna léky snižující srážlivost krve.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Cucflek – pro puberťáky vizuální stopa lásky, pro dospělé nehoda hodná zamaskování