Menu
WomanOnly
Sex

Dejte rannímu milování zelenou aneb 5 důvodů, proč si přivstat

Ranní sex má stále více příznivců a není divu. S naším fyzickým i duševním zdravím umí hotové zázraky. Proč byste si ho měli zamilovat i vy a oddávat se mu vícekrát než jednou týdně? A proč se na sex po ránu dívají muži a ženy odlišně?

Po práci legraci, vtloukají nám do hlavy už od mala. A řídíme se tím i v ložnici. Stalo se tak nějak nepsaným pravidlem, že se postelovým hrátkám oddáváme až večer, tedy paradoxně v době, kdy jsme zralí akorát tak na to padnout únavou a usnout. Možná i vy sami někde uvnitř cítíte, že právě únava a stres posbírané v práci se podepisují nejen na vaší výkonnosti, ale i na tom, jak si sex užíváte.

Mnoho partnerů zkouší dostat svěží vítr do peřin skrze nové polohy, erotické hračky nebo dokonce zapojení třetí osoby. Řešení je ale prý mnohem jednodušší, než si myslíme… Čím dál častěji se můžete setkat s názorem, že by se páry měly oddávat milování už v ranních hodinách. Že vás z postele nedostanou ani o 15 minut dříve, než je nutné? To se ještě uvidí! Možná že až zjistíte, proč se sex po ránu vyplatí, tak si také rádi minimálně jednou týdně přivstanete.

5 důvodů, proč se milovat ráno

1. Šťastnější, vyrovnanější, smířlivější

Jak začínáte svůj běžný den? Vstanete „za pět dvanáct“, kopnete do sebe kávu, naházíte do kabelky, co máte při ruce, dobíháte autobus a cestou do práce přemýšlíte, jak hrozný den vás to zase čeká? Takhle už vaše ráno vypadat nemusí, pokud jej začnete sexem. Díky vyplaveným endorfinům a oxytocinu vám bude tak nějak jedno, že na vás šéf křičí i to, že výtah nejezdí a vy musíte v podpatkách po schodech. Pocit blaženosti vám prostě nedovolí cítit se dnes špatně ani si brát věci moc osobně.

2. Spojení s partnerem

Páry, které nevynechávají ranní sex jsou údajně propojenější nehledě na to, co zrovna dělají nebo kde jsou. Z výrazu jejich tváře lze vyčíst, že myslí na svůj protějšek a užívají si dozvuky ranního mazlení. Kromě toho mají přirozenou potřebu potěšit partnera/partnerku i během dne, nečekaně mu napíší nebo zavolají, pošlou květiny, zajdou na společný oběd… Zkrátka cítí přirozenou potřebu dělat svůj protějšek šťastným. A v neposlední řadě mají oba chuť zakončit den tím, čím jej začali.

3. Budete krásnější

Lidově řečeno se budete smát jako měsíček na hnoji. Potutelný úsměv od ucha k uchu, jiskra v oku, na pohled sebevědomější a přitažlivější. Věřte nebo ne, ale právě ranní sex zabírá lépe než půl hodiny v koupelně a další půl hodina převlékání. Nejedna kolegyně vám bude upřímně závidět, že dnes vypadáte tak dobře a bude chtít znát váš recept, který stojí za vaším úžasnějším Já.

4. Zdravější pokožka i organismus

Ranní sex, pokud není odfláknutý, je stejně efektivní jako ranní běh nebo jízda na kole, to vám potvrdí nejeden lékař. Je to skvělý posilovač imunity i prevence proti chronickým nemocem a srdečním onemocněním, pomáhá usnadňovat krevní oběh, zmírňuje migrény… A tak bychom mohli pokračovat ještě hodně dlouho.

Kromě zdravotních benefitů má sex po ránu vliv i na pokožku a vlasy. Stejně jako při sportu i během mazlení či sexu se v našem těle rozproudí krev. Možná už víte, že zdraví našich vlasů závisí právě na tom, jak dobře je naše pokožka prokrvena. Plus dochází ke tvorbě kolagenu, díky němuž je naše pleť pružná a vypadá mladší. Zahoďte drahé krémy, milujte se!

5. Uspokojivější sex

I sebemenší změna ve vaší sexuální rutině dělá s mozkem divy. Klidně i změna času, kdy se oddáváte milování. Pro mozek je to něco nového, něco čemu není vystavován tak často a reaguje proto mnohem impulzivněji. Nejen změna času má na uspokojivější sex vliv. Probuďte partnera orálním sexem, dejte si společnou sprchu nebo se pomilujte u snídaně… Takový sex se výrazně liší od toho u zhasnuté lampičky, ve tmě a pod dekou, co říkáte?

Ideální čas na ranní sex

Podle výzkumů a odborníků bychom si měli nařídit budík na půl osmou. V tento čas prý naše tělo produkuje více pohlavních hormonů než večer. Z psychologického hlediska je tento čas ideální, protože jsme odpočatí a naše smysly jsou citlivější. Muži ještě mají nevyčerpané zásoby energie, zatímco ženy jsou vstřícnější a otevřenější. Takoví Italové se údajně věnují milování hlavně po ránu, což je asi hlavní důvod, proč Italky častěji dosahují orgasmu.

5 tipů pro ženy, jak být lepší v sexu

Najdou se ale i tací, kteří na ranní sex prostě nemají kapacity, například Eva: „Tou dobou už vezu dítě do školky. Musela bych vstávat už v pět ráno, pokud bych na to chtěla najít čas.“ A není sama. Mnoho žen se pod jejím příspěvkem v diskuzi svěřilo s tím, že překážkou bývají jak pracovní, tak rodičovské povinnosti. V takových případech je potřeba neusnout na vavřínech a hledat možnosti jinde, jinak velmi snadno sklouznete do stereotypu.

Proč jsou ženy proti a muži pro

Názory obou pohlaví na ranní sex se až diametrálně liší. Ženy mají pocit, že k sexu potřebují být nalíčené, navoněné a mírně omámené vínem. Jinak si sex zkrátka neužijí. Vždyť k sexu patří mazlení a líbání, které je ale jen těžko snesitelné v kombinaci s ranním zápachem z úst. „My jsme to s manželem vyřešili polohou zezadu. Někdy si taky dáme sex ve sprše, což je příjemná změna,“ svěřila se Anna v internetové diskuzi a nám to se to zdá jako skvělé řešení. Teď už vám v sexu po ránu vážně nic nebrání.

A co mužský pohled na sex po ránu? Ty ho samozřejmě vítají. Těm se to říká, když mají ranní erekci, že? Ono to ale až tak jednoduché není. Ranní erekce je reakcí na plný močový měchýř, neznamená to, že je partner vzrušený sotva otevře oči. Také to ale neznamená, že by mu partnerka byla lhostejná. Naopak pro ženy, které mají větší práci se zrušením partnera, mají o starost méně.

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Dejte rannímu milování zelenou aneb 5 důvodů, proč si přivstat