Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Expřítel kamarádky. Jak s ním randit a zároveň neohrozit přátelství?

Táhne vás to k bývalému příteli své kamarádky, ale zároveň se bojíte, že ohrozíte své přátelství? V této ošemetné situaci je potřeba dodržet několik základních pravidel.

Myslí to s vámi skutečně vážně?

Někteří muži mají velkou touhu si po rozchodu léčit bolavé srdce u jiné ženy. Jiní si zase chtějí po dlouhé době užít nezávazný sex nebo svou expřítelkyni pořádně naštvat flirtem s její nejlepší kamarádkou. Stejně tak se ale z vašeho vztahu může vyklubat láska jako trám. V každém případě si dejte čas k tomu, abyste zjistila, zda to s vámi expřítel kamarádky myslí vážně nebo jste pro něj jen nástrojem pomsty.

Jak pomoci kamarádce po rozchodu?

Záleží na délce vztahu i jeho ukončení

Jak dlouho vaše kamarádka s expartnerem chodila? Byla to záležitost několika týdnů nebo dlouholetý vztah? I podle toho můžete odhadnout, jakou stopu na obou rozchod zanechá a jak bude vaše kamarádka na nečekanou novinku reagovat. Velkou roli hraje i to, jak zda se rozešli v dobrém či zlém. Postupný rozchod, kdy si oba partneři uvědomí, že už je nic dobrého nečeká a setrvávání ve vztahu je pro oba jen oddalování nevyhnutelného, pro vás znamená lepší startovací pozici. Pokud se nerozešli v dobrém, dejte si s jejím expřítelem na čas a nikam nespěchejte. Oba dva by se měli z rozchodu nejprve oklepat a teprve poté řešit další možné vztahy.

Pravidla randění s expřítelem kamarádky

Svěřte se kamarádce ještě předtím, než půjdete s jejím ex na rande

Pokud to mezi vám a expartnerem přítelkyně jiskří, nejdříve se svěřte své kamarádce. Není totiž nic horšího, než se s vaším objevem stýkat za jejími zády a vztah tutlat, nebo se naopak po hlavě vrhnout do vztahu a na svou kamarádku nebrat žádné ohledy.

Fáze zamilovanosti ve vztahu. Jak se liší zamilovanost od okouzlení a jak poznat přechozený vztah? Odpovídá psycholožka

Rozdělte svůj volný čas mezi partnera i kamarádku

Jestliže se rozhodnete dát vztahu šanci, neodkládejte svou přítelkyni na druhou kolej. Měla byste být nejen s ním, ale zároveň se věnovat i své kamarádce, která vás v těchto chvílích potřebuje. Zajděte s ní na kafe, do kina nebo uspořádejte dámskou jízdu. Dejte jí najevo, že vám na ní záleží a nechcete o ni v žádném případě přijít.

Svůj nový vztah zpočátku nezveřejňujte na sociálních sítích

Možná máte chuť okamžitě změnit svůj status na Facebooku ze „svobodná“ na „zadaná“, zveřejňovat do alb nové zamilované fotky nebo přítelovu zeď zaplnit zamilovanými zprávami. Myslete na to, že k nim může mít snadný přístup i vaše přítelkyně. Žádné podobné fotky ani žhavé zprávy by však alespoň půl roku neměla vidět.

Jak udělat partnera šťastným? Nespoléhejte se na zamilovanost

Detaily si nechte pro sebe

Ačkoliv si s kamarádkami běžně vyprávíte peprné detaily ze svého intimního života, tentokrát si je nechte pro sebe. Myslete na to, že chodíte s jejím bývalým a poznámky týkající se žhavého sexu, stěhování se do společného bytu nebo plánování miminka by jí mohly velice ublížit.

Nechte ji odejít

Pokud i přes ohleduplné chování vaše kamarádka nový vztah nepřekousne, nechte ji v klidu odejít. Je dobré hned z počátku počítat s tím, že vaše přátelství možná nepřežije a kamarádka se s vámi přestane stýkat. Je pravděpodobné, že si k sobě po čase stejně najdete cestu a vše se vrátí do starých kolejí nebo váš vztah bude dokonce ještě silnější.

Ohodnoťte tento článek:
5

Úplňky

Právě čtete

Expřítel kamarádky. Jak s ním randit a zároveň neohrozit přátelství?