Menu
WomanOnly
Přátelství

Jak pomoci kamarádce po rozchodu?

Rozchod je vždy velmi stresující záležitostí a zvlášť v případě, kdy ho doprovází hádky, výčitky a silné emoce. Pokud si vaše blízká kamarádka právě prochází porozchodovým smutkem, můžete ji podpořit a pomoci v těch nejtěžších chvílích. Máme pro vás tipy, jak na to.

Naslouchejte

Vaše kamarádka zpočátku potřebuje spřízněnou duši, která ji vyslechne. Jakékoliv nadávky na partnera, návrhy na pomstu a dobře míněné rady by měly jít v této chvíli stranou. Dejte jí čas, aby se vypovídala, vyplakala a dostala ze sebe smutek a zlost. I když máte pocit, že pro ni pouhým nasloucháním neděláte dost, opak je pravdou.

Buďte jí na blízku

Jistě znáte přísloví, které říká, že sdílená bolest je vždy poloviční. Věřte, že zejména u rozchodů je více než pravdivé. Přineste proto kamarádce zmrzlinu, domácí koláč nebo lahev vína a udělejte si dámský večer. Některé ženy trpí po ztrátě partnera nechutenstvím a mají tendenci k nechtěnému hubnutí po rozchodu. V tom případě jí můžete přinést vlastnoručně uvařené jídlo a dostat do ní alespoň trochu živin, které potřebuje. Pokud nebudete zrovna spolu, mějte u sebe stále telefon a buďte připravená pro případ, že vás bude potřebovat. Kamarádce se bude rozchod zvládat daleko lépe, když bude vědět, že se na vás může spolehnout.

Rozchod není zlo. Proč nechat jít někoho, koho milujete?

Nepomáhejte jí v hledání náhradnice

Pokud zjistíte, že si její bývalý už stihl najít novou přítelkyni, v žádném případě jí nepomáhejte v pátrání po náhradnici. Po projíždění sociálních sítí, fotek, videí a nových statusů se pravděpodobně ocitne vaše kamarádka v depresi a na první pohled nevinné zjišťování informací o nové přítelkyni jí ještě více ublíží.

Zabraňte pomstychtivosti

Spousta žen po ošklivém rozchodu přemýšlí nad jedinou věcí: co udělat nebo co napsat klukovi po rozchodu a pořádně mu tím ublížit? Pomsta se může na první pohled zdát jako skvělá věc, která vám s překonáváním smutku výrazně pomůže. Bohužel to tak ale není. Ani sebelépe promyšlená pomsta vaši kamarádku neuspokojí a její emoce nikdy nezklidní. Naopak může velmi ublížit nejen bývalému partnerovi, ale i dalším lidem.  

Přiveďte ji na jiné myšlenky

První dny bude vaší kamarádce nejlépe doma s kýblem čokoládové zmrzliny a haldou kapesníčků. Nejdéle po týdnu by však měla vyjít do společnosti mezi ostatní lidi a bavit se. Zkuste jí poprosit, aby s vámi navštívila hodinu jógy, zašla s vámi na nový film do kina nebo vám dělala společnost v oblíbené restauraci. Jestliže se i přesto vše stále točí kolem jejího rozchodu, můžete převést téma na něco zcela jiného. Může jít o váš problém v práci nebo třeba dilema s výběrem nové pračky. Určitě se ráda zapojí a pokusí se vám s problémem pomoci.

Pomozte jí najít pozitiva rozchodu

I po rozchodu můžete kamarádku podpořit a dokonce i pobavit. Připomeňte jí, že teď, když už je konečně sama, může trávit víkendy v pyžamu, věnovat se aktivitám, na které neměla dříve čas nebo propařit celou páteční noc, aniž by musela cokoliv vysvětlovat. Navíc ta pravá láska na ni přece stále čeká.

10 filmů, které si musíte pustit po rozchodu, abyste ho zvládla lépe

Jak utěšit kamaráda po rozchodu?

Článků o tom, jak uklidnit holku po rozchodu, je plný internet. O pomoci druhému pohlaví se toho však moc nepíše. Pravdou je, že muži se s rozchodem vyrovnávají trochu jinak, než ženy. Většinou jim stačí méně času, nepotřebují si tolik povídat a ani nemívají chuť vyjíst celou lednici na posezení. Ostatní aspekty jsou ale velmi podobné. Muži potřebují kontakt s blízkým kamarádem či kamarádkou, přijít na jiné myšlenky a neutápět se v žalu bez pomoci. Máte-li blízkého přítele, který má trable s láskou, nabídněte mu svou pomoc. A zejména v případě, že jde o rozchod s vaší kamarádkou.  

Jak pomoci synovi po rozchodu?

Děti si od rodičů málokdy nechají mluvit do svých vztahů. A chlapci jsou na rozdíl od dívek v těchto věcech ještě jvíce uzavření. Ať už prožíváte rozchod svého syna jakkoliv, držte své emoce na uzdě. Nepřemlouvejte ho, aby s vámi mluvil, pokud sám nechce. Jen mu nabídněte svou pomoc a připomeňte mu, že tu pro něj vždy budete. Nechte ho, aby se vyplakal, vyvztekal a dostal všechny zlé pocity ven.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak pomoci kamarádce po rozchodu?