Menu
WomanOnly
Znamení zvěrokruhu

Hadonoš je 13. souhvězdí, které rozhodilo astrologům sandál. Co o něm víme?

Tajemné znamení Hadonoše by mohlo být uznávaným znamením zvěrokruhu. Ale není, nějak se na něj zapomnělo. Znamení by pak celkem nebylo dvanáct, ale třináct. Dokážete si něco takového vůbec představit? Celou dobu věříte tomu, že jste například narození ve znamení Lva. Ale najednou by to nebyla pravda! Vaším znamením by bylo znamení Raka. Celý horoskop by se zpřeházel, navíc znamení Hadonoše by se muselo vmáčknout mezi znamení Štíra a Střelce. Vysvětlíme vám proč, jak by vypadal takový pozměněný zvěrokruh a jakou charakteristiku údajně znamení Hadonoše má. Kdo ví, třeba v něm ještě nakonec někoho poznáte…

Existuje znamení Hadonoše?

Znamení Hadonoše je považováno za 13. znamení zvěrokruhu. V této větě se ale ukrývají hned dvě nepravdivé informace. V prvé řadě se jedná o pouhou populární domněnku, že by tomu tak mohlo být, ale v žádném případě tomu tak není. I když neznáme důvody, proč nebyl Hadonoš na seznamu a proč se po tisíciletí s tímto souhvězdím, které skutečně existuje, nepočítá, pravdou je, že my máme zažitých dvanáct znamení zvěrokruhu. A právě tento zvěrokruh existuje, má svou tradici a nemůže tomu být jinak, to bychom museli přepsat celé dějiny.

Druhou nepravou je, že Hadonoš je třinácté znamení zvěrokruhu. Třinácté by bylo jen ve smyslu že je navíc, oproti těm dvanácti, jinak by ve skutečnosti bylo v pořadí, počínaje Beranem, devátým znamením zvěrokruhu umístěným mezi Štíra a Střelce, a to s ohledem na skutečnosti, kde se souhvězdí Hadonoše nachází.

Ohnivá znamení zvěrokruhu se umí snadno naštvat a zažijete s nimi nejlepší sex

S Hadonošem se nepočítalo

V době, kdy se ustálilo dvanáct znamení zvěrokruhu, se počítalo s dvanácti měsíci v roce, mezi něž bylo rozděleno dvanáct souhvězdí. Logicky vyznívá i rozdělení mezi čtyři základní živly a sudý počet všech znamení zvěrokruhu. S Hadonošem se zkrátka vůbec nepočítalo. Slunce se ale pohybuje v různých znameních různě dlouhou dobu, takže pohyb Slunce ve všech souhvězdích netrvá stejně dlouho. Navíc dnes již existuje zjištěná odchylka od zemské osy, takže souhvězdí už ani nejsou ve stejné poloze, v jaké byly v době, kdy prastaří hvězdáři sestavovali horoskopy. Což znamená, že Kozoroh by dnes již nebyl Kozorohem, ale Vodnářem.

Kdybychom se pídili po nějakých důkazech, jak všechno je, nikam bychom se nedostali. Je zkrátka třeba počítat s tím, že všechno se neustále mění, ale jen tradice a staré zkušenosti zůstávají.

Jak by vypadal zvěrokruh se znamením Hadonoše

Pojďme se podívat tedy na to, jak by vypadal zvěrokruh o třinácti znameních se začleněným znamením Hadonoše, bez toho, aniž bychom počítali s dnešní odchylkou od zemské osy:

Kozoroh: 20. leden – 16. únor
Vodnář: 16. únor – 11. březen
Ryby: 11. březen – 18. duben
Beran: 18. duben – 13. květen
Býk: 13. květen – 21. červen
Blíženci: 21. červen – 20. červenec
Rak: 20. červenec – 10. srpen
Lev: 10. srpen – 16. září
Panna: 16. září – 30. říjen
Váhy: 30. říjen – 23. listopad
Štír: 23. listopad – 29. listopad
Hadonoš: 29. listopad – 17. prosinec
Střelec:17. prosinec – 20. leden

Vodní znamení bývají citlivky. Mají ale největší empatii z celého zvěrokruhu

Charakteristika znamení Hadonoše

Jak vlastně vypadá znamení Hadonoše? Zobrazováno bývá jako muž, který drží hada, tedy je to muž nesoucí hada – hadonoš. Latinsky se toto souhvězdí nazývá Ophiuchus. Jeho typickou charakteristiku pak můžeme snadno odvodit a nebývá zrovna lichotivá. Hadonoš bývá popisován jako lstivý charismatický muž, který je schopen manipulace a je zvyklý na získávání výhod pro sebe. Je cílevědomý, žárlivý, majetnický, vychytralý, úskočný, prudký a naprosto nevyzpytatelný. Jak se zdá, nic pěkného, viďte? Hadonoš je vlastně takový zákeřný jedovatý člověk jako had, ale je dobré vědět, že hadí jed nemusí někoho jen zabít, ale také vyléčit.

Slunce prochází souhvězdím Hadonoše po dobu dvou týdnů, a to od 29. listopadu do 17. prosince. Na toto období v současném pojetí horoskopu připadá malá část Štíra a většina znamení Střelce. Pokud znáte někoho, kdo se v tuto dobu narodil, pak mu můžete přisoudit znamení Hadonoše a ověřit si, jestli jeho povaha skutečně odpovídá výše zmíněné charakteristice.

Kdo byl Hadonoš v mytologii?

A kdo to vlastně ten Hadonoš v mytologii byl? Existuje hned několik verzí příběhů o Hadonošovi. V řecké mytologii to mohl být Asklépios, kterého kentaur Cheirón zasvětil do umění léčení nemocí a dokonce i kříšení mrtvých. S lektvarem nesmrtelnosti to ale už přehnal. Bohové se na něj proto rozzlobili a uspořádali na něj atentát. Zeus ho pak zabil bleskem. Po své smrti se Hadonoš dostal na oblohu i se svým hadem, který mu pomáhal hledat léčivé rostliny.

Podle druhé verze na Asklépia zanevřel hlavně bůh podsvětí Hádes, který neměl co dělat, když byli všichni stále zdraví a naživu. Proto právě on usiloval o Asklépiovo odstranění.

A pak je tu ještě třetí verze: podle ní to byl Trójan, který nechtěl, aby se dřevěný kůň dostal za hradby. Za to jej stihl trest: i s jeho dvěma syny ho usmrtili hadi, kteří vylezli z moře.

Zemská znamení mívají sklony k workholismu, pesimismu a samotářství. Někdy jsou tak rigidní, že s nimi nehnete

Známé osobnosti narozené ve znamení Hadonoše

A perlička pro zajímavost: mezi známé osobnosti narozené ve znamení Hadonoše patřili například Winston Churchill, generál de Gaulle, zpěvačka Sinead O’Connor, Artur C. Clarke nebo zpěvák Ozzy Osbourne.

Co říci na závěr? S ohledem na všechna zjištěná fakta a také to, jak negativní charakteristiku Hadonoš má, dokonce takovou, že byste ho možná nechtěli potkat ani na ulici, je snad nakonec lepší, že žádné znamení Hadonoše neexistuje a tudíž se v něm ani nikdo nemohl narodit…

Zdroje: spektrumzdravi.cz, stoplusjednicka.cz, earthsky.org

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Hadonoš je 13. souhvězdí, které rozhodilo astrologům sandál. Co o něm víme?