Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Historická Vídeň. Poznejte její krásu skrz 5 romantických filmů

Jana Davidová

Jana Davidová

18. 7. 2017

Vídeň je město umění, které je spjato s mnoha podstatnými událostmi evropských dějin. Pokud nemůžete spatřit její výjimečnost na vlastní oči, zamiřte do ní alespoň pomocí pěti námi vybraných filmů.

Nehynoucí láska

Hudba představovala jeho vášeň, koncertní sál byl jeho svět a ženy jeho inspirace.

Geniální skladatel Ludwig van Beethoven zanechal po smrti veškerou svou hudební tvorbu a pozemské statky právě jedné ze svých inspirací – své tajemné nehynoucí lásce. Naplnění šokující závěti se chopí věrný přítel Anton Schindler, který se snaží vypátrat onu neznámou, a chytá se každé sebemenší nitky, jež by ho mohla dovést k pravdě.

FOTO: Nehynouci laska

Zdroj: Falcon

Obraz o bouřlivém životě jednoho z největších světových skladatelů, kterého ztvárnil britský herec Gary Oldman, vykreslil divákům režisér a scenárista, taktéž Brit, Bernard Rose. Kromě hlavního města Rakouska, v němž se příběh filmu odehrává, se natáčelo také v České republice, konkrétně v Praze a v Kroměříži.

Před úsvitem

Nepravidelný rytmus, volné tempo a neobvyklý rozhovor. To vše vyplyne z náhodného setkání.

Celine je francouzská studentka vracející se z návštěvy babičky v Budapešti, Jesse zase mladý Američan, který se bezcílně toulá Evropou. Potkají se v rychlíku, jenž míří do Vídně, načež vzájemné sympatie donutí Celine vystoupit spolu s Jessem. Spoleně absolvují prohlídku hlavního města, ze které vzejde zvláštní, místy filozofická, ale přesto kouzelná romance.

FOTO: Pred usvitem

Zdroj: Warner Bros.

Natáčení čtrnáctihodinové expedice po Vídni trvalo patnáct dní. Divák se může pokochat několika zákoutími Vídně, včetně vyhlášeného Prátru. Obchod s deskami, který Celine a Jessie navštívili, stále funguje v boční uličce u Mariahilferstrasse a vede ho stále stejná rodina, která ráda turistům povypráví o natáčení této scény.

Nejlepší romantické filmy roku 2017: Tyhle snímky vás rozpláčou i rozesmějí

Iluzionista

Nic není ve skutečnosti tak, jak se zdá být. O tom bezpochyby svědčí i tento film.

Vídeňské publikum je očarované kouzly talentovaného iluzionisty Einsenheima natolik, že se zvěsti o jeho nadání dostanou až k samotnému princi Leopoldovi. Mágovo vystoupení neunikne ani princově krásné snoubence Sofii, která v něm rozpozná svého přítele z dětství. Jejich dětská romance začne pomalu ožívat a nabere nevídaných rozměrů…

FOTO: Iluzionista

Zdroj: Magic Box

Postava Eisenheima byla inspirována skutečným kouzelníkem Erikem Jan Hanussenem, který byl známý ve Vídni začátkem 20. století. Příběh se sice odehrává v Rakousku, ale v jeho hlavním městě se natáčelo minimum záběrů, většina z nich pochází z Česka. Za Vídeň 19. století například zaskočila města Praha a Tábor.

360

Jedno prosté rozhodnutí dokáže naprosto změnit sled událostí propojujících svět.

Snímek pojednává o propletení životů naprosto odlišných lidí, ať už jde o jejich zaměstnání, společenskou vrstvu či národnost. Zpočátku nemají nic společného, dokud jejich osudy nevytvoří emocionální mozaiku skládající se z lásky, smutku, vnitřního boje a dalších životních situací

FOTO: 360

Zdroj: BBC

Jde o film, kde se objevuje několik neznámých tváří, které doplňují ty známé, a v němž čtvrtá herecká spolupráce Jude Lawa a Rachel Weisz dopadla perfektně. Z několika různých měst a zemí vznikne dokonalé souznění. Režisér Fernando Meirelles zamířil do Paříže, Bratislavy a v neposlední řadě také do Vídně.

5 moderních filmů podle nejslavnějších romantických příběhů světa

Pianistka

Erika Kohutová žije dvojí život. Jenže jak moc nebezpečná pro ni její druhá tvář dokáže být?

Ve dne upjatou profesorkou klavíru na vídeňské konzervatoři, v noci náruživou ženou, která ukájí svou sexuální perverzi v pornu a v masochistických hrátkách. Prožívá osobní krizi, dokud věci do pohybu neuvede nový mladý student, který se má stát nejen jejím žákem, ale i osudem. Nicméně její zvrhlá vášeň promění vzkvétající lásku v záhubu.

FOTO: Pianistka

Zdroj: Film International

Kontroverzní filmové adaptace, odehrávající se ve Vídni, se zhostil rakouský režisér Michael Haneke. Téma zpracoval podle knižní předlohy od držitelky Nobelovy ceny za literaturu Elfriede Jelinekové. Za snímek obdržel režisér v roce Velkou cenu na festivalu v Cannes. Oceněna byla i dvojice herců v hlavních rolích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Historická Vídeň. Poznejte její krásu skrz 5 romantických filmů