×
WomanOnly

Jak na muže, který nechce vážný vztah. Děláte něco špatně?

Jak na muže, který nechce vážný vztah

Vážný vztah je to, co právě hledáte. Potkáte někoho úžasného, pozorného a k tomu možná ještě pohledného, prostě značka ideál. Žádný div, že se do tohoto lidského klenotu zamilujete, než by řekl švec. A pochopitelně chcete na tom, co vlastně ještě ani není vztah, stavět. Když tedy ale začnete, on jako by vám veškerou vaši snahu hatil. Proč? Proč se začíná odtahovat, když to před tím vypadalo, jako byste ho naopak přitahovala?

Jako šnek v ulitě

Teď najednou ignoruje vaše volání, neodpovídá na textové zprávy, není tak zodpovědný jak se před tím zdál, zkrátka se stáhl. Schoval se jako šnek do své ulity.

Co jsem udělala špatně?

Co se stalo? Udělala jste něco špatně? Proč je tak chladný? Proč vám musel uštědřit takovou vztahovou facku? O to víc frustrující je, když se vám něco takového stane ne jen jednou, ale opakovaně. Je to nějaký vzor chování, který mají muži někde hluboko v mozku? Proč se to děje zrovna vám a ne jiným?

Existuje odpověď?

Není jednoduché na tyto otázky odpovědět, protože každý člověk je jiný, každý muž je jiný a každý se chová jinak v různých životních situacích. Může za to třeba úplná blbost nebo naopak závažná věc, nebo prostě že…

Výkladový slovník pro ženy: Co si muži myslí, když ženám říkají miluji tě?

Slibujete si od toho víc než on. Chcete vážný vztah

A dělat odtažitého je mnohem snazší, než vám říci, že nemá zájem o vážný vztah. Není to příjemné ani pro jednu stranu, když ve vztahu musíte říci ne. Určitě jste si tím sama prošla. Určitě jste někdy musela odmítnout kluka, který se vám nelíbil, který vám nic neříkal, prostě jste si s ním vztah neuměla ani představit, bylo to pro vás nemyslitelné. A tak jste ho musela odmítnout. Nebylo to příjemné ani pro vás, ani pro něj.

Vlastně ani tak za to nemůžete vy

A tak nějak to má ten muž, kterého jste si vyhlídla. Ne, že byste se mu nelíbila, určitě jste mu také něčím učarovala, jinak by s vámi neztrácel ani ten krátký čas. Neumí si ale představit vztah. Ani ne tak vztah s vámi, ale jakýkoli vztah. Prostě není na vážný vztah připraven, bojí se, možná má špatné zkušenosti nebo vás jen nechce zranit.

Má strach z vaší reakce

Jak bude reagovat? Bude brečet, křičet na mě, hádat se, stalkovat mě? Bude se ptát „Tak proč jsi mě zval na večeři a nosil kytky, když vlastně nemáš zájem?!“ Má také strach z vaší reakce, a proto se těmito úhybnými manévry snaží tomuto vyříkávání vyhnout. Nechce se mu odpovídat na to, kde vidí váš vztah nyní, kde za měsíc, za rok a jestli se chce usadit a mít děti. Nechce, nechce nic z toho, ne kvůli vám, ale nechce to teď, nechce na to myslet a svazovat se. Prostě to neví, neplánuje tak jako vy.

Když ji budu ignorovat, třeba na to přijde sama

Ač už úmyslně anebo neúmyslně, tímto způsobem vám dává najevo, že nemá zájem o vážný vztah. Ukazuje vám, že tak, jak se chová teď, tak se bude chovat i v budoucnu a chce vás samotnou přivést k názoru, že o takového chlapa vlastně ani sama nestojíte. Chce vás odradit. A to všechno beze slov. Pouze činy. Možná si není úplně jist, zda chce nebo nechce vážný vztah, ale toto mu zřejmě přijde jako nejlepší řešení. Zkrátka a dobře, neřešit raději vůbec nic. Bojí se tlaku, který na něj možná už teď vyvíjíte.

Jak se tomuto scénáři vyhnout?

Cože? Ono to jde? No jasně, že to jde. Všechno jde, když se do věcí pustíte se správnou taktikou.

Neporovnávejte se s ostatními, hrajete sama za sebe

Jasně, pokud vám je přes třicet, skoro všechny vaše kamarádky mají už buď děti, nebo se zrovna chystají říci své ano a vy sklouzáváte zatím od jednoho nezdařeného vztahu k druhému, je pochopitelné, že můžete chtít to, co ony. Že vám vlastně svými počiny na sociálních sítí typu čekáme miminko, zasnoubila se, vdala se, nepřímo diktují, co máte dělat a co se od vás očekává.

Pokud nejste připravena skočit, nesnažte se o to za každou cenu

Víte, co musíte udělat jako první? Ignorovat tyto životní události na Facebooku, sociální sítě vám docela dobře dokáží tímto znepříjemnit život. Říkat skoč, když ještě nejste připravena. Nejste-li připravena skočit, zakopnete, špatně doskočíte a zvrtnete si nohu nebo skočíte do špatného vztahu se špatným mužem. Například tak, že svou nezlomnou vytrvalostí donutíte do vztahu muže, který vztah vlastně ani nechtěl a po čase se vám to vrátí jako bumerang, zkrátka v podobě dalšího zpackaného vztahu.

Berte sociální média s rezervou

Musíte si také uvědomit, že vám Facebook říká jenom to pozitivní. Neřekne vám, že tu kamarádku s ročním miminkem, která se zrovna teď nastěhovala do krásného nového domu, sžírají nervy okolo hypotéky a chytají ji panické ataky z toho, že ji bude splácet dvacet let a že neví, co se během těchto dvaceti let přihodí, protože zjistila, že si její manžel dopisuje s atraktivní kolegyní, mimochodem rozvedenou a s dítětem, která by pravděpodobně ráda zaplnila místo ve svém životě po bývalém manželovi, potažmo tatínkovi.

Nevidíte za roh

Ale vy vidíte jen ten voňavý a prosvětlený dům. Zamilované fotky ze svatby a ze svatební cesty. Nevidíte, že kamarádka si nechala předepsat antidepresiva, protože se užírala z nejasné budoucnosti. Neví, jestli má na manžela vybalit, že o tom ví a riskovat, že odejde za tou druhou anebo dělat, že o ničem neví a nechat se podvádět. Takový život byste chtěla? Kdybyste znala i tu omáčku, měnila byste s ní? Chtěla byste za každou cenu muže, který vás nechce?

Nebuďte jen chytrá, buďte raději vychytralá

My ženy jsme ale umíněné. Pokud tedy i přesto tomu potenciálnímu vztahu věříte a chcete to zkusit a dát tomu šanci, ať to stojí, co to stojí, třeba další nepovedený vztah, chovejte se chytře.

Jeho profilovka vám moc nepomůže

Přistupuje-li vámi vyhlídnutý muž ke „vztahu“ tak nějak laxně, nezávazně a nedomluvili jste si exkluzivitu, neseďte doma civěním na jeho facebookový profil a dělejte to, co dělá on. Pokud chodí do společnosti, choďte také. Stejně tak jako on, i vy máte právo stýkat se s jinými lidmi a co víte, možná tam někde venku narazíte na někoho lepšího, někoho, kdo ho snadno strčí do kapsy.

Sázet na jednu jedinou kartu je v tomto případě bláhové

Nemůžete sázet všechno na jednu kartu. Navíc pokud vy budete sedět jako buchta doma a on užívat nočního života, bude vás to pořádně vytáčet, nutit aktualizovat neustále jeho profil a kontrolovat nové přátele, nedej bože přítelkyně, které pak budete po Facebooku stalkovat také. Bude vás to užírat tak, že vaše hrdost, srdce i duše budou připomínat ementál.

Když půjdete ven, nebude vás pomyšlení na něj citově ničit

A co se stane, když půjdete ven? Můžete si karty vybírat a navíc se nebudete upínat na jednoho muže, který vlastně ani neví, jestli vás chce. Pokud se na něj budete upínat, bude ho o to víc odrazovat. Pokud však uvidí, že máte více možností, možná dostane o vás strach a přijde nakonec sám a pokud přeci jen ne, tak vás to nebude tolik mrzet, protože už víte, že v moři je spousta jiných ryb.

Možná vás chce, jen o tom ještě neví

Budete-li mít navíc otevřený vztah, muž nebude mít pocit, že ho do něčeho tlačíte, tak ani nebude mít potřebu se jakkoli vzdalovat, bude-li mu s vámi dobře, a je velmi možné, že pochopí, že vztah s vámi je vlastně to, co ve skutečnosti chce. Nebude vás ale poslouchat, když se ho o tom budete snažit přesvědčit, musí si na to přijít sám.

Je to jako s toulavou kočkou

Zkoušela jste se někdy sblížit s cizí kočkou? Ta je ze začátku velmi plachá, nevěří vám. Postupnými krůčky si k vám však najde cestu, ať už je to přes kočičí pochoutky nebo klid, který z vás vycítí. Tak či tak, nakonec přijde a nechá se pohladit, nakonec se vám začne otírat o nohy, spokojeně vrnět a možná za vámi půjde dokonce domů. A tak to může být i s plachým mužem. Zkrátka jen netlačit na pilu, kdybyste tu kočku naháněla, také bude před vámi utíkat, bát se a nikdy se nesblížíte.

4.1/5 - (20 votes)
4.1/5 - (20 votes)


14 Komentáře Jak na muže, který nechce vážný vztah. Děláte něco špatně?

 1. Ahoj, ja mam též zas někoho, kdo nechce vztah. Dokonce sme se i chvíli spolu setkávali a pak sem to skončila proto, že mne to ničilo když sem se na veřejnosti k němu musela chovat jak kdy by se nic mezi námi nedelo. Pak odešel za jinou práci a skoro rok sme se neviděli. A po roku sem se koukala na whatsap na jeho fotky a já sem mu nechtiac prozvonila. Tak sme se setkali a říkal, že na mne myslel a ještě mne žádna nenahradila. Hned jak sme se setkali tak mne hned políbil. Bylo vidět, že se mu ještě pořád líbim. Od kdy se známe tak on nebyl se žádnou holkou , ale ani ja se žádným chlapem. Myslíme jeden na druhého. Ale vztah nechce. Jediné na co myslí je sex. Ja nevím jak to mám změnit, Skúsila sem dát možnost někomu jinému, ale každý chlap se mi hnusí. Nedokážu byt s nekym jiným od kdy ho znám.

 2. Ahoj taky prozivam neco podobneho.Nejdriv sladka slova a ted uz mi ani nenapise. Naposledy napsal ze sem ho neziskala jenom proto ze se mi po nem styskalo a tak sem mu porad psala sms.

 3. Ano, přesně tak, nijak. Můžete to zkusit, vyčkávat, potlačovat emoce, dát mu prostor, zda přece jen neudělá krok směrem k vám. Ale nepodléhat tomu celá a když ucítíte, že to nikam nevede,tak sebrat všechnu sílu a odejít z toho sama.Za pokus to ale vždycky stojí;-)

 4. Jasně Ado! Nemám v životě nic lepšího, než dělat povinného otroka a osla otřep se a nechat se buzerovat a vlastnit babou. Nejsem povinen zasadit strom, nejsem povinen postavit dům, který mně při rozvodu bude legálně ukraden a už vůbec nejsem povinen zplodit syna = dalšího povinného otroka vychcané bělošky. Díky emancipaci si všechno, co potřebuji, koupím na trhu, i ten sex. A mnohem levněji než od tzv. manželky či vážného vztahu. Samy se prodáváte. Nemáte nic, čím byste byly tak výjimečné, abyste byly hodny tzv. vážného vztahu. Zato znám milion důvodů, proč se vyživovacím povinnostem vyhnout velkým obloukem.

 5. Milá Pájino! Ano, myslel to tak, jak to řekl, jste blbka. Ale Váš příspěvek je asi myšlen cynicky, tedy opačně, než je napsáno, že ano?! Pak jste moje krevní skupina. Já si své osobní svobody taky jako Vy cením nade vše, i nad rodinu a sex. Narodil jsem se jako svobodná lidská bytost a nikdo mne nikdy nebude vlastnit ani vydírat, a to ani oddacím listem.
  Láska a víra jsou dva nejhorší průsery na této planetě. Dlouho mně trvalo, než jsem na to přišel. Skutečnost je taková, že na této planetě jde vždy o majetek a moc nad jinými lidmi. A k tomu se vymyslely dvě zbraně: Láska – na vydírání citově založených lidí, tuto zbraň používá 98% populace – puritáni a prudérky. Umožňuje totiž vyhaslým jalovýmm frigidám a impotentům povýšit celibát na společenskou ctnost! Kdo má rád sex, je prohlášen za nadržené hovado či rádodajnou štětku a matraci. Sex se zdanil nehoráznými majetkovými požadavky, vyživovacími povinnostmi a povinnou věrností, tedy faktickému vlastnění druhé lidské bytosti a celému tomuto svinstvu a zotročení svobody lidí se říká manželství.
  Ovšem k manipulaci davů lidí to nestačí. Na to se vymyslela víra a náboženství. Stačí si pročíst židovský Starý zákon, Pentateuch, Tóru. Tam je otevřeně napsáno, kdy a za jakým účelem se začalo s vyvražďováním celých tzv. pohanských pronárodů. A pokračovalo to dějinami až dodnes. Štafetu v současnosti přebírá Islám.

 6. Jste blbka, protože podléháte genderovým stereotypům a vyžadujete, aby se Vám lezlo do prdele. Typická heteračka, která za kus žvance roztáhne i Satanovi. Takové hlupačky mají rádi hlavně naši milí imigranti z válečných zón. Aláh potřebuje hodně takto hloupých vagín pro své favority….

 7. Ano, děláte špatně tohle:
  Nedáváte lásku ale žárlivost + vlastnění jeho

  pohlaví říkáte věrnost, ale on na vaši vagínu žádné

  právo nemá, za sex požadujete celý jeho majetek

  a peníze, o ohnuté páteři až k zemi nemluvě, máte

  plnou držku emancipace a rovnoprávnosti, ale jen

  dokud to odskáče a zaplatí ten blb, ta hlava

  tvorstva, kterou kroutí ta vyšší, ta inteligentnější …

  vychcaná lidská ludra.
  Skutečnost? To Vy, vychcané lidské samice, máte

  dělohu a funkční mléčné žlázy, vy se potřebujete

  rozmnožit. Ale dítě je třeba živit a šatit. Na

  špinavou práci je tady kdo? Eman Cip. Takže se to

  jednoduše udělá tak, že dítě chce chlap a tudíž je

  povinen. Vy jste se strašně obětovaly jemu a

  rodině! A zasloužíte si tedy vyživovací povinnosti a

  nejméně polovinu majetku, na němž jste ani

  chlupem na piči nehnuly! Ale že on se vůbec

  nemusel ženit a užívat si mohl bez buzerující

  bachařky, zamindrákované vagíny, tak to je

  skutečná oběť!
  To i ten zlý opovrhovaný SATAN chce po člověku

  jen duši.

 8. Já to měla trochu jinak… bývalý přítel mě sbalil, ze začátku samá milá slůvka, jak mu můžu věřit, že mi nikdy neublíží, že se na něj můžu vždycky spolehnout atd… nakonec jsem v tom byla až po uši a nedlouho po tom přišel rozchod s tím, že mě vlastně nikdy rád neměl

 9. Ale já jsem se opravdu zamilovala. A když ho miluji já, tak musí i on mě, že ? Je to zákon spojených nádob a astrologie. Ráda hned každému muži vyprávím, jak věřím v nadpřirozeno, a chci aby to měl taky tak. Ráda si ho k sobě hned připoutám, on to určitě chce také. On chce jen mě. Jestli utíká, tak jen z lásky ke mně. Někdy volám i v noci – to je přece normální, když jsem zamilovaná. Včera mi jeden hulvát řekl, že jsem blbka. Jak to myslel …. ?

 10. Ach ten úžasný FB, s těmi životními pohádkami „přátel“. Přibarveno, aromatizováno. A ještě úžasnější pocit, ta úleva – zrušit ho a sociální sítě opustit. Sama sobě se divím, že jsem tam 4 roky ztrácela čas sledováním nesmyslů. Už nikdy více. Skutečný život a skuteční živí přátelé a rodina, jen to má smysl.

 11. Ano, s těmito exoty je potíž. Nejhorší je, když to neřekne, když to řekne hned, tak ho člověk opustí a najde si jiného. Potom se chlap většinou probere a hned chce vážný vztah, samozřejmě ho vždy chtěl, jen to ještě nevěděl ( bla bla bla ). Kupuje prstýnky, žádá o ruku, otravuje rodiče a je hrozně ukřivděný, pokud se k němu nevrátíte. Když vás náhodou napadne udělat tu nepředloženost a vrátit se k němu, budete to mít na talíři každý den, v lepším případě každý druhý den.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*