Menu
WomanOnly
Hubnutí

Jak na spalování tuků? Vsaďte na zelený čaj!

Adéla Lišková

Adéla Lišková

17. 5. 2017

Hubnout jenom pomocí pouhého popíjení čaje zní jako pohádka. Ale co když je to opravdu možné? Zelený čaj nejen pročistí váš organismus, ale osvědčil se jako skvělý pomocník při odbourávání zejména břišního tuku. Jak zelený čaj urychluje spalování tuků?

Zelený čaj a hubnutí

Zelený čaj patří mezi ověřené hubnoucí potraviny. Mnoho lidí na ně nevěří – říkají, že kdyby fungovaly, byli by už dávno hubení úplně všichni. Zelený čaj, stejně jako všechny ostatní hubnoucí potraviny, samozřejmě není samospasný. Abyste zhubli, musíte buď změnit stravování, anebo začít cvičit (nejlépe obojí). Pokud se vám však již hubnout daří, popíjením zeleného čaje můžete spalování tuků značně urychlit. Je účinným pomocníkem zejména při snaze odbourat houževnatý břišní tuk.

Zelený čaj stimuluje trávení a napomáhá zahřívání organismu, čímž pádem zrychluje metabolismus a spalování energie. Dále také zlepšuje inzulínovou citlivost a zmírňuje kolísání cukru v krvi, což se projevuje nižší chutí k jídlu. Zejména dokáže minimalizovat chuť na sladké a zabránit pocitům vlčího hladu.

8 léčivých účinků zeleného čaje. Snižte si riziko infarktu

Kolik zeleného čaje vypít při dietě

Zelený čaj není nijak zdraví škodlivý, ba právě naopak – proto s jeho množstvím nemusíte nijak šetřit. Už v dávných dobách bylo doporučováno pít ho takřka v neomezeném množství. Klidně si tak denně můžete dopřát dva, čtyři nebo i osm šálků denně. Pokud však držíte dietu, měli byste ho samozřejmě být neslazený, případně použít umělé sladidlo. Je důležité pít zelený čaj horký, nebo alespoň teplý – tak se jeho účinky projeví nejvíce.

Alternativou je pořídit si zelený čaj v tabletkách. S těmi však buďte opatrní a dodržuje doporučenou dávku uvedenou na obalu. Přece jen je to chemie a navíc extrakt ze zeleného čaje standardně nebývá jedinou složkou. U čistého zeleného čaje oproti tomu nejsou známy žádné negativní vedlejší účinky.

Zelený čaj proti stresu a únavě

Zelený čaj dodá energii nejen vašemu tělu ke spalování, ale také vám dodá i fyzickou a duševní energii a zbaví vás únavy. Pokud máte před sebou náročný úkol, pomůže vám zbavit se stresu a zároveň udržet pozornost. K tomuto účelu je lepší než káva, která vás sice rychle povzbudí, ale její účinek nemusí moc dlouho vydržet. Naproti tomu účinky zeleného čaje se uvolňují pozvolněji a tudíž vydrží déle. Navíc vám zlepší náladu a navodí vám psychickou pohodu.

Matcha tea: zelený čaj plný zázraků. Proč ho pít každý den?

Zelený čaj a účinky na zdraví

Zelený čaj je výborný také na posílení imunity a jako prevence proti nemocem. Obsahuje mnoho antioxidačních látek, které pomáhají náš organismus chránit před srdečními chorobami a rakovinou, snížit hladinu cholesterolu a cukru v krvi a bojovat proti rozličným zánětům. Zelený čaj má detoxikační účinky, proto působí pozitivně i na trávicí systém, játra a ledviny.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak na spalování tuků? Vsaďte na zelený čaj!