Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Jak očistit tělo od parazitů a za čím stojí parazitické nemoci

Adéla Lišková

Adéla Lišková

24. 5. 2018

Tito velice nenápadní tvorové znepříjemňují život spoustě z nás, aniž bychom věděli, odkud vítr vane – často hledáme příčiny úplně někde jinde. Jak poznat, že za vašimi problémy stojí parazité? A hlavně – jak s nimi bojovat?

Jak je poznáte?

Velkým problémem je, že mnoho lidí o přemnožených parazitech ve svém těle vůbec neví. Není pak divu, že s problémy, které způsobují, se potýkají dlouhodobě. Parazity však můžete odhalit podle následujících symptomů:

Únava a deprese

Neustále trpíte pocitem vyčerpání a cítíte se vystresovaní. Jste roztržití, zapomětliví a nedokážete o ničem pořádně přemýšlet. Mohou se také objevit úzkosti, nervozita, podráždění či dokonce deprese. Můžete rovněž trpět nespavostí a častým problouzením se během noci.

Chutě a zažívací problémy

Jíte více než obvykle, ale přesto máte pořád hlad. Navíc vás honí mlsná – přejídáte se sladkými, slanými či mastnými dobrůtkami. Může vás také více lákat alkohol. S těmito věcmi se pak pojí problémy se zažíváním – nafouknuté břicho, pálení žáhy, průjmy či zácpy.

Chudokrevnost a potíže s váhou

Nemůžete zhubnout, anebo se vám naopak nedaří přibrat. Trpíte chudokrevností, tedy nedostatkem železa. Mohou se objevit menstruační problémy.

Bolesti a kožní problémy

Bolí vás svaly, typicky v zádech, ramenou a stehnech. Trpíte problémy s pletí, jako jsou boláky, vředy, olupování kůže, dermatitida, záněty, otoky, případně akné. Rovněž se mohou z ničeho nic objevit alergie, ať už potravinové, nebo na prach či znečištění.

Oslabená imunita

Stále pokašláváte, často se vám vrací bakteriální či virové infekce, případně kvasinkové nákazy. To vše jsou známky oslabeného imunitního systému, který parazité napadají, aby byli hůře rozpoznatelní.

Kvasinková infekce v těle. Jak se jí konečně zbavit!

Parazitická infekce

Parazity máme v těle všichni, a nejen ve střevech. Je prakticky nemožné se jim vyhnout, jelikož jsou doslova všude. Na klikách, v MHD, na vašich domácích mazlíčcích i v samotném vzduchu. Většinou se ovšem nijak neprojevují. Potíž však nastává, když se parazité ve vašem těle přemnoží a způsobí parazitickou infekci. Tehdy se právě objevují výše uvedené příznaky.

Prevence

Vzniku parazitické infekce napomáhá zejména nadměrný hlen, nerovnováha ve střevní flóře a toxické vnitřní prostředí. Zde si cizorodé organismy přímo libují. Tyto problémy jsou přitom spojeny s nadměrnou konzumací kynutého těsta, mouky, mléčných výrobků a bílého cukru, případně s užíváním některých léků.

Video: Britský pár spal šest let v posteli plné štěnic. Tak probíhala dezinsekce

Jak se bránit?

V boji s parazity vám pomohou dvě ingredience – lněné semínko a hřebíček. Na speciální prášek proti parazitům budete potřebovat 200 gramů lněných semínek a 20 gramů hřebíčku. Obě přísady rozemelte na prášek, například mlýnkem na kávu.

Po dobu tří dnů konzumujte dvě polévkové lžíce prášku denně. Poté si dejte tři dny pauzu a další tři dny postup zase opakujte. Takto vydržte celý měsíc. Prášek si můžete dát například do kaše, anebo ho sníst suchý a zapít sklenicí vody. Kůru provádějte třikrát až čtyřikrát do roka.

Ohodnoťte tento článek:
3,1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak očistit tělo od parazitů a za čím stojí parazitické nemoci