Menu
WomanOnly
Sex

Jak ovlivňuje sexuální půst naše tělo? Proč sex potřebujeme?

Jana Albrechtová

Jana Albrechtová

24. 7. 2018

Mít dlouhodobý vztah je skvělé. Je to totiž část základu pro vztah. Je však důležité mít dlouhodobý a spokojený vztah, od kterého se dá očekávat, že bude stabilní a že vydrží dlouho. Do konce života jednoho nebo druhého partnera, pokud možno. Není to však vůbec jednoduché. Je to složité, sakra složité. Zvláště pak, když si jeden na druhého zvyknete natolik, že se vám už ani nechce mít s partnerem pohlavní styk. A to se týká nejen žen, ale i mužů. Existuje vysoká pravděpodobnost, že takový vztah dříve či později vezme za své, to ano. Ale přemýšleli jste už nad tím, co se děje s tělem, když přestanete mít sex?

Imunitní systém přestává optimálně fungovat

A studie to dokládají. Lidé, kteří jsou ve vztahu méně sexuálně aktivní anebo nemají sex vůbec, mají mnohem slabší imunitní systém než lidé, kteří si užívají sexu pravidelně. Slabý imunitní systém vás dělá zranitelnější vůči bakteriím a snáze se tak stane, že onemocníte.

Sexuální půst vede ke stresu a napětí

Nebude-li sex, nebudou endorfiny. Nebudou-li endorfiny, budete pěkně vystresovaní a v napětí. Budete-li vystresovaní a v napětí, může se stát, že budete protivní a podráždění. Nebudete tak svou náladou trápit pouze své blízké, ale především pak sami sebe. Vážně, takto stresu snadno podlehnete, snadno se necháte vytočit.

5 cviků k lepšímu sexu. Klíč je ve vašem dýchání

Co je to sex? Jak se to dělá?

Je to stejné jako při cvičení. Tam také snadno vyjdete ze cviku a je pak těžké se vrátit do formy. Čím méně sexu máte, tím více vyjdete z praxe a tím obtížnějším se pak sex stává. U mužů to znamená, že možná budou mít problém dosáhnout anebo udržet erekci. Pro ženy zase, že možná budou mít problémy s dosažením orgasmu.

Když vám chybí sex v reálném životě, objeví se ve snech

I sny se vám možná změní. Časté noční můry možná vystřídají sny jiné. Lechtivější. Líbivější. Prostě o sexu. Zatímco však u nočních můr jste rádi, když se probudíte a víte tak, že to co se ve snu stalo, ve snu i zůstalo, u těchto snů zas až tak rádi nebudete. Bude vám naopak líto, že ten sen musel skončit, že to není realita. Může se klidně také stát, že čím méně sexu v reálném životě budete mít, tím častěji se bude ve vašich snech objevovat a možná dokonce dosáhnete orgasmu.

Snížené libido

Lidé si mylně myslí, že čím méně sexu mají, tím více po něm budou toužit. Ona to sice pravda je, ale jen částečná. Z počátku tomu tak skutečně je. Čím méně sexu máte, tím více po něm budete toužit. Pokud ho však nebudete mít delší dobu a zvyknete si na to, sexuální toužení pomine. Klidně můžete dojít až do stádia, kdy nebudete chtít sex vůbec. Je to stejné jako s jídlem. Ze začátku je velmi těžké nemít chuť tu na čokoládu, tu na smažené hranolky. Pokud však vytrváte, i tyto chutě ustoupí. Buď se tedy můžete začít stravovat zdravěji anebo přestanete jíst úplně. Pak už je to snadné, to už pak ale hovoříme o anorexii. Mimochodem, věděli jste, že existuje i sexuální anorexie?

Sexuální anorexie není pouhá nechuť na sex. Je to vážnější

Méně spánku

Další oblastí, kterou vám absence sexu naruší, je spánek. Pokud jste měli se spánkem vždycky problémy, teď se mohou tyto problémy dokonce zhoršit. Napětí a stres, který se ve vás za tu dobu nahromadí, nemáte možnost ze svého těla vypudit za pomocí sexu. Znamená to tedy, že jak kvalita spánku, tak doba, kterou spánkem strávíte, bude upadat. Budete spát méně a také se cítit méně odpočatí, než jak tomu bývalo dříve.

Srdce v ohrožení

V posilovně bývají dva tábory lidí. Ti co chodí na pás dělat kardio, protože ho milují a ti, co ho nesnáší. I když řada mužů a žen nesnáší kardio v posilovně, v ložnici to bývá obvykle jiná, zcela opačná. Takže pokud netrénujete kardio na páse, ale spíše v ložnici, tak nevadí, i to se pro zdraví srdíčka počítá. Jenomže pokud neběháte a ani se neoddáváte sexu, vaše srdce může být v ohrožení.

Proč ženy nudí sex častěji než muže a měly by se za to stydět?

Zvýšené riziko rakoviny prostaty

Mimochodem, pánové, věděli jste, že čím více sexu máte, tím i hladina testosteronu vzrůstá? Pokud sex nemáte a testosteron vám dokonce klesá, je vaše prostata v ohrožení, protože nedostatek testosteronu může způsobit zánět a následně rakovinu.

Ohodnoťte tento článek:
3,1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak ovlivňuje sexuální půst naše tělo? Proč sex potřebujeme?