Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Proč ženy nudí sex častěji než muže a měly by se za to stydět?

Jana Albrechtová

Jana Albrechtová

22. 5. 2018

Není to už jako na začátku, to je jasné. Každý to tak má. Vztah nemůže být pořád stejný, časem všechno tak trochu opadne. Pokud máte dlouhodobý vztah, jistě jste tento jev zpozorovala. Ani v tom sexu už nejste tak kreativní jako na začátku.

Dopadne tak každý vztah?

A není to váš první vztah, je možná třetí, čtvrtý, pátý… a v každém tom jednom vztahu byl po čase tento jev patrný. Ve vztazích nejste běžkyní na krátké trasy, ale spíše na ty dlouhé. Na krátkodobé vztahy vás neužije, vždy vydržíte ve vtahu několik let, a právě proto jste tento fenomén mohla zpozorovat hned několikrát. Vlastně pokaždé. Ženy, které ve vztahu nevydrží dlouho anebo ženy, které přitahují přelétavé partnery, možná na toto ani nepřijdou.

Sex je jako vůně do auta

Je to jako s vůní do auta. Před časem jste si koupila sáček s takovými těmi vonnými kuličkami. Ze začátku vám nádherně voněl a vy jste se nemohla té vůně nabažit. Jenomže za čas už jste tu vůni necítila. Říkala jste si ale tak co bych chtěla za čtyřicet korun, a i přesto jste tam ten vonný sáček nechala, protože vypadá hezky. Nedávno jste svezla kamarádku a ona vám říká ježíš, co ti tady tak krásně voní?

Všechno hezké časem zevšední

Jenomže vy tu vůni už necítíte. Zevšedněla vám. Vašim čichovým buňkám zevšedněla tak moc, že ji už vůbec necítíte, ale ona přitom stále voní tak jako na začátku, když jste ji vybalila. Už chápete, jak to s vášní v tom vašem vztahu vlastně je?

Časem sexuální vášeň opadne

Sexuální vášeň časem opadne jako pěna na pivu u obou pohlaví, jenomže u žen se tak děje mnohem rychleji. A mimochodem, pivo bez pěny je také pivo, jenom prostě na začátku čekáte, že tam ta pěna bude.

Zájem o sex se vytrácí jak u žen, tak u mužů

Právě tímto úpadkem v milostném životě se zabývala jedna britská studie, která byla opravdu velká. Účastnilo se jí 4839 mužů a 6669 žen. Z těchto účastníků uvedlo 15 % mužů a 34 % žen, že ztratili zájem v sexu.

Viagra pro ženy. Jak nám pomůže dosáhnout intenzivnější orgasmus

U žen ale rychleji…

Třebaže jak muži, tak ženy přiznali, že mají menší zájem o sex především v důsledku stárnutí, ženy uváděly, že tento proces je u nich mnohem rychlejší. O hodně rychlejší. Po jednom roce se začnou v sexuálním životě nudit.

Čím více sexuálních partnerů, tím méně nudy v sexu

Další část studie nám vlastně potvrzuje výše zmíněné. Ty ženy, které během roku sexuálně poznají více partnerů, nebývají sexuálním životem tak znuděny, jako je tomu u žen s jen s jedním sexuálním partnerem.

Co ještě za to může?

Mnohdy za nedostatečným zájmem o sex a celkovým odcizením ve vztahu stojí fyzické i duševní zdraví partnerů, nedostatečná komunikace a nedostatečné citové propojení.

Co si z této studie vzít?

Únikem z vašeho dlouhodobého partnerství nic moc nevyřešíte. To jste možná už dávno poznala a možná by se vám tolik dříve vážných vztahů ani nerozpadlo, kdybyste vy nebo vaši partneři neměli potřebu hledat toho pravého či tu pravou. Tu osobu, se kterou ten sexuální drajv nikdy neklesne.

Sedmileté prokletí, aneb proč se dlouhodobé vztahy po 7 letech rozpadají?

Hledání pokladu na konci duhy

A pak za pár let jste ho potkala zase s jinou a vy teď už máte čtvrtého partnera. Možná vás trápí, že to není to, co na začátku, možná máte opět zaječí úmysly. Útěkem z jinak fungujícího partnerství toho moc nevyřešíte, hledat nového partnera, se kterým vám ten drajv neuhasne, lze přirovnat k hledání pokladu na konci duhy.

Bez práce nejsou koláče a ani sex

Dobré je proto pracovat na partnerství, s partnerem byste měli komunikovat a váš společný sexuální život by neměl být při rozhovorech tabu. Studie totiž také přišla na to, že pokud partneři spolu o sexu hovoří, ženy bývají se svým sexuálním životem častěji spokojeny.

Možná to není tak úplně vaše vina

Komunikace je ve vztahu opravdu klíčem. To, že nemáte na sex chuť, může být způsobeno mnoha dalšími problémy, se kterými se každá setkáváme dnes a denně. Můžete být skutečně unavená, vliv na tom může mít stres, hormony, deprese, štítná žláza, dostatečně nejíte nebo nepijete, užíváte léky nebo také možná za to může to, že nesportujete.

Jestliže jste ovšem oba se současným vztahem spokojeni…

V žádné vztahové příručce není psáno, kolik pohlavního styku by v partnerství mělo být, proto pokud vám oběma vyhovuje vaše stávající frekvence, je potom všechno v naprostém pořádku.

Ztráta chuti na sex jako urážka?

Řada mužů si ale stěžuje, že jejich partnerka nemá ráda sex anebo že ji přestal bavit. Mnohdy tento jev považují dokonce za osobní urážku. Nikdo s tím nic nezmůže kromě páru samotného. Mnohdy stačí, když si opravdu promluvíte o tom, co vás baví a co ne a jaké nápravy v tomto ohledu udělat, abyste byli spokojení oba.

Mohou si za to i ženy samy

Ženy ovšem v tomto ohledu nejsou chudinky a velkou část viny nesou taktéž ony. Často se stává, že je přemůže lenost anebo že jen pohodlně přijmou prostě fakt, že je jejich sexuální život neuspokojuje tak jako dřív a neudělají nic pro to, aby tuto nežádoucí situaci nějak napravily. Raději zatnou zuby a přetrpí to aka až skončíš, tak mě zakryj.

Ženy mají za lubem jen dítě

Řada mužů si také myslí, že ženy chtějí prostě dítě a jakmile ho dostanou a porodí, ztratí zájem o sex úplně. Že jejich primárním cílem, proč ten nudný sex podstupovaly, bylo zplození potomka. Hotovo, konec, dítě mám, teď už to dělat nikdy nemusíme. Tak to ale není. To že se ženám mnohdy nechce, je také možná způsobeno partnerem samotným.

4 tipy, co dělat s frigiditou. Nebojte, nic není ztraceno

Možná se tomu s panděrem nezdáte být dost sexy

Různé poznámky na postavu ženy, vrásky, strie či utahování si z jejích povislých prsou po dětech, ženě na sebedůvěře moc nepřidá. Tím spíše ne, když se podívá na svého muže, jehož panděro je zase o něco větší a jak srandovně vypadá s tím podbradkem a kolenem na hlavě. To nejednu ženu snaha zlepšit sexuální život oběma přejde, to nejednu ženu napadne, že jí to za to nestojí.

Co ho asi teď napadne?

Ať už poznámky na vizáž ženy jsou myšleny ve vtipu anebo zcela seriózně, nelze očekávat, že s takovým mužem bude mít žena chuť dovádět v ložnici jako zamlada nebo před dětmi. Bude ji to mrzet a v jakékoli poloze nebo při jakémkoli pohybu si vzpomene na jeho jízlivá slova a bude přemýšlet o tom, co si asi teď o ní myslí.

Sebereflexe je ve vztahu možná to nejdůležitější

Zajímá ale muže, co si o nich myslí jejich ženy? Schopnost sebereflexe je možná tou nejdůležitější podmínkou spokojeného vztahu.

Ohodnoťte tento článek:
2,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Proč ženy nudí sex častěji než muže a měly by se za to stydět?