×
WomanOnly

Jak se zbavit pih? Mějte překrásnou tvář díky našim radám!

Jak se zbavit pih

Některým lidem přijdou pihy roztomilé a mnoha mužům připadají ženy s maskou z pih okouzlující. Většina dam je ze svých pih ale frustrovaná a zoufale se snaží je co nejvíce zamaskovat nebo se jich zbavit úplně. Pokud i vy máte stejný komplex, přečtěte si naše tipy, jak se pih v obličeji zbavit.

Pihy zmizet nemohou!

Pihy mají silné genetické kořeny, což znamená, že pakliže je máte v rodině, tak je získají do vínku s největší pravděpodobností i vaše děti. Preventivně proti vzniku pih nemůžete prakticky nic moc dělat. Pokud jde ale o to, abyste pihy co nejvíce zneviditelnily, tak tady se nabízí hned několik možných alternativ a věřte, že s nimi nakonec boj vyhrajete.

Slunce je váš nepřítel

Pokud budete trávit hodně času na sluníčku aniž byste se chránila před nebezpečných UV záření, pak se pih nikdy nezbavíte. Pihy budou čím dál tím tmavší a budou se tvořit další a další. Nejúčinnější obranou proti tvorbě pih je opalovací krém. Kupte si voděodolný krém s faktorem alespoň 30+, tak nejúčinněji zamezíte tomu, aby se pihy objevovaly.

Jak vybrat nejlepší opalovací krém? Nabízíme 11 tipů pro bezpečné opalování

Citronová šťáva

Díky přirozené bělicí schopnosti je citronová šťáva poměrně jasnou volbou. Budete-li jí postižená místa pravidelně potírat, zlepšíte vzhled pleti a pihy se budou pomalu stahovat do ústraní. Navíc vitamin C, který je v citronové šťávě obsažen, zvyšuje přirozenou ochranu pokožky proti UV záření. Ovšem sluníčka se ihned po aplikaci šťávy vyvarujte.

Zakysaná smetana

K odstranění pih můžete použít také kyselé mléko, to musí být ovšem pořádně zkyslé a husté tak, aby se na tváři udrželo. Kyselina mléčná má na pokožku blahodárné účinky a pleť čistí a zesvětluje. Dobrý výsledek je zaručený!

Proč byste měla zařadit masky z kurkumy do péče o pleť? Je to přírodní zázrak

Med

Ano i med je skvělý pomocník v boji proti pihám! Použijte nejlépe domácí včelí med a smíchejte ho do kašičky s rozmixovaným červeným rybízem. Tu pak pravidelně 3x týdně nanášejte na pihatou pokožku. Uvidíte, že pihy vyblednou a některé dokonce zmizí!

Tipy na líčení nejen očí pro zrzky. Pihy považujte za přednost!

Čočka nejen k jídlu

Zkuste také přes noc namočit jednu lžíci čočky. Druhý den vodu slijte a čočku rozmixujte a smíchejte s malou lžičkou bílého jogurtu, aby vznikla pasta. Pokud nemáte suchou pleť, pak můžete místo jogurtu dát několik kapek citronové šťávy. Tuto pleťovou masku naneste obvyklým způsobem a poté smyjte vodou.1 Komentář Jak se zbavit pih? Mějte překrásnou tvář díky našim radám!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*