Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jak vypadat nižší. Vsaďte na optické triky

Redakce

Redakce

14. 8. 2018

Neexistuje žádný způsob, jak změnit svou výšku po fyzické stránce. Nicméně pokud máte na výšku víc centimetrů, než byste chtěli, je několik triků, na které můžete vsadit a vypadat nižší. Zkuste změnit způsob, jakým se oblékáte, nosíte boty, máte učesané vlasy nebo své jednání s lidmi. Nejdůležitější ale je být sám sebou. Sebevědomí je mocná věc, která může ostatní donutit vidět něco, co je ve skutečnosti jiné.

Šaty dělají člověka

Volte takové oblečení, které se skládá z více kusů a ideálně více barev. Jedny dlouhé, stejnobarevné šaty vaši výšku spíše zdůrazní. Pokud vsadíte na různé barvy, vzory a kusy oděvu, opticky tím zkrátíte svoji postavu. Můžete si například vzít růžovou halenku se světle modrými džíny a bílými botami. Další metoda, jak vypadat nižší, je doplnit takový outfit páskem nebo svetříkem v jiných barvách. Dobrý způsob je také volit jinak dlouhé kousky oblečení. Pokud máte dlouhé nohy, pořiďte si kalhoty, které sahají nad kotníky a u spodního lemu se zužují. Jestli si nechcete pořizovat další kousek oblečení, stačí kalhoty dole zahrnout. Takzvané sedmiosminové kalhoty jsou navíc módní a stylové. Babičky by možná řekly, že vypadáte, jako kdybyste čekali velkou vodu, ale to nic nemění na tom, že si opticky zkrátíte dlouhé nohy. Zkracování je v módě už od dob Maryšky z Postřižin.

Pruhy a barvy

Dalším praktickým trikem, který opticky zkrátí postavu, je výběr různobarevného oblečení s horizontálními proužky. Pokud si připadáte příliš vysocí, rozhodně se vyhněte jednobarevným kusům garderoby a vertikálním pruhům, které postavu spíše prodlužují. Navíc námořnické vzory jsou nadčasové. Podobně budou fungovat také pestrobarevné kusy oděvu s výraznými vzory. Zvláště u horních dílů, jako jsou trička, svetry a halenky, jde o funkční řešení. Barevné vzory poutají pozornost samy o sobě a odvádějí pohled od výšky postavy. Adekvátního efektu dosáhnete také strukturovanými vzory, jako je například rybí kost nebo kostka.

Jak vypadat vyšší? Tyto módní triky vám pomohou povyrůst

Jde to i s podpatky

Pokud se vám nelíbí vaše velká výška, budete se muset rozloučit s jehlovými podpatky. To ovšem neznamená, že budete muset chodit po zbytek života v balerínách. Vybírejte si boty s nízkými elegantními podpatky. Pomůžou také boty s páskem přes nárt nebo kotník, které opticky naruší dlouhou linii nohy. Stejný efekt také vyvolají boty s oblými a kulatými špičkami. Špičaté střevíce naopak chodidla na pohled prodlužují. V chladnějším období noste kozačky pod kolena. Tento typ bot zakryje velkou část nohy a vizuálně zkrátí délku nohou.

Správný účes

Způsob, jakým máte učesané vlasy, může mít na dojem výšky obrovský vliv. Vhodně zvolený účes je jeden ze způsobů, jak vypadat nižší. Rozhodně se vyhýbejte účesům, které opticky zvětšují objem. Nadýchaný nebo vyčesaný účes doslova přidá k postavě několik centimetrů. Rozhodující je také délka vlasů a obecně platí, že čím delší vlasy, tím vypadá postava vyšší. Ideální je zvolit délku zhruba po ramena. Podobně jako u oblečení se vyplatí myslet horizontálně ne vertikálně. Nechte si vlasy zastřihnout tak, aby byly jednotlivé prameny různě dlouhé. Také vlnité vlasy opticky zmenšují. V případě, že se nechcete nechat ostříhat, volte takové účesy, které dojem vrstev vyvolávají. Praktické a elegantní jsou zapletené vlasy do copánků a dojem vrstev vyvolá i melír.

Jak si doma udělat melír? Inspirace a návod, s kterým to bude hračka

Jak vypadat nižší

Pokud chcete vypadat nižší, nikdy se nehrbte. Kromě toho, že ve skutečnosti budete vypadat spíš starší než menší, koledujete si o problémy s páteří. Důležité je sebevědomí a hrbení tento dojem nevyvolává. Jedním z triků, jak vypadat nižší mezi lidmi, je držet se v blízkosti lidí, kteří jsou stejně vysocí nebo dokonce vyšší. Ve skupině menších lidí vysoká postava jen vynikne. Využijte prostředí, ve kterém se pohybujete ke svému prospěchu. Například pokud se s někým bavíte na schodech, stoupněte si o jeden schod dolů. Pokaždé, když jednáte s někým, kdo sedí na židli, sedněte si také. V případě, že stojíte, předsuňte jednu nohu dopředu. To způsobí, že se lehce pokrčíte v kolenou, vysunete pánev do boku a o pár centimetrů se zmenšíte.

Netradiční kabelky. Chcete upoutat pozornost extravagantním doplňkem?

Doplňky

Skvělý způsob, jak vypadat nižší, jsou vhodně zvolené doplňky. Postavu opticky zmenšíte například širokým páskem přes oděv. Pásek vizuálně rozdělí postavu na dvě části, a čím širší, tím lepší. Dalším pomocníkem je velká taška. Pokud budete nosit malé tašky nebo kabelky, jen tím výšku postavy zdůrazníte. Ze všeho nejdůležitější je být spokojený sám se sebou. Jestli je vám vysoká postava na obtíž, zkuste se naopak zamyslet nad tím, co přináší pozitivního. Sepište si co nejvíce výhod, které vaše výška má. Může to být cokoli od osobních nebo profesionálních předností, dispozic k určitému sportu nebo jednoduchý fakt, že dosáhnete na vyšší poličku. Zároveň si pojmenujte jiné věci, díky kterým jste výjimeční, ať už se jedná o vaše schopnosti, znalosti, vlohy nebo povahové rysy.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vypadat nižší. Vsaďte na optické triky