Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jak vypadat vyšší? Tyto módní triky vám pomohou povyrůst

Příroda u vás s výškou šetřila, ale vy byste rádi povyrostli? Poradíme vám módní triky jak vypadat vyšší (a sebevědomější).


Zatímco věk lze částečně zamaskovat make-upem a bříško po vánočních hodech vytahaným tričkem, výšku jen tak neskryjete. I když výška málo kdy bývá rozhodující faktor na rande nebo osobním pohovoru, nejde popřít, že má vliv na naše vlastní sebevědomí. Díky vysokým podpatkům sice povyrostete, ale každý ví, že máte podpatky. Ale nebojte, boty na jehlách nejsou jediným řešením, jak vypadat vyšší. Tyhle triky vám pomohou získat pár centimetrů k dobru.

Jak vypadat vyšší díky oblečení a doplňkům

Kalhoty s vysokým pasem

Rafinovaný trik a zároveň velmi stylový outfit: kalhoty s vysokým pasem a v nich zastrčená halenka nebo top. Nohy se vám rázem opticky protáhnou. Efekt zesílíte obutím bot na podpatku, klidně i na nižším. Pánové, u nichž příroda šetřila na výšce by se měli vyhýbat nízkým pasovým kalhotám a kalhotám s širokými nohavicemi.

Zvonové kalhoty

Chvíli jsou v kurzu, chvíli zase ne. Jisté ale je, že až zase budou trendy, můžete je s radostí vytáhnout ze skříně. Aby byl výsledek dokonalý, je třeba nechat kalhoty vyniknout zastrčenou košilí nebo halenkou a vypasovanou bundou nebo kabátkem.

Jak správně změřit míry u kalhot a jak je správně vybrat

Sukně s vysokým pasem

A zase ty nohy! Oči přirozeně počítají s tím, že nohy „rostou“ z boků. Pokud se naučíte nosit sukně, které naznačuje vyšší pas, nohy budou působit delší a tělo vyšší.

Maxi šaty a maxi sukně

Sukně délky, která se dotýká špiček prstů na vašich nohách? Žádné znamení celibátu nebo neoholených nohou, naopak budete působit vyšší. Pokud přeci jen chcete outfitu vdechnout ještě více ženskosti, maxi sukně nebo maxi šaty doplněné o boty na klínku jsou skvělým řešením.

Trika s véčkovým výstřihem

Koho by to jen napadlo, ale trika s véčkovým výstřihem „protahují“ naše krky a díky nim vypadáme o trochu vyšší. Kruhové a lodní výstřihy naopak několik centimetrů ubírají. A to jak ženám, tak mužům.

Správná délka pánské košile

Pánové, nechcete-li ještě více sabotovat svou výšku, zapomeňte na dlouhé košile. Opticky vám zkrátí nohy, a to přece nechcete. Krátký muž rovná se krátká košile.

Kabelky

Shopper, čím větší tím lepší. Ne ale pro lidi nízkého vzrůstu. Naducané a velké tašky opticky rozšiřují pas a boky. Dopřejte si malá psaníčka nebo drobnější kabelky s rovnými pásky.

Další svislé doplňky

Nejen z pruhů může být váš šatník živ. Přidejte do svého outfitu další svislé prvky. Například visací náušnice, sukni s rozparkem, dlouhé korále, žebrovaný svetr apod.

Sjednocení barev outfitu

Aneb monochromatický outfit, kdy je horní i spodní díl oblečení v téže barvě, vytváří svislou čáru, aniž by došlo k přetržení obrazu jako celku od hlavy až k patě. Díky tomu získáte pár centimetrů k dobru. Ženy i muži.

Jak vybrat správnou kabelku. Pozdvihněte svůj outfit!

Volnější oblečení

Tomu se mimo domov rozhodně vyhýbejte, nechcete-li dát všem na odiv svou nízkou výšku. V pytlovém nebo neforemném oblečení se lidé jako vy doslova ztrácí.

Vertikální pruhy

Nepřítel mužů a žen plnějších tvarů a nižší výšky? Rozhodně horizontální pruhy! Nejenže díky nim budete vypadat jako prcek, ale také vám přidají pár kilo navíc. Do šatníku naopak přivítejte oblečení s vertikálními pruhy, které opticky prodlouží vaši postavu a jako bonus budete vypadat štíhlejší.

Jak vypadat vyšší díky vhodně zvolené obuvi

Boty a kalhoty v jedné barvě

Velmi oblíbený trik i mezi celebritami – efekt „nekonečných“ nohou. K černým nebo tmavě modrým kalhotám si vždy vyberte černé boty. Pokud si plánujete obléct šortky nebo kratší sukni, obujte boty ideálně v tělové barvě. Sjednocením barvy kalhot a bot dosáhnete to, že bude pro oči těžší odlišit, kde nohy „končí“ a kde začíná chodidlo.

Boty s vnitřním klínkem

Trik z dílny módních návrhářů, díky kterému nikdo nepozná, kolik vlastně měříte. Boty s vnitřním klínkem jsou ideální pro ty, kteří potřebují rychlé řešení. Mnoho bot má klínek vyměnitelný, a tak si sami můžete určit, kolik dnes chcete měřit. Toto vylepšení najdete hlavně v teniskách, balerínách a kotníkových botách. Mužům nižšího vzrůstu jsou doporučovány vložky do bot. Získají tak 2–3 centimetry. Jsou ale dobré pouze do bot, které nemají podpatek.

Jak nosit boty na podpadku? Poradíme vám jak si nezlomit nohu a vypadat kouzelně

Boty s páskem přes kotník

Pásky přes kotníky vám „přepůlí“ nohy v horizontální linii a tím pádem vám prostě zkrátí nohy i celou postavu. Naopak noste boty s otevřenou špičkou. Čím více odhalené kůže na nohou, tím lépe.

Jak vypadat vyšší skrze účes a držení těla

Účes

I vhodně zvolený sestřih je klíčem k tomu, jak vypadat vyšší. Neschovávejte se za dlouhou kšticí. Kratší až středně dlouhé vlasy jsou ideální pro ty, kteří potřebují získat pár centimetrů navíc. Ne všechny dámy si ale troufnou na krátké vlasy. V tom případě sčešte vlasy nahoru, např. do „ohonu“ nebo drdolu. Krásně odhalíte krk, čímž budete vypadat vyšší. Pánové, kteří nejsou tolik vysocí by se rozhodně měli vyhýbat dlouhým vlasům.

Držení těla

Jak vypadat vyšší můžete ovlivnit nejen oblečením nebo účesem, ale také držením těla. Povolené svaly, díky nimž se hrbíte a nestojíte rovně vás nevyhnutelně připraví o pár centimetrů – ať už jste vysocí, nebo ne. Hlídejte si držení těla, podpořte jej třeba jógou nebo jiným cvičením. Výsledkem bude opticky vyšší postava, a hlavně sebevědomé vyzařování.

Tak teď už víte, jak vypadat vyšší a být zároveň styloví a elegantní. Znáte ještě nějaké další triky, jak vypadat vyšší? Podělte se o ně s ostatními.

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vypadat vyšší? Tyto módní triky vám pomohou povyrůst